Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Blisko ludzi

Następna edycja Akademii Santander Universidades – przełomowy program edukacyjny dla studentów i absolwentów.

zainwestuj w siebie

Seria wykładów w formie online, dotyczących zdobywania wiedzy na temat specyfiki branży pracy w sektorze finansowym organizuje Santander Bank Polska wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Wykłady prowadzone będą wyłącznie przez osoby doświadczone w zawodzie, m.in. szefów poszczególnych departamentów Santander Bank Polska oraz członków Zarządu, w tym należy wyróżnić CEO – Michała Gajewskiego.  Wydarzenie potrwa od 4 listopada do 1 grudnia 2020 roku.

„Pokolenie kwarantanny”

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) wysnuwa teorię mówiącą, że sytuacja na rynku pracy związana z Pandemia Covid-19 ma negatywny wpływ na perspektywy zawodowe młodych ludzi. MOP używa określenia „pokolenia kwarantanny”, z najnowszych informacji wynika, że młodzi ludzie napotykają poważne przeszkody w kontynuowaniu rozwoju osobistego i edukacji, zmianie pracy i wchodzeniu na rynek pracy, a wirus na ma nich niszczycielski wpływ. [1]

#ZainwestujWSiebie

Program Santander Universidades ma na celu poprawienie sytuacji na rynku pracy wśród studentów i młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową. Głównym przesłaniem Akademii jest hasztag #ZainwestujWSiebie, zachęcający do inwestycji w samorozwój, inwestycja w wiedzę pozwoli młodym ludziom na przetrwanie katastrofalnych skutków pandemii i da szansę na znalezienie stabilnego zatrudnienia w przyszłości. Główną misją Santander Universidades jest wpieranie szkolnictwa wyższego, badań naukowych oraz idei przedsiębiorczości.  Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce przywołuję dane o bezrobociu, pokazujące, iż ” …bezrobocie wśród osób w wieku 15-24 lat w UE wynosiło przed pandemią 14,9%. W lipcu wskaźnik ten wzrósł do 17%” [2]. Wojciech Leśniewski, chcę odbudować stabilną pozycję młodych na rynku pracy.

covid zdjęcie

„Bardzo cenimy sobie współpracę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z Santander Bank Polska w ramach Akademii Santander Universidades. W programie tym uczestniczymy już od 2013 roku. Niezwykle ważnym elementem tej współpracy są liczne stypendia dla studentów i pracowników naszego Uniwersytetu oraz Akademie Biznesowe. Warto wspomnieć, że w poprzednich edycjach Akademii udział wzięło ponad 200 studentów naszej Uczelni. Tegoroczna edycja, choć prowadzona w formie online, zapowiada się wyjątkowo, bowiem skierowana będzie nie tylko do naszych studentów, ale też dostępna dla wszystkich uczelni ekonomicznych w Polsce.”  – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. UEK dr hab. Stanisław Mazur.

Szczegółowy plan spotkań dostępny jest na stronie :

https://www.becas-santander.com/pl/program/akademia-santander-universidades-online

w zakładce „Dokumenty”, na stronie tej znaleźć można także rejestrację na wykłady.

Przypisy

[1] https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20200709STO83004/koronawirus-jak-ue-walczy-z-bezrobociem-wsrod-mlodych

 

[2] https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Unemployment_statistics#Youth_unemployment

Źródło:

Santander Bank Polska

Uniwersytet Wrocławski

Zdjęcie Covid – darmowa biblioteka zdjęć Pexels.com

Opracował: Kacper Dubicki

Powiązane artykuły

Możesz zgarnąć 250 zł, Santander Bank Polska organizuje rodzinne bankowanie.

teoriabiznesu.pl

hot16challenge2 – Co to jest? Kto zaczął? Ile zebrano pieniędzy?

teoriabiznesu.pl

Zgłoś swój start-up do FootballCan 2041

teoriabiznesu.pl