Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Alior Bank wprowadza ubezpieczenia LINK4 bez wychodzenia z domu

ubezpieczenie

Alior Bank rozpoczął współpracę z LINK4. Dzięki temu porozumieniu wprowadził możliwość zakupu ubezpieczenia OC i AC bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Online. Funkcja jest dostępna dla klientów indywidualnych. Dodatkowo współpraca z LINK4 umożliwia klientom zakup polisy z rabatem do 13 procent.

– Stale poszerzamy listę usług, które można zrealizować zdalnie za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej. Nasi klienci już od dłuższego czasu mają możliwość chociażby zakładania konta w aplikacji na selfie czy zakupu biletów komunikacji miejskiej i parkingowych. Od teraz szybko i bez wychodzenia z domu kupią również polisę komunikacyjną. Docelowo nowa funkcjonalność ma zostać udostępniona również w bankowości mobilnej, a oferta ubezpieczeń będzie systematycznie rozwijana – mówi Łukasz Stanny, dyrektor Działu Bancassurance w Alior Banku.

W jaki sposób skorzystać z oferty?

Polisy komunikacyjne to kolejny produkt, który można nabyć przez internetowe konto w Alior Banku. Każdy kto chce zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela, powinien zalogować się Alior Online, wybrać „Oferty” i przejść do zakładki „Ubezpieczenia”. Sam zakup polisy odbywa się w kilku prostych krokach, Bank postarał się o to, aby cały proces był szybki, prosty i intuicyjny, tak aby każdy klient banku mógł sobie z tym poradzić.

A co z ceną? Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu oraz podstawowych informacji o samochodzie i jego właścicielu system automatycznie wyliczy składkę ubezpieczenia komunikacyjnego.

Po wybraniu odpowiedniej dla siebie opcji polisy, klient zawsze może ją poszerzyć o wszelkie dodatkowe rozwiązania. Są nimi między innymi assistance, ubezpieczenie szyb czy kluczyków lub NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Już w podstawowym wariancie OC z samochodem zastępczym oraz assistance opon, LINK4 zapewnia kompleksową ochronę, a także szeroki zakres ochrony w pakiecie AC.

Klient sam decyduje o sposobie i terminie opłaty składek w momencie kupna polisy komunikacyjnej. Za ochronę może zapłacić jednorazowo lub skorzystać z płatności ratalnych. Jednorazową płatność za polisę lub pierwszą ratę płatności ratalnej klient może uregulować od razu lub w terminie, który został wskazany w dokumentacji. Klient otrzyma komplet dokumentów ubezpieczeniowych drogą mailową na wskazany przez siebie adres mailowy. Kupując swoje pierwsze ubezpieczenie od LINK4 w Alior Online klienci zyskują zniżkę do 13 proc. wartości składki.

Ta współpraca stanowi dla nas naturalny etap rozwoju naszej oferty w kanale bancassurance, dzięki któremu klienci mają możliwość zakupu ubezpieczenia w najwygodniejszy dla nich sposób – wyjaśnia Mikołaj Kozieł, dyrektor Rozwoju Sprzedaży B2B w LINK4. – Z Alior Bankiem łączy nas silne zorientowanie na projektowanie innowacyjnych rozwiązań i budowanie najlepszych doświadczeń klientów, do których dołącza teraz także możliwość skorzystania z bogatej oferty naszych polis komunikacyjnych – dodaje.

Źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-04-07-ubezpieczenia-komunikacyjne-link4-w-bankowosci-alior-online.html

Opracowała: Grażyna Lubaczewska

Powiązane artykuły

Program edukacyjny Banku BNP Paribas

teoriabiznesu.pl

Santander aktywuje linki w SMS-ach i wiadomościach e-mail

teoriabiznesu.pl

mBank – Konto dla gracza z roczną subskrypcją G2A Plus i dwiema gamingowymi kartami

teoriabiznesu.pl