Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Czy pożyczka na miesiąc to dobry pomysł?

pozyczki

Żyjemy w czasach niepewności, w których dla wielu osób zarządzanie domowym budżetem stanowi spore wyzwanie. Dotyczy to nie tylko osób pracujących na najniższej krajowej pensji, ale także mikroprzedsiębiorców i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Głównym problemem, z którym muszą się zmierzyć jest nieregularny dopływ gotówki. Powoduje to sytuacje, w których w jednym miesiącu możemy mieć problem z płynnością naszego budżetu. Tymczasem obowiązki płatności, w tym opłacenia podatków, składek do ZUS nie mają przerw. Bardzo często musimy także płacić pracowników, których nie interesuje to, czy kontrahent zapłacił nam w terminie.

Atrakcyjne warunki pożyczki

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pożyczki krótkoterminowej. To bardzo prosty instrument finansowy, który pozwala na poradzenie sobie w sytuacji chwilowych zawirowań budżetowych. Dzisiaj rynek tego rodzaju pożyczek to rynek dojrzały i bezpieczny. Co więcej, panuje na nim spora konkurencja, która przekłada się na co raz lepsze warunki dla klientów. Szczególnie dobre warunki można otrzymać, kiedy decydujemy się na wzięcie pierwszej pożyczki. Wtedy bardzo często można otrzymać prawdziwie darmową pożyczkę – czyli oddajemy dokładnie tyle, ile otrzymaliśmy. Kolejne pożyczki w większości firm są oczywiście już płatne, natomiast procent nie różnią się bardzo od warunków oferowanych przez instytucje bankowe. Co więcej, biorąc kolejne pożyczki w tej samej firmie otrzymujemy rabaty. Podobnie działa w kwestii programów poleceń – to kolejna możliwość otrzymania atrakcyjnych rabatów. Jednocześnie próg przyznawania pożyczek jest bardzo niski, dlatego pożyczkę krótkoterminową otrzymamy znacznie prościej, niż w tradycyjnym banku. Wart również podkreślić, że dostępne są także pożyczki dla osób, które nie dostałby kredytu w innych sektorach niż pozabankowy. Przykłady takich ofert znajdują się na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/pozyczki-bez-bik – jest to specjalnie przygotowane zestawienie firm, które zazwyczaj udzielają pożyczek nawet osobom widniejącym w popularnych bazach dłużników.

Szybki i prosty proces

Korzystanie z pożyczek krótkoterminowych jest dzisiaj bardzo proste, nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Obecnie firmy oferujące tego rodzaju pożyczki to małe fintechy, które niezwykle uprościły cały proces. Wziąć pożyczkę krótkoterminową można dzisiaj bez wyjścia z domu, jedynie za pośrednictwem telefonu komórkowego lub komputera. Wprowadzenie naszych danych zajmuje kilka chwil, podobnie jak analiza naszego profilu i decyzja o przyznaniu pożyczki. Jeżeli decyzja jest pozytywna, to środki na naszym koncie bankowym znajdą się już po kilku minutach. To znaczne uproszczenie, bo jeszcze niedawno wzięcie pożyczki wiązało się z koniecznością odwiedzenia banku lub innego punktu finansowego, długiego i żmudnego wywiadu, przedstawiania dokumentów. Pożyczkę możemy także wziąć przez telefon, w rozmowie z konsultantem, który krok po kroku przeprowadzi nas przez proces. Większość firm oferuje automatyczne wzięcie kolejnej pożyczki po spłaceniu pierwotnej, więc możemy swobodnie dysponować naszymi finansami, korzystając z ofert różnych firm pożyczkowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe zdają sobie sprawę, że dla klientów kwestia bezpieczeństwa ich danych jest jednym z najważniejszych wątków. Dlatego przykładają do tego bardzo dużą wagę i są w pełni bezpieczne, nie mniej, niż banki. Większość firm pożyczkowych należy do różnego rodzaju federacji i stowarzyszeń, które gwarantują najwyższą jakość ich działań. Zresztą potwierdzeniem wysokiej jakości usług oferowanych przez firmy pożyczkowe jest ich wysoka rozpoznawalność i obecność np. w mediach. Firmy takie jak Provident, Vivus, czy Wonga są znane przez Polaków i doceniane. Rodzimy sektor firm pożyczkowych jest zresztą niezwykle silny. Dodatkowo mamy także możliwość korzystania z ofert firm zagranicznych, które widzą Polskę jako atrakcyjny rynek.

Powiązane artykuły

Pożyczka a komornik. Czy powinno brać się pożyczki pomimo zadłużenia?

teoriabiznesu.pl

Rodzicom brakuje pieniędzy na bieżące potrzeby dzieci, tylko co drugi odkłada na ich przyszłość

teoriabiznesu.pl

Pożyczka pozabankowa – na co zwrócić uwagę w tego rodzaju pożyczce?

teoriabiznesu.pl