Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Alior Bank wprowadza ubezpieczenia LINK4 bez wychodzenia z domu

ubezpieczenie

Alior Bank rozpoczął współpracę z LINK4. Dzięki temu porozumieniu wprowadził możliwość zakupu ubezpieczenia OC i AC bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Online. Funkcja jest dostępna dla klientów indywidualnych. Dodatkowo współpraca z LINK4 umożliwia klientom zakup polisy z rabatem do 13 procent.

– Stale poszerzamy listę usług, które można zrealizować zdalnie za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej. Nasi klienci już od dłuższego czasu mają możliwość chociażby zakładania konta w aplikacji na selfie czy zakupu biletów komunikacji miejskiej i parkingowych. Od teraz szybko i bez wychodzenia z domu kupią również polisę komunikacyjną. Docelowo nowa funkcjonalność ma zostać udostępniona również w bankowości mobilnej, a oferta ubezpieczeń będzie systematycznie rozwijana – mówi Łukasz Stanny, dyrektor Działu Bancassurance w Alior Banku.

W jaki sposób skorzystać z oferty?

Polisy komunikacyjne to kolejny produkt, który można nabyć przez internetowe konto w Alior Banku. Każdy kto chce zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela, powinien zalogować się Alior Online, wybrać „Oferty” i przejść do zakładki „Ubezpieczenia”. Sam zakup polisy odbywa się w kilku prostych krokach, Bank postarał się o to, aby cały proces był szybki, prosty i intuicyjny, tak aby każdy klient banku mógł sobie z tym poradzić.

A co z ceną? Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu oraz podstawowych informacji o samochodzie i jego właścicielu system automatycznie wyliczy składkę ubezpieczenia komunikacyjnego.

Po wybraniu odpowiedniej dla siebie opcji polisy, klient zawsze może ją poszerzyć o wszelkie dodatkowe rozwiązania. Są nimi między innymi assistance, ubezpieczenie szyb czy kluczyków lub NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Już w podstawowym wariancie OC z samochodem zastępczym oraz assistance opon, LINK4 zapewnia kompleksową ochronę, a także szeroki zakres ochrony w pakiecie AC.

Klient sam decyduje o sposobie i terminie opłaty składek w momencie kupna polisy komunikacyjnej. Za ochronę może zapłacić jednorazowo lub skorzystać z płatności ratalnych. Jednorazową płatność za polisę lub pierwszą ratę płatności ratalnej klient może uregulować od razu lub w terminie, który został wskazany w dokumentacji. Klient otrzyma komplet dokumentów ubezpieczeniowych drogą mailową na wskazany przez siebie adres mailowy. Kupując swoje pierwsze ubezpieczenie od LINK4 w Alior Online klienci zyskują zniżkę do 13 proc. wartości składki.

Ta współpraca stanowi dla nas naturalny etap rozwoju naszej oferty w kanale bancassurance, dzięki któremu klienci mają możliwość zakupu ubezpieczenia w najwygodniejszy dla nich sposób – wyjaśnia Mikołaj Kozieł, dyrektor Rozwoju Sprzedaży B2B w LINK4. – Z Alior Bankiem łączy nas silne zorientowanie na projektowanie innowacyjnych rozwiązań i budowanie najlepszych doświadczeń klientów, do których dołącza teraz także możliwość skorzystania z bogatej oferty naszych polis komunikacyjnych – dodaje.

Źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-04-07-ubezpieczenia-komunikacyjne-link4-w-bankowosci-alior-online.html

Opracowała: Grażyna Lubaczewska

Powiązane artykuły

mBank wspiera przyszłych przedsiębiorców podczas otwarcia firmy

teoriabiznesu.pl

Wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BNP Paribas

teoriabiznesu.pl

ING Bank Śląski wyróżniony certyfikatem prostej polszczyzny

teoriabiznesu.pl