Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Technologie

Tłumacz Google – aplikacja mobilna pomocna w biznesie

translator google

Aplikacja dostępna w Google Play, jaką jest Tłumacz Google ( inaczej Translator Google ), może okazać się bardzo pomocnym narzędziem także w biznesie. W jaki sposób przedsiębiorca może wykorzystać to narzędzie do realizacji swoich celów biznesowych? Jakie funkcje oferuje aplikacja Tłumacz Google. W tym artykule poznamy takie funkcje jak:

– Tłumaczenie tekstu poprzez wpisanie go do Tłumacza Google
– Tłumaczenie tekstu w trybie offline
– Jak przetłumaczyć tekst przy pomocy aparatu fotograficznego
– Jak przetłumaczyć wyrażenia na język polski w czasie rozmowy
– Tłumaczenie pisma odręcznego

Tłumaczenie tekstu z Translatorem Google

Aplikacja giganta internetowego Google jaka jest tłumacz ( translator ) cieszy się bardzo dużą popularnością. Chociaż tłumaczenie tekstu może odbywać się za pomocą przeglądarki internetowej, to aplikacja Tłumacz Google jest wygodniejsza oraz posiada  funkcje, których nie zobaczymy w wersji desktop.

Tłumaczenie wpisanego tekstu

Podstawową funkcją każdego tłumacza internetowego, jest automatyczne odnalezienie odpowiednika wpisanego słowa w interesującym nas języku – na przykład tłumaczenie z języka angielskiego na polski. Taka funkcja jest także dostępna w aplikacji mobilnej Google. Co ciekawe translator Google umożliwia tłumaczenie na 103 języki, w tym nawet na takie języki jak hausa, hawajski, hebrajski, hindi, hiszpański, hmong, holenderski, igbo, indonezyjski. Warto zaznaczyć, że aplikacja poradzi sobie także z przetłumaczeniem wiadomości tekstowych SMS.

Tłumaczenie w trybie offline

Aplikacja Tłumacz Google umożliwia tłumaczenie także w trybie offline. Ściągając wcześniej odpowiedni pakiet, możemy korzystać z aplikacji także z wyłączonym transferem danych i funkcji wi-fi. Usługa taka umożliwia tłumaczenie tekstu w 59 językach. Funkcja może być szczególnie przydatna podczas wyjazdu firmowego do innego kraju, gdzie korzystanie z internetu wiąże się z opłatami.

Tłumaczenie z użyciem aparatu

Funkcja tłumaczenia z wykorzystaniem aparatu fotograficznego sprawdza się na przykład podczas wyjazdu za granicę. Wykonując zdjęcie etykiety danego produktu, uzyskujemy tłumaczenie na interesujący nas język. W biznesie tak funkcja może nam się przydać na przykład do odczytania faktury, informacji o obiektach lub regulaminu hotelu. Translator Google umożliwia takie tłumaczenie w 37 językach.

Translator Google przetłumaczy mowę

Prowadząc konwersację z osobą innej narodowości, na przykład klientem biznesowym, możemy skorzystać z funkcji dwukierunkowego błyskawicznego tłumaczenia mowy. Usługa obsługuje 32 języki i umożliwia natychmiastowe tłumaczenie słów wypowiedzianych przez drugą osobę.

Tłumaczenie pisma odręcznego

Aplikacja Tłumacz Google umożliwia tłumaczenie pisma odręcznego. Co to znaczy? Możemy napisać na naszej klawiaturze tekst, który zostanie rozpoznany przez program i automatycznie przetłumaczony na interesujący nas język. Funkcja ta przetłumaczy nasze pismo odręczne, a poradzi sobie z 93 językami obcymi.

Pełna lista obsługiwanych języków dostępna jest na stronie Google Play. Aplikacja poradzi sobie nawet z takimi językami jak urdu, uzbecki, walijski, wietnamski xhosa, zulu.

Uprawnienia aplikacji

Aby nasza aplikacja działała poprawnie, należny nadać jej odpowiednie uprawnienia:

– Do mikrofonu ( tłumaczenie podczas rozmowy na przykład z naszym klientem )
– Aparat fotograficzny ( tłumaczenie zdjęć etykiet lub faktur )
– SMS ( tłumaczenie wiadomości tekstowych )
– Pamięć zewnętrzna ( tłumaczenie w trybie offline )
– Konta i dane logowania ( synchronizacji funkcji )

Powiązane artykuły

Kary od Google, wirtualna rzeczywistość i okulary Hololens – wywiad

teoriabiznesu.pl

Nie działa aplikacja mobilna mBanku? Winą może być Android

teoriabiznesu.pl

mBank – Przerwa w dostępie do usług

teoriabiznesu.pl