Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Start-up ALTERA – nowoczesna księgowość została dofinansowana przez inwestorów kwotą rzędu 1,5 mln PLN

Start-up ALTERA

Roczny start-up Altera jest odpowiedzią na dotychczasowe wyzwania finansowe dotykające sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Automatyzacja usług księgowych przyspiesza oraz optymalizuje zarządzanie finansami w biznesie. Aplikacja firmy Altera została zauważona i doceniona przez fundusz CofounderZone oraz czterech Aniołów Biznesu, wśród których jest m.in. Paweł Zylm (Business Angel of the Year), którzy wspierają innowacyjne rozwiązania biznesowe. Tym samym Altera otrzymała 1,5 mln PLN na dalszy rozwój technologii. Startup został również doceniony na gali Fintech StartUp Arena 2021. 

Start-up Altera z mobilną aplikacją

Odpowiedzialnych za przewrót technologiczny w dziedzinie zarządzania rozliczeniami finansowymi nigdy jeszcze nie było tak łatwo namierzyć. Działają pod szyldem Altera, a ich logo pojawia się w towarzystwie znaczącego hasła “Skup się na biznesie i zapomnij o księgowości. My zajmiemy się wszystkim!”. Na zespół technologicznych rewolucjonistów składa się grupa specjalistów z IT oraz propagatorów nowoczesnej księgowości.

Altera, dzięki połączeniu myśli technologicznej z fachową wiedzą z zakresu prawa podatkowego zaprogramowała aplikację, która zmieniła księgowość, jaką do tej pory znaliśmy. Poza renomowanymi fundatorami działalności, Altera ma w swoim gronie najbliższych partnerów takie firmy jak:  eService, SMEO oraz Payhelp.

Środki pozyskane z rynku venture capital zostaną przeznaczone głównie na:

  • Wzmocnienie zespołu Altera.
  • Rozwój algorytmów ML/AI służących automatyzacji procesów księgowych.
  • Dalszy development aplikacji.

Implikowanie aplikacji Altera w przedsiębiorstwach

Przedsiębiorcy, którzy sięgną po rozwiązanie zaproponowane przez start-up Altera, zyskają nie tylko pewność terminowego rozwiązywania zadanych problemów, ale także pełny wgląd w sytuację finansową swojej firmy. Przy merytorycznym wsparciu w zakresie zagadnień dotykających podatków, księgowości i prawa, oraz przejrzystym uporządkowaniu danych, zarządy będą mogły podejmować trafniejsze decyzje biznesowe. Zespołowi start-upu Altera można powierzyć fakturowanie, zarządzanie należnościami oraz zobowiązaniami, a także analityczne prognozowanie przepływów finansowych, tzw. cash flow i monitorowanie rentowności biznesu.

Aplikacja jest dostępna na:

Altera nie powstała w oderwaniu od ludzi, ale właśnie dzięki nim. Bazując na kontaktach z klientami, zaprojektowano usługi, które odpowiadają na potrzeby współczesnych przedsiębiorstw. Altera w swoich pierwotnych założeniach pragnęła, aby produkt, który tworzy, był inny niż wszystkie dostępne na rynku. Udało im się to, ponieważ mimo operowania skuteczną technologią, Altera skupia się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów, które MŚP napotykają na drodze do biznesowego sukcesu.