Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Znaki zakazu

Znak B-20 – znak STOP

znak stop
znak stop
znak drogowy stop

Poniżej omówimy znak B-20 ( B20 ) – STOP

Znak B-20 – omówienie

Znak drogowy STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie, lub inna drogę z pierwszeństwem bez wcześniejszego zatrzymania się. Dodatkowo oznacza on obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą.
Kierujący pojazdem powinien zatrzymać pojazd w wyznaczonym miejscu ( np. linia ciągła ), a jeśli takie miejsce nie zostało wskazane za pomocą znaku poziomego, w takim miejscu, aby ocenić sytuację na drodze umożliwiającą kontynuowanie bezpiecznej jazdy.

Znak B-20 STOP jest w kształcie ośmiokąta koloru czerwonego z białymi ramkami, a wewnątrz znajduje się napis STOP.

Znak zakazu B-20 – występowanie

Znak STOP umieszczony jest w miejscach niebezpiecznych informując o ruchliwym, niebezpiecznym skrzyżowaniu. Może on zostać umieszczony w miejscu, w którym wyjazd na skrzyżowanie wiąże się z dużym niebezpieczeństwem ze względy na ograniczoną widoczność. Dodatkowo znak B20może występować przed torowiskiem pojazdów szynowych na przykład przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym.

Zagrożenia wynikające ze zignorowania znaku B-20

Niezastosowanie się do znaku może prowadzić do przykrych konsekwencji. Może spowodować poważny wypadek narażając nas i innych uczestników na utratę życia.
Powyższe informacje nie stanowią poradnika i nie zastąpią fachowej wiedzy opublikowanej w kursach do nauki jazdy. Wiedzę zawartą w artykule zawsze porównaj z fachowymi poradnikami.

Powiązane artykuły

Znak B-2 – Zakaz wjazdu

teoriabiznesu.pl

Znak drogowy A26 – Lotnisko

teoriabiznesu.pl

Znak C-8 (C8) – Nakaz jazdy w prawo, lub w lewo

teoriabiznesu.pl