Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Bank BNP Paribas ostrzega przed oszustami

Bank BNP Paribas

Na swoim facebookowym profilu, Bank BNP Paribas ostrzega klientów przed fałszywymi mailami pojawiającymi się na ich skrzynkach. Informują one o o przekroczonym terminie na opłacenie faktury, a przykładowa treść tematu wiadomości to: „fv ot Bank BGZ BNP Paribas S.A. Oddzial II”.

Wiadomość mailowa ma zachęcić odbiorcę do kliknięcia w link, który kieruje do szkodliwej zawartości zamieszczonej w serwisie Google Drive.

Bank BNP Paribas zachęca wszystkie osoby, które były świadkami naruszenia zasad bezpieczeństwa, lub chciałyby zasięgnąć rady na ten temat, do kontaktu pod numerem telefonu: 801 321 123.

Fałszywe wiadomości SMS

BNP Paribas ostrzega także przed fałszywymi wiadomościami SMS, które pochodzą od różnych nadawców. Przestępcy podszywają się pod Urząd Skarbowy, firmy kurierskie, banki lub windykatorów, a treść wiadomości wskazuje na płatność określonej kwoty, lub na kliknięcie w link. W rezultacie, nieuwaga może narazić klienta na wyłudzenie loginu i hasła do bankowości lub haseł służących do autoryzacji transakcji.

 

Powiązane artykuły

Oszustwa z użyciem syntetycznej tożsamości – kradzież na miarę XXI wieku

teoriabiznesu.pl

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi mailami i wiadomościami SMS

teoriabiznesu.pl

Program edukacyjny Banku BNP Paribas

teoriabiznesu.pl