Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Program edukacyjny Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas

Warsztaty edukacji finansowej dla szkół podstawowych i średnich poprowadzą pracownicy Banku BNP Paribas. Szkoły zainteresowane projektem mogły zgłosić chęć uczestnictwa w programie już od połowy września. Spotkania odbywać się będą wirtualnie. Warsztaty to element inicjatywy Banku „Misja edukacja”. Według Małgorzaty Witkowskiej, Kierownika Zespołu Trade Marketingu i Innowacji w Banku BNP Paribas edukacja finansowa ma na celu już od najmłodszych lat uczyć jak w bezpieczny i przemyślany sposób podejmować decyzje finansowe. Wiedza o pieniądzu, oszczędzaniu i planowaniu wydatków jest potrzebna każdemu obywatelowi. Eksperci Banku BNP Paribas  pod nadzorem dydaktycznym oraz merytorycznym przygotowali cykl warsztatów online, których zadaniem jest w jak najbardziej przyjazny i zrozumiały sposób edukować młodzież.

„Edukacja finansowa to pierwszy i zasadniczy krok do przemyślanych i bezpiecznych decyzji finansowych. Dlatego podejmujemy konkretne działania, aby przybliżać – nie tylko dorosłym, ale także dzieciom i młodzieży” – mówi Małgorzata Witkowska

Jak zgłosić szkołę do programu

Szkoły zainteresowane programem mogą zgłaszać się do dowolnego oddziału Banku BNP Paribas na terenie całego kraju. Zdalne lekcje będą obejmowały różne zagadnienia, dopasowane do wieku słuchaczy. Bank podzielił tematykę wykładów ze względu na wiek odbiorców:

Tematy warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku 10-15 lat:

  • Historia pieniądza;
  • Konto osobiste – jak z niego korzystać;
  • Budżet domowy.

Tematy warsztatów dla młodzieży ze szkół średnich w wieku 15-19 lat:

  • Finanse w życiu osobistym;
  • Kariera w korporacji;
  • Zakupy online.

Projekt „Misja edukacja”

„Misja edukacja” to program społecznej odpowiedzialności, realizowany przez Bank w bieżącym roku. Program ma na celu edukować z zakresu finansów, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości oraz psychologii. Specjaliści z Banku już w przeszłości wspierali akcje edukacyjne, od lat jako wolontariusze edukują młodych w zakresie finansów. Edukatorzy uczestniczyli również w projekcie ankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, koordynowanego przez Warszawski Instytut Bankowości.

źródło: Bank BNP Paribas

Opracował: Kacper Dubicki

Powiązane artykuły

Nadchodzące zmiany w Banku Pocztowym

teoriabiznesu.pl

Oszuści podszywający się pod specjalistów od cyberbezpieczeństwa atakują klientów Nest Banku

teoriabiznesu.pl

Alior Bank wprowadza ubezpieczenia LINK4 bez wychodzenia z domu

teoriabiznesu.pl