Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Aplikacja Too Good To Go – Jeść, oszczędzać i chronić planetę – wszystko jednocześnie

TooGoodToGo

 podbija serca Europejczyków. Dzięki niej możemy w sposób proekologiczny zjeść tanie posiłki z naszych ulubionych restauracji.

Aplikacja powstała w 2016 roku. Na pomysł jej utworzenia wpadł Duńczyk, Thomas Bjorn Momsen. Do jej stworzenia zainspirowała go ilość marnowanej na świecie żywności. Obecnie na jej czele stoi Mette Lykke, twórczyni Endomondo. Ideą Too Good To Go jest ograniczenie wyrzucanego jedzenia. Jak podaje aplikacja średnio jedna trzecia żywności na świecie marnuje się. W przypadku Polski jest to aż 9 milionów ton rocznie. Po przeliczeniu wartości wyrzucanych produktów wychodzi, iż każda polska rodzina traci średnio 2500 zł.

Zasięg aplikacji Too Good

Aplikacja Too Good To Go pojawiła się na polskim rynku w połowie 2019 roku. Aktualnie działa już w większych miastach na terenie całego kraju. Dodatkowo jest dostępna w większości państw europejskich.  Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy pobrać ją i założyć konto, podając imię, maila oraz hasło. Następnie można już wybrać i zarezerwować posiłek. Po rezerwacji należy odebrać go, najlepiej z własnym opakowaniem. Zamówione posiłki otrzymujemy w formie paczek niespodzianek. Ich zawartość zależy od tego, czego wybranemu przez nas lokalowi nie udało się sprzedać. Aplikacja posiada filtry umożliwiające wybranie preferowanych przez nas lokali, np. piekarni czy cukierni. Ułatwia również znalezienie posiłków wege oraz dostosowanie preferowanej przez nas godziny odbioru. Dzięki zainstalowanej mapce nie tylko widzimy jakie miejsca w naszym otoczeniu oferują paczki, lecz także, w jaki sposób dotrzeć do poszczególnych lokali.

Fenomenem aplikacji Too Good To Go są bardzo niskie ceny. Oferowane w niej posiłki są tańsze o 50-70% względem ich ceny podstawowej. W dużej mierze umożliwia to oszczędzanie na rachunkach za jedzenie. Ze względu na obecną pandemię, znajdujemy się w sytuacji ryzyka globalnego lockdownu oraz spekulowanych podwyżek cen jedzenia. Too Good To Go jest więc dobrą opcją na kupienie tańszych produktów spożywczych. Korzystając z niej odciążamy zatem zarówno portfel, jak i środowisko. Nie rezygnujemy zaś z ulubionego jedzenia.

Opracowała: Emilia Niedbała

Powiązane artykuły

Revolut Junior – Oszczędzanie ma swój cel

teoriabiznesu.pl

Tłumacz Google – aplikacja mobilna pomocna w biznesie

teoriabiznesu.pl

mBank – Przerwa w dostępie do usług

teoriabiznesu.pl