Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Outsourcing programistów

Outsourcing programistów

Cyfrowa transformacja objęła już swoim zasięgiem praktycznie cały rynek pracy – nie ma chyba branży, która nie opierałaby się, choćby w minimalnym stopniu, na nowoczesnych technologiach.

Ma to oczywiście swoje zalety, ale niezaprzeczalne są też wady takiego stanu rzeczy. Nowoczesne technologie potrafią być niezwykle użyteczne, a przy tym również bardzo drogie. Ze względu na wysokie koszty ich wdrażania wiele firm decyduje się na optymalizację wydatków i w związku z tym stawia na outsourcing IT, w szczególności zaś na outsourcing programistów.

Jak wygląda współpraca outsourcingowa w branży IT?

W ogólnym ujęciu outsourcing IT oznacza delegowanie zadań podmiotom zewnętrznym, czyli wynajem specjalistów o określonych kompetencjach bez konieczności ich stałego zatrudniania i zapewniania im niezbędnej do pracy infrastruktury. Współpraca tego rodzaju może mieć jednak różną formę i zakres – wszystko zależy od oferty danej firmy outsourcingowej i potrzeb decydującego się z niej skorzystać klienta. Wiele firm daje klientom możliwość nie tylko czasowego, ale też bezterminowego wynajmu swoich pracowników, a także pozwala na wypełnianie przez nich zawodowych obowiązków zarówno zdalnie, jak i in situ. Innymi słowy, programista może wziąć udział w realizacji konkretnego, jednorazowego projektu (np. stworzyć aplikację mobilną) albo świadczyć nieprzerwanie usługi ciągłe (związane z administrowaniem danymi, zarządzaniem platformami e-commerce itp.) – i każdą z tych rzeczy może zajmować się w swojej firmie lub firmie klienta.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT?

Outsourcing programistów i innych specjalistów IT jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na osiągnięcie kompromisu i pozyskanie oszczędności bez szkody na jakości i efektywności pracy. Programiści zatrudnieni w firmach outsourcingowych, zwłaszcza tak renomowanych jak Commoditech.pl, to wysoko wykwalifikowani fachowcy z ogromną wiedzą i doświadczeniem, prawdziwi eksperci w swoim fachu, ich wsparcie więc z pewnością nam się przysłuży, a jednocześnie nie pociągnie za sobą niebotycznych wydatków z budżetu. Decydując się na outsourcing IT możemy liczyć również na innego rodzaju oszczędności, ponieważ dzięki niemu nie będziemy tracić cennego czasu na rekrutacje, szkolenia i zarządzanie zespołem stworzonym przez siebie w strukturach przedsiębiorstwa.