Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Bank BNP Paribas ostrzega przed oszustami

Bank BNP Paribas

Na swoim facebookowym profilu, Bank BNP Paribas ostrzega klientów przed fałszywymi mailami pojawiającymi się na ich skrzynkach. Informują one o o przekroczonym terminie na opłacenie faktury, a przykładowa treść tematu wiadomości to: „fv ot Bank BGZ BNP Paribas S.A. Oddzial II”.

Wiadomość mailowa ma zachęcić odbiorcę do kliknięcia w link, który kieruje do szkodliwej zawartości zamieszczonej w serwisie Google Drive.

Bank BNP Paribas zachęca wszystkie osoby, które były świadkami naruszenia zasad bezpieczeństwa, lub chciałyby zasięgnąć rady na ten temat, do kontaktu pod numerem telefonu: 801 321 123.

Fałszywe wiadomości SMS

BNP Paribas ostrzega także przed fałszywymi wiadomościami SMS, które pochodzą od różnych nadawców. Przestępcy podszywają się pod Urząd Skarbowy, firmy kurierskie, banki lub windykatorów, a treść wiadomości wskazuje na płatność określonej kwoty, lub na kliknięcie w link. W rezultacie, nieuwaga może narazić klienta na wyłudzenie loginu i hasła do bankowości lub haseł służących do autoryzacji transakcji.

 

Powiązane artykuły

Program edukacyjny Banku BNP Paribas

teoriabiznesu.pl

Alior Bank ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS

teoriabiznesu.pl

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”

teoriabiznesu.pl