Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Płatne ankiety online – korzyść dla zamawiających i wypełniających

Płatne ankiety online

Płatne ankiety online stanowią ważne element w działalności firmy. Pomagają zdobyć informacje od klientów, zrozumieć ich potrzeby i pragnienia, są również doskonałą drogą komunikacji. Dla wielu osób ankiety online stanowią źródło dochodu. Z jakich jeszcze powodów warto z nich korzystać? Jak powinny wyglądać ankiety online?

Płatne ankiety online – dlaczego warto z nich korzystać?

Ankiety online są doskonałym sposobem na poznanie opinii klientów i zdobycie ważnych informacji na temat ich potrzeb oraz pragnień. Dla każdej firmy istotne jest nie tylko zdobycie nowych klientów, ale również utrzymanie tych starych. Osoby, które cenią markę, przekazują tę informację dalej i dzięki temu zainteresowanie marką rośnie, zwiększa się ilość klientów. Ważne jest, aby klienci byli zżyci z daną marką, mieli do niej zaufanie, ponieważ to wpływa na sukces każdej firmy. Dzięki ankietom można dowiedzieć się, jakie elementy należy zmienić, co udoskonalić i zmodyfikować, badania satysfakcji klienta skutecznie poprawiają działania marketingowe lub sprzedażowe. Plusem ankiet online jest ich szeroka dostępność. Mogą być wysyłane na wszystkie urządzenia mobilne, a dzięki temu więcej osób ma szanse wyrazić swoje zdanie.

Jak powinny wyglądać płatne ankiety internetowe?

Płatne ankiety online powinny być skonstruowane tak, aby dostarczały wszystkie potrzebne informacje. Ważnym krokiem jest ustalenie celów, a także sposobu, w jaki będą rozpatrywane wyniki. Pytania zawarte w ankiecie powinny proste i jasne. Warto również zastosować pytania otwarte, dzięki którym respondenci będą mogli bardziej rozwinąć swoje myśli. Ankieta powinna być wysyłana w różnych odstępach czasu, co pozwoli porównać wyniki i wyciągnąć wnioski. Firmy korzystające z płatnych ankiet powinny wyciągać wnioski i wprowadzać w życie potrzebne zmiany.

Badania CAWI – popularne badanie opinii publicznej

>Wielu przedsiębiorców wybiera CAWI, czyli Computer Assisted Web Interview. Są to płatne ankiety online, pozwalające na szybkie pozyskiwane informacji od respondentów. Ankiety CAWI pozwalają na badanie opinii, umożliwiają personalizację pytań i odpowiedzi, a to sprawia, że wyniki są dokładne i wiarygodne. Ich plusem jest atrakcyjna szata, która sprawia, że ankietowani chętnie udzielają odpowiedzi, a to przekłada się na większą ilość zebranych danych. Inne zalety ankiet CAWI to:

  • Szybka realizacja – wyniki są dostępne natychmiast, dlatego możliwa jest szybka reakcja.
  • Efektywność i transparentność – CAWI posiada własny Panel Badawczy NPB, a to gwarantuje wysoka jakość oraz dokładne poznanie opinii ankietowych.
  • Łatwość do przeprowadzenia – ankietowani mogą wypełnić ankietę z dowolnego miejsca, we własnym tempie.

Dla firm, które korzystają z CAWI, plusem jest niski koszt badań, brak konieczności angażowania pracowników firmy. CAWI prowadzi stały nadzór nad przebiegiem badań, ma wieloletnie doświadczenie w tej kwestii.

Czy można zarabiać na ankietach online?

Wiele osób zastanawia się, czy na płatnych ankietach online można zarobić. Oczywiście, wypełnianie ankiet dla największego panelu badawczego online jest dobrym sposobem na dodatkową pracę i zarobienie pieniędzy. Pracę można wykonywać w dowolnym czasie, w ustalonych przez siebie godzinach. Ankiety można wypełniać z dowolnego urządzenia, również na telefonie, np. jadąc pociągiem czy czekając w kolejce do lekarza. Dzięki temu wypełnianie ankiet online jest doskonałą opcją dla studentów, osób, które potrzebują dorobić do pensji, młodych mam itp. Zarobki są uzależnione do długości i tematu ankiety. Za wypełnioną ankietę można zarobić nawet 12 zł. Po zarobieniu minimum 50 zł pieniądze można przesłać na swoje konto PayPal. Jak mówi Justyna Dyła – Head of Client Services, płatne wypełnianie ankiet to doskonały sposób na kształtowanie produktów i usług, które codziennie wykorzystujesz, a jednocześnie sposób na dorobienie do domowego budżetu.

Badania ankietowe online to duża korzyść dla firm, jak i dla osób, które biorą w nich udział. Warto rozważyć tę formę badania opinii publicznej, a na pewno szybko przyniesie oczekiwany efekt.