Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Transport do Niemiec

transport-niemcy

Niemcy to bardzo atrakcyjny rynek zbytu dla rodzimych przedsiębiorców. Wolny przepływ towarów w ramach UE oraz gęsta sieć dróg umożliwiają wygodny transport na trasie Polska-Niemcy oraz w przeciwnym kierunku. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na transport towarów do Niemiec?

Niemcy, jako opłacalny rynek zbytu dla Polaków

Niemcy są w czołówce krajów europejskich pod względem sieci dróg i autostrad, co czyni naszych zachodnich sąsiadów bardzo atrakcyjnym partnerem w transporcie drogowym. Bliska odległość do Niemiec i brak szczegółowych kontroli na przejściu granicznym sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na import lub eksport towarów do tego kraju. Jednak warto pamiętać, że transport Polska-Niemcy wiąże się z koniecznością znajomości regulacji prawnych, obowiązujących zarówno w naszym kraju, jak i u naszych sąsiadów. Źródłem aktualnej wiedzy w zakresie przepisów prawnych jest ustawa HBG (Handelsgesetzbuch). Na granicy przedmiotem weryfikacji są między innymi posiadane przez kierowcę uprawnienia, ważność polisy OC oraz przegląd techniczny. 

Znaczenie logistyki w transporcie Polska-Niemcy

Podczas transportu towarów do Niemiec konieczna jest znajomość przepisów obowiązujących w tym kraju. Z tego względu warto powierzyć przewóz przesyłek zewnętrznej firmie logistycznej, która zajmie się kompleksowo całym procesem. Dzięki temu polscy przedsiębiorcy będą mogli być pewni, że ładunek zostanie bezpiecznie i terminowo dostarczony do miejsca przeznaczenia – bez obaw o ewentualne wskazanie nieprawidłowości podczas kontroli granicznej. Współpracując z firmami logistycznymi przedsiębiorcy nie muszą martwić się o flotę, dostępność kierowców, magazynowanie przesyłek ani wymagane dokumenty przewozowe. 

Postaw na sprawdzoną firmę logistyczną

Jednym z operatorów realizujących transport do Niemiec jest Grupa Raben, oferująca niezależną transportową sieć drobnicową. Operator dysponuje 40 hubami transportowymi w Niemczech oraz oferuje aż 120 połączeń dziennie, zapewniając polskim przedsiębiorcom sprawny transport towarów do Niemiec. Korzystając ze stałych połączeń międzynarodowych przedsiębiorcy mogą liczyć na elastyczne, sieciowe rozwiązania transportowe oraz niezawodność odbioru towarów. Ponadto, klienci otrzymują dostęp do nowoczesnych narzędzi online, takich jak myRaben oraz ETA. Narzędzia te umożliwiają zaawansowane śledzenie przesyłek, szybkie składanie zleceń, możliwość indywidualnych wycen oraz możliwość generowania indywidualnych raportów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, przedsiębiorcy mogą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli rozwoju własnej firmy.