Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Zarządzanie księgowością Cię przytłacza? FakturaXL to program dla Ciebie!

faktura xl - program do fakturowania

Po założeniu własnej firmy, mogło Ci się wydawać, że najgorsze masz za sobą. Szybko jednak okazuje się, że wbrew oczekiwaniom, dużo większym wyzwaniem jest samo zarządzanie biznesem. Pośród wielu obowiązków, którym musisz na co dzień sprostać, dość czasochłonne i męczące okazuje się wystawianie faktur. FakturaXL to program, dzięki któremu fakturowanie będzie wygodne i sprawne, a co więcej- nie przepłacisz!

Dlaczego FakturaXL?

Wiele mikro i małych firm od początku decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. Zazwyczaj poszukują pomocy w Internecie, gdzie dostępnych jest wiele narzędzi do księgowości online. FakturaXL wyróżnia się na tle konkurencji, ponieważ umożliwia szybkie i efektowne wystawienie faktur online. Co więcej, wszelkie dane są zabezpieczone zaawansowanym certyfikatem szyfrowania SSL, a ich kopię znajdziesz na zapasowym serwerze.

Program do faktur online sprawdzi się w każdej firmie. Może być wykorzystywany jako pełnowartościowy program księgowy, ale swoje zastosowanie znajdzie także w jednoosobowym przedsiębiorstwie, które wystawia zaledwie kilka faktur miesięcznie.

Bardzo łatwo zaopatrzysz biurowy komputer w program. Wystarczy wejść na stronę internetową www.fakturaxl.pl, a następnie zarejestrować się. Zawsze możesz również skorzystać ze wsparcia online.

Maksymalna wygoda, minimalne koszty

Darmowe wersja FakturaXL umożliwia wystawienie 10 faktur miesięcznie. Jeżeli prowadzisz małą firmę i wystawiasz jedynie parę takich dokumentów- nie poniesiesz żadnych kosztów za prowadzenie księgowości online. Bezpłatna opcja zapewnia Ci 32 rodzaje faktur. Co wyróżnia FakturaXL na tle podobnych programów? W darmowej wersji dostępnych jest wiele funkcji, za które zazwyczaj zapłacisz u konkurencji. Dostępne opcje to:  pobieranie danych firm po numerze NIP  z bazy GUS, automatyczne sprawdzanie statusu podatnika w bazie VAT czy możliwość wystawiania faktur walutowych w aż siedmiu językach. Dostępne są również nielimitowane koszty i produkty, a nawet własne logo na dokumencie. Faktury można wprost z programu przesłać e-mailem do klienta.

Przedsiębiorcy chcą inwestować głównie w rozwój firmy, dlatego nawet jeśli najprostsza wersja FakturaXL okaże się po czasie niewystarczająca, śmiało możesz zaopatrzyć się w pełną wersję. Jest to opłata w wysokości zaledwie 8 PLN lub 18 PLN (zależnie od wybranej wersji). Nie zauważysz znaczącego wzrostu kosztów, a za to zaoszczędzisz czas i nerwy.

Pełna wersja programu automatyzuje i upraszcza zadania związane z prowadzeniem księgowości w firmie. Obsługa kilku użytkowników, tworzenie i wysyłanie jednolitych plików kontrolnych, rozliczeń ZUS, dokumentów podatkowych, ewidencjonowanie sprzedaży oraz zakupów, środków trwałych, książka przychodów i rozchodów czy integracja z kasami fiskalnymi to największe benefity płynącą z pełnej wersji FakturaXL.  Za pakiet zapłacimy zaledwie 8 PLN przy płatności rocznej lub 10 zł bez promocji.

FakturaXL sprosta wymaganiom nawet największych firm. Pełen pakiet wraz z magazynem produktów i możliwością wystawiania faktur o spersonalizowanych szablonach dostępny jest za jedynie 18zł przy zobowiązaniu rocznym lub bez żadnych umów- 20 PLN. Zaawansowana wersja FakturaXL pozwoli nawet największym przedsiębiorstwom zarządzać księgowością prosto i wygodnie.

Co znajdziemy w środku?

 Na stronie głównej widoczna jest tablica finansowa podsumowująca przychody i rozchody w bieżącym miesiącu. Szybko możemy przejść do wystawienia paragonu, faktury czy innego dokumentu. W zakładce „Zarządzaj” znajdziemy opcje kasowania, drukowania czy wysyłania dokumentów. Wśród wielu możliwości jest m. in.: dodawanie notatek niewidocznych na wydrukach, QR kodu dla łatwiejszej realizacji zlecenia  czy załączników stanowiących integralną część dokumentu. W fakturach uwzględnimy rabaty czy opcje windykacji lub wzbogacimy o stałą dowolną treść. Można też zdefiniować sposób rozliczania faktur zaliczkowych w KPiR.

Istotne narzędzie FakturaXL to raporty. Wyświetlane kolumny z danymi charakteryzującymi faktury, klientów i inne dokumenty, można dowolnie modyfikować. Jako raporty traktowane są dokumenty przesyłane do urzędu skarbowego, ZUSu, ewidencje i dokumenty księgowe.

Kontakt z urzędami ogranicza się do minimum, ponieważ FakturaXL.pl  automatycznie pieczętuje dokumenty podpisem elektronicznym i przesyła je do urzędu za jednym kliknięciem.

O tym, jak FakturaXL uprości Twoje codzienne obowiązki możesz przekonać się już dziś bezpłatnie!