Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Skorzystaj z akcji „Kasa za terminale” i zyskaj terminal całkiem za darmo

terminal

W Polsce rośnie liczba transakcji bezgotówkowych. Według raportu w 2019 roku, aż 79% rodaków zdecydowało się na płatności bezgotówkowe. Nic dziwnego. Płacenie kartą, telefonem czy zegarkiem jest szybkie, wygodne i bezpieczne.

Zalety bezgotówkowej formy płatności docenia również dominujący odsetek przedsiębiorców, wyposażając się w terminale płatnicze. Na początek warto skorzystać z oferty Programu Polska Bezgotówkowa, a dzięki temu skorzystać z dodatkowej premii pieniężnej w akcji „Kasa za terminale”.

Plastik zastępuje tradycyjny pieniądz

Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze karty debetowe, większość z nas traktowała je z dystansem. Dziś płatności bezgotówkowe to silny trend, który wypiera tradycyjny pieniądz na całym świecie. Dania decyduje się na całkowitą rezygnację z gotówki, a Szwedzi praktycznie w ogóle nie płacą za pomocą banknotów (tylko 1% transakcji gotówkowych).

Choć wciąż wielu naszych rodaków (około 20%) jest przywiązanych do tradycyjnego pieniądza, to transakcje bezgotówkowe stanowią dominujący trend, którego zastosowanie nieustannie rośnie.

Jak pokazało badanie „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019 przeprowadzone na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości,aż 79% respondentów odpowiedziało, że preferuje płatności elektroniczne, z czego 66% używa karty płatniczej, 7% telefonu lub zegarka a 6% decyduje się na bankowość internetową.

Co więcej, Polacy częściej rezygnują z zakupów w lokalach usługowo-handlowych, w których nie ma terminala płatniczego, a większą lojalność wykazują w stosunku do punktów, które pozwalają im zapłacić w komfortowy sposób. Wyraźnie widzimy, jak bardzo bezgotówkowa staje się Polska.

Korzyści z transakcji bezgotówkowych

Płatności bezgotówkowe stały się nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania. A to wszystko ze względu na korzyści jakie za sobą niosą. Przede wszystkim finalizowanie transakcji przy użyciu karty, telefonu czy zegarka jest proste i wygodne, co z roku na rok docenia coraz więcej Polaków.

Świadczą o tym chociażby dalsze dane z badania „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019”. Okazuje się, że na koniec IV kwartału 2019 roku na polskim rynku było już 429 mln kart płatniczych. Zauważalna jest zdecydowana tendencja wzrostowa liczby kart debetowych. W grudniu 2019 roku było już ich 371 milionów sztuk.

Karty zapewniają komfort płatności klientom, ale także przedsiębiorcom. Terminal płatniczy pozwala na sprawniejszą obsługuję klientów, zapewniając im szybsze zakupy oraz minimalizując kolejki w punkcie sprzedaży. Zmniejsza się także ryzyko pomyłki w rozliczeniach, co jest częstym zjawiskiem podczas płatności gotówką. Co równie ważne, płatności bezgotówkowe oferują większą higienę i bezpieczeństwo transakcji.

Polska Bezgotówkowa – inicjatywa dla firm

Dynamiczny rozwój transakcji bezgotówkowych coraz bardziej zdecydowanie wymusza na przedsiębiorcach dostosowanie się do nowej rzeczywistości. Obecnie terminal płatniczy czy innowacyjny kasoterminal (czyli terminal lub PIN Pad natywnie zintegrowany i płynnie współpracujący z kasą fiskalną) to sprzęt, którego nie może zabraknąć żadnym punkcie handlowym czy usługowym.

Z pomocą w zakresie dostosowania się do oczekiwań klientów przychodzi Program Polska Bezgotówkowa. Jako uczestnik Programu, przedsiębiorca ma możliwość korzystać z terminala płatniczego bez ponoszenia dodatkowych kosztów aż przez 12 miesięcy.

Ponadto, w powiązaniu z ofertą Programu Polska Bezgotówkowa trwa również akcja „Kasa za terminale”. Przedsiębiorcy, którzy posiadają kasę fiskalną marki Elzab lub Novitus zakupioną po 1 lipca 2019 roku, mogą zamówić do niej terminal płatniczy lub PIN Pad od PayTel za 0 zł. Rejestrując zestawy promocyjne:Elzab+PayTel lub Novitus+PayTel można odebrać łącznie nawet 600 złotych.

Więcej informacji o inicjatywie pod adresem https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/kasa-za-terminale

Powiązane artykuły

Program Edukacyjny „Warto Bezgotówkowo” wspierany przez Fundację Polski Bezgotówkowej

teoriabiznesu.pl

Gdzie w Skorzęcinie jest bankomat?

teoriabiznesu.pl

Prognozy finansów konsumenckich na 30-lecie karty płatniczej

teoriabiznesu.pl