Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Fałszywe opinie w Google – co można z nimi zrobić?

falszywe opinie w google

Fałszywe opinie na temat firmy w wyszukiwarce Google czy Google Maps mogą zaszkodzić reputacji Twojego biznesu. Potencjalni klienci w wyniku negatywnych komentarzy mogą zrezygnować z usług lub zakupu produktów. Nieuczciwa konkurencja nie jest jednak bezkarna. Istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby usunąć fałszywe recenzje. Sprawdź, jak powinieneś działać.

Opinie klientów – gdzie wyświetlają się w wyszukiwarce Google?

Opinie klientów są widoczne wyszukiwarce na karcie określanej wizytówką firmy w Google. Znajdują się tam podstawowe informacje na temat firmy (godziny otwarcia, lokalizacja, zdjęcia). Jedna z zakładek to opinie. Tuż obok znajduje się także średnia ocena z recenzji umieszczonych w profilu firmy.

Regularne przeglądanie opinii, jakie klienci wystawiają Twojej firmie i dbanie o to, aby były one pozytywne, ma ogromne znaczenie dla biznesu. Jest to cenne źródło informacji na temat tego, co możesz zmienić w swojej ofercie i jak ją ulepszyć. Monitorowanie recenzji pozwala także firmie szybko i sposób profesjonalny odnieść się do negatywnego komentarza.

Dla potencjalnych klientów zarówno pozytywne opinie, jak i negatywne recenzje mogą być ważne. Jednogwiazdkowe opinie nie zachęcają do skorzystania z usług danego przedsiębiorstwa. Dlatego warto reagować na negatywne wpisy. Treść wiadomości od zadowolonych klientów pozwala z kolei dotrzeć do nowych osób, budując u nich pozytywne doświadczenie.

Czy da się usunąć fałszywe negatywne opinie w Google Maps i w wyszukiwarce?

Usunięcie negatywnych opinii w wyszukiwarce czy Google Maps jest możliwe. Konieczne jest zgłoszenie naruszenia zasad w panelu zarządzania wizytówką firmy. Należy podać powód zgłoszenia i czekać na usunięcie fałszywej opinii. Może zdarzyć się, że Twoje zgłoszenie opinii zostanie odrzucone. Jeżeli uważasz, że recenzje publikowane przez niezadowolonych klientów szkodzą przedsiębiorstwu lub np. zawierają słowa wulgarne, to możesz złożyć odwołanie, kontaktując się z przedstawicielami Google poprzez profil firmy.

Potrzebujesz pomocy, aby usunąć fałszywe opinie? Pomoże Ci w tym Good-Opinion. Specjalizujemy się w skutecznym usuwaniu fałszywych i negatywnych opinii na temat firm w internecie. Dzięki naszym specjalistom znacznie poprawisz swoje notowania w wyszukiwarce i Mapach Google.

Usuwanie fałszywych opinii w Google bywa problematyczne, zwłaszcza jeżeli są one wynikiem masowego wystawiania przez konkurencję. Z pomocą Good-Opinion nie będziesz jednak musiał przejmować się negatywnymi opiniami.

fałszywe opinie google

Jakie opinie mogą być usuwane z Google?

Google stosuje pewne kryteria wskazujące na to, które recenzje są akceptowalne, a które niedozwolone. Według nich można usunąć:

  • fałszywą opinię, która została wystawiona w celu obniżenia oceny firmy lub jej podwyższenia,
  • negatywne opinie, które mają znamiona nękania, szerzenia nienawiści lub zawierają groźby,
  • treści obraźliwe i o charakterze seksualnym,
  • opinie w Google zawierające linki do szkodliwych plików i wirusów,
  • wpisy naruszające prawa autorskie,
  • treści naruszające przepisy prawa,
  • opinie Google, które zawierają treści reklamowe.

Zarządzanie fałszywymi opiniami w Google – podsumowanie

Chcesz usunąć negatywne opinie w wyszukiwarce lub Google Maps, które najprawdopodobniej z różnych kont wystawiła Ci konkurencja? Fałszywych opinii pozbędziesz się, zgłaszając naruszenie zasad w panelu zarządzania firmą w wizytówkach Google. Możesz także skorzystać z pomocy Good-Opinion. Nasi specjaliści nie tylko pomogą Ci skasować negatywny wpis, ale także pozyskają wiele pozytywnych opinii, które wpłyną na wysokie oceny Twojego przedsiębiorstwa. Nie czekaj i sprawdź naszą ofertę, aby zbudować pozytywny wizerunek w oczach przyszłych klientów.