Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak Bitcoin może ochronić Cię przed inflacją

Dogecoin, litecoin, etheteum and bitcoin.

Bitcoin to wirtualna waluta, którą Satoshi Nakamoto stworzył jako alternatywę dla waluty fiat. Satoshi stworzył tę cyfrową walutę jako odpowiedź na kryzys finansowy w 2008 roku. Ta cyfrowa waluta przedstawia wiele korzyści, takich jak szybkie transakcje w czasie rzeczywistym z niskimi lub żadnymi opłatami transakcyjnymi. Jeśli chcesz rozpocząć inwestycję w bitcoiny, odwiedź stronę bitcoin up i odpowiednio poszerz swoją wiedzę.

Z drugiej strony, ta cyfrowa waluta ma twardy limit, co oznacza, że tylko 21 milionów Bitcoinów będzie kiedykolwiek dostępnych. W międzyczasie górnicy wydobyli już 19 milionów Bitcoinów, co oznacza, że 2 miliony Bitcoinów są w obiegu. Ze względu na ograniczoną podaż i rzadkość, ta cyfrowa waluta nie cierpi z powodu inflacji. Zamiast tego jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją.

Inflacja to sytuacja, w której ceny towarów i usług rosną. Gdy ceny towarów i usług rosną, maleje siła nabywcza ludzi. W konsekwencji do zakupu produktu potrzeba więcej pieniędzy, niż byśmy użyli. Inflacja jest powszechna w przypadku waluty fiat, ponieważ rząd może nadal drukować więcej pieniędzy i wypuszczać je do społeczeństwa. Bank centralny danego kraju kontroluje inflację.

Jak działa zabezpieczenie przed inflacją

Zabezpieczenie przed inflacją umacnia się pomimo spadku siły nabywczej tradycyjnych walut. W związku z tym ta cyfrowa waluta jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją, ponieważ zachowuje swoją wartość nawet podczas inflacji. Tak więc, jeśli inwestujesz w tę wirtualną walutę, chronisz swoje inwestycje przed inflacją.

Głównym czynnikiem, który sprawia, że ta wirtualna waluta jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją, jest jej ograniczona podaż. Ponadto, ten cyfrowy pieniądz przechodzi przez proces przepoławiania, w wyniku którego nagroda za ten elektroniczny pieniądz zmniejsza się o połowę. Podczas procesu przepoławiania, popyt na tę walutę cyfrową wzrasta, podczas gdy jej podaż maleje, co przekłada się na wzrost wartości tej wirtualnej waluty.

Przy ograniczonej podaży tego wirtualnego aktywa, popyt wzrasta, co prowadzi do wzrostu wartości tej wirtualnej waluty. Można więc powiedzieć, że ta wirtualna waluta jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją w porównaniu do waluty fiat.

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, ten cyfrowy pieniądz jest łatwo przenośny. Niezależnie od lokalizacji, można łatwo wysyłać i otrzymywać tę walutę cyfrową do dowolnej części kraju. Co więcej, ten elektroniczny pieniądz jest łatwo dostępny dla każdego, kto ma dostęp do Internetu i smartfona. W końcu, dostępność tego wirtualnego pieniądza otwiera go dla nieubankowionej populacji w krajach słabo rozwiniętych.

Ta elektroniczna waluta jest wymienna, co oznacza, że użytkownicy mogą wymieniać jeden Bitcoin na drugi bez utraty wartości. Ponadto, ta wirtualna waluta zyskała światową akceptację i przyjęcie do głównego nurtu. Pomimo tego, że wartość tej cyfrowej waluty jest niezwykle zmienna, generalnie jest ona doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją.

Istnieje wiele poważnych i drugorzędnych powodów inflacji w gospodarce. Jednak większość ekspertów twierdzi, że Bitcoin może pomóc ludziom zabezpieczyć się przed nią.

W minionym roku jednak głównym aktywem chroniącym przed inflacją były nieruchomości i złoto. Aktywa te zwiększały lub utrzymywały swoją wartość podczas inflacji. Tak więc, inwestując w złoto lub nieruchomości, chronisz swoje oszczędności przed inflacją, a tym samym nie tracisz swoich inwestycji. Jednak zainteresowanie inwestorów złotem stale spada. Mimo że jest to przyzwoita inwestycja, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej, nie oferuje już takich samych korzyści jak wcześniej. Co więcej, nie jest łatwo transportować i przechowywać złota.

Konkluzja

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że ta wirtualna waluta jest dobrym magazynem wartości, ponieważ jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją. W rezultacie, inwestowanie w tę cyfrową walutę gwarantuje, że Twoje oszczędności nie stracą na wartości.