Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Archicom ogłasza we Wrocławiu nową inwestycję tuż przy Odrze

Mieszkania blisko centrum miasta, z widokiem na główną rzekę Wrocławia oraz tereny zielone – to najnowsza propozycja Archicomu. Przystań Reymonta będzie nowym kwartałem dolnośląskiej stolicy, który dostarczy w pierwszym budynku niemal 200 mieszkań oraz przestrzenie handlowo-usługowe. Ogłoszenie inwestycji jest jednocześnie startem przedsprzedaży, czyli możliwości rezerwacji lokali, które będą gotowe w pierwszym kwartale 2026 roku.

 Archicom oferuje w przedsprzedaży możliwość rezerwacji 197 mieszkań w wyjątkowej lokalizacji z tzw. waterfrontem, który nada okolicy nowej energii. Mieszkania powstaną w budynku o kaskadowej konstrukcji od czterech do dziesięciu pięter, z przykuwającym uwagę już od momentu wejścia do środka reprezentacyjnym lobby. Poszukujący własnej przystani do życia mogą wybierać spośród lokali posiadających od jednego do pięciu pokoi. Do każdego z nich będzie przypisana dodatkowa powierzchnia typu loggia, balkon, taras lub ogródek, którą można zaaranżować w dowolny sposób np. jako przestrzeń do odpoczynku lub domową enklawę zieleni. Przystań Reymonta zaprojektowano przy wałach nadodrzańskich, z widokiem na rozległą roślinność i dostępem do bulwaru spacerowego nad kanałem miejskim. To wielofunkcyjna przestrzeń blisko centrum dolnośląskiej stolicy kreująca nową miejską perspektywę do komfortowego życia i gwarantująca przemianę zaniedbanego wcześniej terenu w atrakcyjny kwartał blisko wody, parków, beach barów oraz licznych ścieżek rowerowych i infrastruktury do rekreacji.

Budujemy wyjątkową przystań, która stanie się kluczem do wyjątkowego życia. W Archicom wierzymy, że każdy na pewnym etapie swojego rozwoju zawodowego i prywatnego potrzebuje stabilizacji gwarantującej komfort zamieszkania, odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy oraz możliwość spędzania czasu wolnego z rodziną w zielonym otoczeniu. W naszej miastotwórczej inwestycji pobliski nurt Odry doda energii, a zaprojektowane w każdym detalu przestrzenie będą zgodne ze zdrowym stylem życia. Mieszkając w Przystani Reymonta w kwadrans załatwi się wszystko co sprawi, że życie będzie harmonią, a dojazd autem, tramwajem, autobusem i rowerem do szkoły, pracy lub na wrocławski Rynek można potraktować w kategoriach kilkuminutowego wypadu, a nie długotrwałej i uciążliwej rutyny dnia codziennego. Uruchomiliśmy przedsprzedaż mieszkań z większego budynku, a już wkrótce ogłosimy start przedsprzedaży lokali z mniejszego obiektu. Warto więc na bieżąco śledzić nasze kanały komunikacji – podkreśla Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

Mieszkańcy Przystani Reymonta będą mieli do dyspozycji szeroki wybór udogodnień oferowanych w ramach usług Archicom Life Service oraz Archicom Smart. Dzięki dostępom do części wspólnych uruchamianych za pomocą smartfonowej aplikacji nawet największe zakupy nie sprawią kłopotów podczas przywołania windy lub przy wejściu na teren klatki schodowej. Ponadto ogólnopolski deweloper zapewni dostęp do pakietu startowego bezprzewodowego systemu zarządzania inteligentnym domem, który głosowo lub zdalnie umożliwi m.in. sterowanie oświetleniem, regulację temperatury oraz wyłączanie urządzeń elektrycznych. Smart rozwiązania można następnie rozszerzać i dopasowywać do swoich potrzeb.

Nasza nadodrzańska inwestycja stanie się przystanią do komfortowego zamieszkania, szczęścia, bezpieczeństwa i funkcjonalnego życia. Zapewnimy widoki na Odrę i kanał miejski, blisko historii miasta Wrocławia, w pobliżu jego ścisłego centrum. Tu będzie można żyć i mieszkać pełną piersią oraz załatwiać wszystkie najważniejsze sprawy blisko domu. To przystań do nowego, wymarzonego M, pełna inspiracji i możliwości – konkluduje Dawid Wrona.

Przystań Reymonta powstanie w ramach czterech etapów. Projekt z waterfrontem zapewni łącznie około 850 mieszkań. Inwestycję Archicomu zaplanowano na terenie wrocławskiego Kleczkowa, tuż obok Mostu Osobowickiego łączącego północ miasta z centrum, po sąsiedzku z Parkiem Stanisława Staszica oraz skwerem Sybiraków, a także 1,5 kilometra od Wyspy Słodowej. Najbliższe przystanki tramwajowe i autobusowe znajdują się niespełna 100 metrów od inwestycji, a od dworca Nadodrze dzieli ją niespełna kilometr.

O nas

Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu. Nasze korzenie wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.