Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Płytki PCB na zamówienie – jak szybko i skutecznie wdrażać do produkcji projekty elektroniczne?

Płytki PCB na zamówienie

Tempo wdrożenia projektu urządzenia elektronicznego jest jednym z czynników, które determinują sukces całego przedsięwzięcia. Ważnym etapem produkcji urządzeń tego typu jest zamówienie obwodów drukowanych, które są sercem elektroniki. W związku z tym firmy muszą wybrać takiego producenta płytek PCB, który zrealizuje zlecenie zgodnie z ustalonym terminem i jednocześnie zapewni produkt najwyższej jakości. 

Wybór producenta obwodów drukowanych

Pierwszym krokiem w procesie wdrażania projektów elektronicznych jest nawiązanie współpracy z producentem płytek PCB. Ważne, aby wybrana firma dysponowała nie tylko odpowiednimi możliwościami produkcyjnymi, ale także zespołem specjalistów, który będzie czuwał nad poprawnością całego procesu. W Techno-Service S.A. TS PCB informujemy klientów, jakie możliwości technologiczne oferuje nasz park maszynowy, dzięki czemu zamawiający wiedzą, np. jakie minimalne wymiary muszą mieć ścieżki na warstwach zewnętrznych, ile może wynosić grubość warstwy miedzi czy jakie prepregi są dostępne. 

Przekazanie projektu płytki PCB

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji u wybranego producenta należy przekazać mu stworzony uprzednio projekt zgodny z parametrami DRC producenta. Zamawiający musi jednak pamiętać, że odpowiedzialność za poprawne działanie płytki PCB i końcowego urządzenia spoczywa na nim – w Techno-Service S.A. TS PCB w razie konieczności przed rozpoczęciem produkcji wyjaśniamy ewentualne nieścisłości w projekcie, ale nie weryfikujemy go pod kątem funkcjonalności. 

Prototypowanie obwodów drukowanych

Jednym z rozwiązań, które proponujemy przed rozpoczęciem masowej produkcji, jest wykonanie serii prototypowej. To rozwiązanie korzystne biznesowo, które pozwala zweryfikować założenia projektowe. W ramach oferty TSka wykorzystujemy laminat bazowy FR4, który stosowany jest w układach elektronicznych pracujących z częstotliwościami do 0,5 GHz. Jednocześnie jest to tani i bardzo uniwersalny materiał, który charakteryzuje się dobrym stosunkiem wytrzymałości do masy. 

Testowanie elektryczne i optyczne

Skomplikowany proces produkcji płytki PCB na zamówienie nie może obyć się bez testowania. W Techno-Service S.A. TS PCB wykorzystujemy dwie metody – testowanie optyczne oraz testowanie elektryczne. Pozwala to na wykrywanie defektów mozaik, np. występowania zwarć i rozwarć. 

Produkcja na pełną skalę

Jeśli prototyp spełnił swoją funkcję i potwierdził założenia projektowe, to można rozpocząć działania na skalę masową. Dzięki możliwościom Techno-Service S.A. TS PCB produkcja może być szybko skalowana, aby sprostać wymaganiom klientów. Ważne jest wówczas śledzenie postępów i kontrola procesu, nad czym czuwa zespół inżynierów. 

Finalizacja i odbiór zamówienia

Dzięki starannemu planowaniu i współpracy z producentem PCB firmy mogą zgodnie z założonym terminem odebrać swoje zamówienie. W Techno-Service S.A. TS PCB oferujemy elastyczne terminy realizacji – od 24 godzin do 10 dni roboczych, przy czym 10 dni to standardowy termin realizacji bez dodatkowych opłat.