Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Rodzaje odzieży, które idealnie nadają się do znakowania drukiem DTG

Rodzaje odzieży

Metod znakowania odzieży jest obecnie wiele. Dzięki temu można bez trudu znaleźć taką, która sprawdzi się w danym przypadku najlepiej. Obecnie ogromną popularnością cieszy się druk DTG. Jaką odzież można znakować, stawiając na niego?

Czym jest druk DTG?

Druk DTG, czyli Direct To Garment, zaliczany jest do nadruku bezpośredniego. Aby go wykonać, niezbędna jest specjalistyczna maszyna drukarska. Wykonuje ona obraz, bazując na danych, które zostały przesłane bezpośrednio z komputera. Dzięki temu druk ten kosztuje znacznie mniej niż inne dostępne metody. Wszystko dlatego, że odchodzą koszty związane z przygotowaniem obrazów. Do tego dochodzi krótszy czas realizacji. Wykonywanie druku DTG sprawdza się już w przypadku jednej sztuki.

Jakie grafiki można drukować drukiem DTG?

Ten rodzaj druku świetnie sprawdza się w przypadku prac pełnokolorowych. Gwarantuje szybką produkcję oraz wysoką elastyczność. Jest niezastąpiony, jeśli zależy nam na małym nakładzie. Jak już wspomnieliśmy, jest opłacalny nawet wówczas, gdy druk ma dotyczyć tylko jednej sztuki produktu. Bardzo często sięga się po niego w przypadku prac spersonalizowanych, a więc takich, które pod każdym względem są dopasowane do danej osoby.

Jakie zalety ma druk DTG?

Decydując się na ten rodzaj druku, warto pamiętać, że jedną z jego największych zalet jest to, że przepuszcza powietrze. Dzięki temu ciało może swobodnie oddychać nawet wówczas, gdy zadrukowana została spora powierzchnia bluzy bądź koszulki. Nadruki wykonane metodą DTG w ogóle nie pękają, są naprawdę trwałe. Ich plusem jest to, że nie obciążają koszulki. Nie marszczą się, a jeśli zastosujemy odpowiednią temperaturę prania, można być pewnym, że długo zachowają swój idealny wygląd.

Kiedy można zastosować druk DTG?

Znakowanie drukiem cyfrowym doskonale sprawdza się w przypadku odzieży wykonanej z bawełny. Dopuszczalna jest także domieszka innego materiału, ale nie może ona przekraczać 20%. Dobrym rozwiązanie jest wykonanie próbki druku na niewielkim fragmencie materiału. Sprawdza się to zwłaszcza wtedy, kiedy nie znamy składu materiału, na jakim chcemy wykonać nadruk. Metoda DTG polecana jest szczególnie w przypadku koszulek. Zarówno wzory, jak i kolory nanoszone są bezpośrednio. Odbywa się to tak, aby nadruk nie był odczuwalny na tkaninie. Co ważnie, nie jest on sztywny, w żaden sposób nie odstaje. Materiał nie ma bezpośredniego kontaktu z głowicą drukarki.

Czy druk DTG jest drogi?

Jak już wspomnieliśmy, jest to jedna z najtańszych metod wykonywania nadruków. Z tego powodu świetnie sprawdza się nawet wtedy, kiedy nakład jest naprawdę niewielki. Warto jednak pamiętać, że na ostateczny koszt wpływa wiele elementów, między innymi wielkość nadruku, który chcemy wykonać.

Nadruki na odzieży cieszą się obecnie ogromną popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane ubrania spersonalizowane, czyli takie, na których znajdują się własne nadruki. Wykonywać można je wieloma metodami. Tą, która jest naprawdę ceniona i bardzo popularna jest druk DTG. Szereg zalet sprawia, że z pewnością długo nic w tym względzie się nie zmieni.