Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Wideo

Zamiana Y na Z i Z na Y – zmiana ustawień klawiatury

z na y

Bardzo częstym problemem występującym zarówno na komputerach stacjonarnych jak i laptopach jest zamiana klawiszy Z na Y lub Y na Z. Jak sobie poradzić z tym problemem posiadając system Windows? Co jest przyczyną takiej zamiany klawiatury?

Jak zmienić Y na Z

Podczas zamiany klawiszy Y na Z lub odwrotnie, może pojawić się przykładowy tekst widoczny poniżej:

Jak yamienic z na y. Yamiana ynakow na klawiaturye.

zamiana z na yCo ciekawe zamiana klawiatury nie oznacza tylko podmiany wyżej wymienionych liter. Takie ustawienie klawiszy powoduje błędne wyświetlanie polskich znaków takich jak ó, ź, ć itp. Jak naprawić ten problem?
Zamiana znaków na klawiaturze z Y na Z lub odwrotnie oraz przywrócenie polskich liter wymaga użycia odpowiedniej kombinacji klawiszy. Bardzo ważna jest kolejność używanych przycisków klawiatury.

CTRL i SHIFT

y na zRozwiązaniem problemu, który w w blisko stu procentach okazuje się skuteczny jest użycie kombinacji klawiszy CTRL i SHIFT znajdujących się w dolnej części naszej klawiatury. Przyciski te pomogą nam na zmianę klawiatury, ale ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności ich użycia.

W pierwszej kolejności wciskamy przycisk CTRL, a następnie przycisk SHIFT.

Zastosowanie takiej kombinacji pomoże nam zmienić język klawiatury, który jest odpowiedzialny za zmianę liter Y na Z lub Z na Y.

Język Polski (programisty)

Innym rozwiązaniem jakie możemy zastosować, aby zmienić język klawiatury, jest ustawienie naszej klawiatury na Polski (programisty). Nie może jednak zmylić fakt, że obecnie ustawiony jest język Polski ( 214 ).

W Windowsie XP ( brak wsparcia dla tego systemu, dlatego niewiele osób używa w/w system oprogramowania ) wyglądało to następująco:

Wchodzimy w menu ustawień panelu sterowaniaOpcje regionalne i językowe → zakładka języki i klikamy szczegóły w których znajdziemy język Polski (programisty) po czym naciskamy OK.

Dla Windowsa 7 ustawienie tej opcji wygląda następująco:

Otwieramy Panel sterowania wybieramy Region i język i Klawiatury i języki po czym klikamy Zmień klawiatury, wybierając z listy Klawiatura – Polski (programisty) po czym zatwierdzamy przyciskiem OK.

Podsumowując, aby zamienić litery na klawiaturze ustawiamy w odpowiednim menu język Polski (programisty)

Dlaczego klawiatura zmienia język?

Przyczyną zmiany układu klawiatury może być przypadkowe wciśniecie dwóch klawiszy CTRL i SHIFT co zdarza się bardzo często, na przykład podczas szybkiego pisania na klawiaturze. Rozwiązanie tego problemu jest proste, jednak niejednokrotnie przysparzało problemów.

Powiązane artykuły

Brak polskich znaków na klawiaturze

teoriabiznesu.pl

Co to jest urządzenie wejściowe i wyjściowe w komputerze?

teoriabiznesu.pl

Komputer stacjonarny dla firm za 2000, 3000 i 4000 zł

teoriabiznesu.pl