Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Pieniądze

Aliexpress – jak zamawiać i śledzić przesyłki? 

zakupy przez internet

Zakupy przez internet z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze kilka lat temu mało kto decydował się na zakup odzieży czy mebli w ten sposób. Głównymi czynnikami generującymi popyt na zakupy przez internet są wygoda oraz oszczędność czasu. Obecnie najpopularniejszym serwisem do zakupów online jest Aliexpress.

Z poniższego artykułu dowiemy się:

  • Co to jest Aliexpress?
  • Jak zrobić zakupy?
  • Jak długo czeka się na przesyłkę?
  • Co to są ukryte aukcje i gdzie ich szukać?

Zakupy na Aliexpress

Co to jest Aliexpress? Jest to chiński odpowiednik naszego Allegro. Różnica polega na tym, że w wielu przypadkach produkty tam sprzedawane są o wiele tańsze. Jeszcze jakiś czas temu panowała powszechna opinia, że chińskie produkty są słabej jakości. Dzięki Aliexpress można te zdanie zmienić. Często w niskich cenach można zakupić dobrej jakości sprzęty elektroniczne czy też odzież. Jak zatem zacząć zamawiać i kupować na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym na świecie?

Pierwszą czynnością jaką powinien wykonać potencjalny klient jest zarejestrowanie się w serwisie. Jej proces jest bardzo prosty i intuicyjny. Niekiedy za rejestrację można otrzymać bony rabatowe do wykorzystania na zakupy na Aliexpress. Gdy konto zostanie już aktywowane wystarczy wyszukać interesujący nas przedmiot i wybrać opcję Buy Now. Płatności dokonuje się tak samo jak w przypadku rodzimego Allegro za pomocą bramek typu przelewy24, dotpay lub podajemy dane z karty kredytowej. Proces zamawiania na Aliexpress jest bardzo prosty i nie powinien nikomu sprawić problemów. Wartym dodania jest, że często koszty wysyłki są zerowe, więc płaci się tylko i wyłącznie za sam produkt.

Zakupów dokonamy przechodząc na oficjalną stronę portalu aukcyjnego: https://pl.aliexpress.com

Śledzenie przesyłek z Chin

jak śledzić paczkę z chinJak śledzić przesyłkę z Aliexpress? Podobnie jak w przypadku przedmiotów zamówionych przez Allegro, tu również można również śledzić trasę przesyłki z Aliexpress. Aby było to możliwe należy odszukać numer paczki, który znajduje się w zakładce My Aliexpress a następnie w My Orders. Kolejnym etapem jest odnalezienie opcji wyszukania przesyłki. Wystarczy kliknąć w Track Order i wyświetli się cała historia trasy jaką przebyła paczka lub gdzie aktualnie się znajduje.

W internecie można także znaleźć wiele stron, które oferują pomoc w odnalezieniu przesyłki. Do takich należą między innymi http://www.alipaczka.pl/, http://r4v.pl/sledzenie/ oraz http://emonitoring.poczta-polska.pl/ Wszystkie wyszukiwarki są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Warto skopiować numer przesyłki we wszystkie wyszukiwarki, gdyż są one w różnym czasie aktualizowane i informacje mogą być rozbieżne.

Ukryte aukcje na Aliexpress

ukryte aukcjeCzym są ukryte aukcje? Ukryte aukcje na Aliexpress to powszechna praktyka stosowana przez sprzedawców w tym serwisie. Polega to na tym, że wystawca aukcji za pomocą whatsapp lub innego komunikatora wysyła swoim zaufanym klientom realne zdjęcie sprzedawanego przedmiotu wraz z linkiem do jego zakupu. Klikając w odnośnik ukazuje się aukcja z przedmiotami, które w niczym nie przypominają tego, który został wysłany na whatsapp. W ten sposób można wielokrotnie taniej zakupić oryginalne produkty.

Jak znaleźć ukryte aukcje?

Znalezienie ukrytych aukcji na Aliexpress to nic trudnego. Wystarczy odnaleźć grupę na portalu społecznościowym Facebook, która zrzesza ludzi posiadających informacje na temat takich aukcji. Jedną z najpopularniejszych jest https://www.facebook.com/groups/Aliholicy/. A więc ukryte aukcje nie muszą wcale być niedostępne dla innych, wystarczy wiedzieć gdzie i jak ich szukać. Dzięki temu można w bardzo atrakcyjnych cenach kupić oryginalne przedmioty.

W sieci znajdziemy setki filmów promujących gadżety dostępne na platformie Aliexpress, na przykład: