Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Bank Pekao S.A. – zwrot kosztów pożyczki w przypadku przedterminowej spłaty

kredyt

Bank Pekao S.A. poinformował o zamknięciu strony mobilnej m.pekao24.pl i zachęcił do skorzystania z aplikacji mobilnej PeoPay. Dodatkowo na swojej stronie poinformował o zwrocie kosztów kredytu, w wypadku wcześniejszej spłaty.

PeoPay zamiast m.pekao24.pl

Od 26 października klienci indywidualni Banku Pekao S.A. nie skorzystają z serwisu mobilnego m.pekao24.pl. Instytucja zachęca do skorzystania z aplikacji mobilnej PeoPay, która jest dostępna w sklepie GooglePlay oraz platformie IOS. Klienci mogą sprawdzić stan swojego konta, także poprzez przeglądarkę internetową, która wyświetli pełną wersję strony pod adresem www.pekao24.pl.
Aplikacja PeoPay to wygodniejsza forma dostępu do konta, umożliwiająca płatność w sklepach i internecie.

Zwrot kosztów kredytu

Klienci którzy dokonali wcześniejszej spłaty kredytu, mogą domagać się zwrotu kosztów udzielenia pożyczki. Jak informuje instytucja, Pekao S.A. będzie dokonywać zwrotu kosztów udzielenia pożyczki o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy.
Osoby które dokonały wcześniejszej spłaty kredytu od 11.09.2019 roku automatycznie otrzymają zwrot poniesionych kosztów. Nie będzie potrzeby składania dodatkowych dyspozycji.
Osoby które spłaciły kredyt przed 11.09.2019 rokiem, muszą złożyć odpowiednie pismo w dowolnej placówce Banku Pekao S.A.
Zwrot środków zostanie zwrócony w ciągu 30 dni, a skomplikowanych przypadkach może to potrwać nawet dwa miesiące. Więcej informacji dostępnych jest na stronie banku.

Powiązane artykuły

Zmiana stóp procentowych, a oprocentowanie kredytów

teoriabiznesu.pl

Życie na kredycie: 72% kredytobiorców dotkliwie odczuwa wzrost rat

teoriabiznesu.pl

Jak spłacić długi w ZUSie? Sprawdź!

teoriabiznesu.pl