Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Mercedes jako jedna z najpopularniejszych marek premium w Polsce

salon mercedes

Marka Mercedes podsumowała swoją ubiegłoroczną sprzedaż modeli na polskim rynku. Wynik jest prawie taki sam jak w 2020 roku – 20 035 zarejestrowanych nowych samochodów osobowych. Najprawdopodobniej, gdyby nie pandemia i problemy z dostępnością komponentów elektronicznych, Mercedes sprzedałby jeszcze więcej aut.

TOP 3 najchętniej kupowanych modeli Mercedesa w 2021 roku:

  • SUV klasy wyższej GLE (3181 sztuk)
  • SUV klasy średniej Mercedes GLC (3037 sztuk)
  • Odnowiona Klasa E (2256 sztuk)

Spośród wszystkich dostępnych modeli aut osobowych, które są dostępne w ofercie Mercedesa, Polacy najchętniej kupowali SUV-a klasy wyższej GLE. Ponad 3000 sztuk oznacza prawie 16% udział w sprzedaży wszystkich modeli Mercedesa razem wziętych. Natomiast auta z nadwoziem typu SUV stanowiły 50% wszystkich sprzedanych Mercedesów w Polsce. 

Wzrost sprzedaży samochodów hybrydowych

Marka Mercedes odnotowała również w tamtym roku wzrost sprzedaży aut elektrycznych (BEV) i hybryd plug-in (PHEV). W sumie sprzedano ich 2192 – 1683 hybrydy PHEV i 509 samochodów elektrycznych. Najpopularniejszymi modelami był Mercedes EQC (225 sztuk) oraz EQA (197 sztuk).

Marka poinformowała również o tym, że ubiegły rok był rekordowy dla submarki Mercedes-AMG – chodzi tu o sprzedaż sportowych aut. Po raz pierwszy przekroczyła ona 2 tysiące sztuk. W wyniku tego, w tamtym roku, co dziewiąty rejestrowany w Polsce Mercedes w Polsce nosił oznaczenie AMG.

Luksusowy Mercedes w zasięgu ręki

Mercedes jest jedną z Twoich ulubionych marek? A może w końcu przekonałeś się do zakupu auta spod trójramiennej gwiazdy? Na stronie internetowej MB Motors znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które z pewnością Cię zainteresują! Nie tylko dowiesz się, jakie modele aut marka ma do zaoferowanie, ale również będziesz miał możliwość dowiedzieć się o aktualnych promocjach!

Salon MB Motors Warszawa – autoryzowany salon sprzedaży samochodów marki Mercedes-Benz. Salon MB Motors Piaseczno zwyciężył w rankingu magazynu Auto Świat, uzyskując wynik badania 100% i tytuł „SALON NR. 1 W POLSCE”.