Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak wybierać komputery używane?

Używany czy poleasingowy sprzęt biurowy bądź do użytku domowego to dobry wybór – nie tylko ze względu na cenę, ale również dostęp do wysokiej jakości sprzętu. Jednak będziesz w pełni zadowolony z takich urządzeń dopiero wtedy, gdy dowiesz się, jak wybrać najlepsze komputery używane!

Najważniejsze zasady kupna używanych komputerów

Sprawdź, jakie są wady

Na pewno nie chcesz się negatywnie zaskoczyć, gdy już rozpakujesz w domu swój nowy komputer. Dlatego jeszcze przed tym, jak zdecydujesz się na zakup, to koniecznie zapoznaj się z opisem danego produktu. Dzięki temu ocenisz, jakie wady mają konkretne komputery używane. Pamiętaj, że tego typu sprzęty na pewno są w pełni sprawne. Zazwyczaj te wady dotyczą wyglądu. Po prostu takie poleasingowe urządzenia mogą mieć drobne rysy, niektóre mają zastępcze opakowania i zmienioną obudowę. To naprawdę indywidualna sprawa, bo pewnie z łatwością znajdziesz też urządzenie w nienagannym stanie. Jednak, gdy dokładnie zapoznasz się z faktycznym stanem, to przynajmniej później nie będziesz zaskoczony.

Dobre parametry

Pamiętaj, żeby w trakcie wyboru komputerów używanych kierować się tym samym, co jest dla Ciebie ważne, gdy decydujesz się na nowy sprzęt. Chodzi tu oczywiście o odpowiednie parametry. Szczególnie zwróć uwagę na liczbę RAM, typ procesora oraz rodzaj i wielkość dysku. Oprócz tego przyda się kilka najczęściej używanych wejść USB, HDMI czy porty do podłączenia głośników.

O jakości sprzętów decydują również producenci. Dlatego komputery używane są przede wszystkim oferowane przez najlepsze firmy typu Dell, HP, Lenovo, Asus czy Samsung. W końcu jest to wyznacznik ich trwałości i jakości.

Dopasowanie do sposobu użytkowania

Bardzo ważne jest także to, żebyś wybrał komputer używany bądź poleasingowy, który jest dopasowany do częstotliwości oraz sposobu jego użytkowania. Wtedy na pewno będziesz zadowolony z tego sprzętu. Dlatego zastanów się, czy urządzenie ma Ci służyć do pracy, nauki czy może lubisz czasem grać w gry komputerowe bądź po prostu szukasz urządzenia idealnego dla dziecka. W końcu każda z tych opcji wymaga zwrócenia uwagi na inne parametry i cechy.

Zaufany sklep internetowy

Kolejna istotna kwestia, jaką musisz wziąć pod uwagę, gdy kupujesz komputery używane, dotyczy wyboru odpowiedniego sklepu. Postaw na dobrze ocenianą firmę, a do tego taką, oferującą całkiem sporo zróżnicowanych sprzętów. Weź pod uwagę nie tylko jakość, ale też cenę, a zyskasz pewność, że dany sklep spełnia Twoje oczekiwania. Oczywiście skup się także na korzystnych warunkach współpracy – czasie i kosztach dostawy, gwarancji oraz możliwości dokonania zwrotu.