Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Hyundai Tucson Hybrid i Plug-in Hybrid – którą wersję wybierzesz?

Hyundai Tucson to jeden z najbardziej ekscytujących SUV-ów dostępnych na rynku. Świetne wyniki sprzedaży nie mogą być dziełem przypadku. Europejscy, w tym polscy nabywcy, szczególnie cenią ten model za atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania, designu, poziomu wyposażenia oraz funkcjonalności. Mocną stroną koreańskiego SUV-a jest również napęd hybrydowy, dostępny w kilku wariantach. Którą wersję wybrać: Hyundaia Tucson Hybrid czy może Plug-in Hybrid?

Hyundai Tucson Hybrid – dla tych, którzy cenią sobie swobodę

Zacznijmy od Hyundaia Tucson Hybrid, czyli modelu napędzanego silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI współpracującym z jednostką elektryczną o mocy 44,2 kW. Ten zestaw daje kierowcy do dyspozycji aż 230 KM oraz 350 Nm momentu obrotowego. Tucson Hybrid zachwyca dynamiką, ale też oszczędnością.

Zaletą tego klasycznego już napędu hybrydowego na pewno jest niezawodność oraz fakt, iż nie ma tutaj potrzeby uzupełniania energii z zewnętrznego źródła. Docenią to kierowcy, którzy z jednej strony chcą jeździć ekonomicznie i ekologicznie, a z drugiej wciąż nie mają przekonania do napędu stricte elektrycznego.

Warto również wspomnieć, że w ofercie koreańskiego producenta nadal jest dostępny Hyundai Tucson mild hybrid. Technologia tzw. „miękkiej hybrydy” polega na tym, że silnik benzynowy jest tylko okresowo wspierany przez generator elektryczny dodatkowym momentem obrotowym. Poprawia to dynamikę oraz redukuje zużycie paliwa i emisję spalin. Hyundai Tucson mild hybrid jest dostępny w dwóch wariantach napędu: 1.6 T-GDI 7DCT 2WD 48 V (150 KM) oraz 1.6 T-GDI 7DCT 4WD 48V (180 KM).

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – wstęp do napędu elektrycznego

Jeśli kusi Cię zakup samochodu z napędem elektrycznym, ale nie masz jeszcze co do tego 100% przekonania, to rozważ wybór Hyundaia Tucson Plug-in Hybrid. W tym modelu producent zastosował zaawansowany układ hybrydowy o łącznej mocy aż 265 KM i 350 Nm momentu obrotowego.

Podstawową jednostką jest tutaj silnik benzynowy 1.6 T-GDI współpracujący z silnikiem elektrycznym. Co ważne, energię magazynowaną w akumulatorze uzupełniamy z zewnętrznego źródła, np. podczas ładowania na publicznej ładowarce czy w przydomowym garażu. To pozwala poruszać się Tucsonem także w trybie elektrycznym, co znakomicie sprawdza się w ruchu miejskim.

Cena Hyundaia Tucson pozytywnie Cię zaskoczy

Hyundai Tucson to korzystnie wyceniony samochód, o czym możesz się przekonać kontaktując się z autoryzowanym dealerem koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

Doradca dealera przedstawi Ci również atrakcyjne warunki finansowania zakupu (leasing, kredyt, wynajem długoterminowy) oraz specjalne pakiety dealerskie ubezpieczeń komunikacyjnych. Koniecznie zapytaj o egzemplarze Hyundaia Tucson dostępne od ręki i umów się na jazdę testową tym modelem.

Więcej o Hyundaiu Tucson Hybrid i Plug-in Hybrid przeczytasz na stronie https://www.mmcars.pl/hyundai-tucson-katowice-cena-hybrid-plug-in-jazda-testowa-uzywane.