Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Wybieramy meble do biura – co jest niezbędne i na co zwrócić uwagę?

Biuro to jedno z najważniejszych pomieszczeń w firmie. To w nim zapadają najważniejsze decyzje biznesowe. Jest to również przestrzeń reprezentatywna, mająca zachęcić nowych klientów do współpracy. Elegancko wyglądające biuro świadczy także o firmie, poziomie oferowanych usług, a także o podejściu do realizowanych projektów. Z tego względu tak ważne są meble do gabinetu, które oprócz praktycznych rozwiązań oferują również liczne zalety wizualne. Sprawdźmy więc jakie wybrać meble do biura.

Meble do gabinetu co wybrać?

Podstawą każdego biura są starannie dobrane meble. Ich świadomy zakup wpływa nie tylko na funkcjonalność, lecz również na wizerunek oraz sposób postrzegania nas przez klientów, a także pracowników. Przed zakupem mebli do biura dobrze najpierw zmierzyć pomieszczenie oraz rozrysować gdzie i jakie meble należy ustawić. Dobry plan ułatwi dobór najlepszych mebli biurowych. Co więcej, dobry plan ułatwi ustawianie biurka blisko kontaktów, a regały nie zasłonią okien.

Kupując biurko, należy pamiętać, że musi zostać dostosowane nie tylko do różnych sprzętów takich jak komputer czy też drukarka. Biurko musi posiadać półki i szafki na dokumenty, takie modele ułatwiają pracownikowi wykonywanie obowiązków. Najlepiej jest wybierać biurka z dużą ilością przegródek oraz posiadające systemy sprawnego przechowywania luźnych dokumentów.

Nie wolno oczywiście zapominać o wygodnych fotelach. Najlepsze to te ergonomiczne umożliwiające ustawienie konta oparcia oraz wysokości podłokietników. Fotel powinien posiadać również kształt dopasowany do krzywizn kręgosłupa. Jest to bardzo ważne, ponieważ w biurze spędza się wiele godzin w pozycji siedzącej. Warto więc zadbać o to, aby zachować prawidłową postawę ciała.

Meble do biura – regały i szafki

Wszelkiego rodzaju meble przeznaczone do magazynowania są niezbędne w każdym biurze. Zazwyczaj wykorzystywane są do przechowywania dokumentów, jednakże można je również wykorzystać do chowania własności pracowników, czy też nieużywanej elektroniki. Regały mogą być otwarte ułatwiające szybki dostęp do różnych dokumentów lub też zamknięte na kluczyk, lub szyfr w celu zabezpieczenia zawartości.

Warto również pamiętać, że meble do gabinetu powinny pasować stylistycznie do całego wystroju. Modele takie jak w kolekcji Pello lub Shetland są odpowiednio stonowane, a także bardzo praktyczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako meble do gabinetu. Co więcej ich klasyczna stylistyka podkreśla także wygląd całego biura.