Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Wideo

Zamiana Y na Z i Z na Y – zmiana ustawień klawiatury

z na y

Bardzo częstym problemem występującym zarówno na komputerach stacjonarnych jak i laptopach jest zamiana klawiszy Z na Y lub Y na Z. Jak sobie poradzić z tym problemem posiadając system Windows? Co jest przyczyną takiej zamiany klawiatury?

Jak zmienić Y na Z

Podczas zamiany klawiszy Y na Z lub odwrotnie, może pojawić się przykładowy tekst widoczny poniżej:

Jak yamienic z na y. Yamiana ynakow na klawiaturye.

zamiana z na yCo ciekawe zamiana klawiatury nie oznacza tylko podmiany wyżej wymienionych liter. Takie ustawienie klawiszy powoduje błędne wyświetlanie polskich znaków takich jak ó, ź, ć itp. Jak naprawić ten problem?
Zamiana znaków na klawiaturze z Y na Z lub odwrotnie oraz przywrócenie polskich liter wymaga użycia odpowiedniej kombinacji klawiszy. Bardzo ważna jest kolejność używanych przycisków klawiatury.

CTRL i SHIFT

y na zRozwiązaniem problemu, który w w blisko stu procentach okazuje się skuteczny jest użycie kombinacji klawiszy CTRL i SHIFT znajdujących się w dolnej części naszej klawiatury. Przyciski te pomogą nam na zmianę klawiatury, ale ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności ich użycia.

W pierwszej kolejności wciskamy przycisk CTRL, a następnie przycisk SHIFT.

Zastosowanie takiej kombinacji pomoże nam zmienić język klawiatury, który jest odpowiedzialny za zmianę liter Y na Z lub Z na Y.

Język Polski (programisty)

Innym rozwiązaniem jakie możemy zastosować, aby zmienić język klawiatury, jest ustawienie naszej klawiatury na Polski (programisty). Nie może jednak zmylić fakt, że obecnie ustawiony jest język Polski ( 214 ).

W Windowsie XP ( brak wsparcia dla tego systemu, dlatego niewiele osób używa w/w system oprogramowania ) wyglądało to następująco:

Wchodzimy w menu ustawień panelu sterowaniaOpcje regionalne i językowe → zakładka języki i klikamy szczegóły w których znajdziemy język Polski (programisty) po czym naciskamy OK.

Dla Windowsa 7 ustawienie tej opcji wygląda następująco:

Otwieramy Panel sterowania wybieramy Region i język i Klawiatury i języki po czym klikamy Zmień klawiatury, wybierając z listy Klawiatura – Polski (programisty) po czym zatwierdzamy przyciskiem OK.

Podsumowując, aby zamienić litery na klawiaturze ustawiamy w odpowiednim menu język Polski (programisty)

Dlaczego klawiatura zmienia język?

Przyczyną zmiany układu klawiatury może być przypadkowe wciśniecie dwóch klawiszy CTRL i SHIFT co zdarza się bardzo często, na przykład podczas szybkiego pisania na klawiaturze. Rozwiązanie tego problemu jest proste, jednak niejednokrotnie przysparzało problemów.

Powiązane artykuły

Co to jest urządzenie wejściowe i wyjściowe w komputerze?

teoriabiznesu.pl

Jak zainstalować aplikację zoom na komputerze, tablecie i telefonie?

teoriabiznesu.pl

Komputer stacjonarny dla firm za 2000, 3000 i 4000 zł

teoriabiznesu.pl