Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Bolt otworzył Punkt Obsługi Kierowców w Warszawie

Bolt

Bolt otworzył Punkt Obsługi Kierowców w Warszawie. To pierwszy z 12 obiektów, które powstaną w największych polskich miastach. Punkty mają za zadanie fizyczną weryfikację dokumentacji kierowców świadczących usługę przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt, a w rezultacie poprawę jakości i bezpieczeństwa usługi. Jest to element szerszych działań firmy na rzecz poprawy jakości przejazdów, w które zainwestuje w naszym kraju łącznie 10 milionów złotych.

W każdym z 12 punktów obsługi kierowców wykwalifikowani pracownicy Bolt będą weryfikować między innymi ważność prawa jazdy, identyfikatora taxi, badań koniecznych do wykonywania usługi oraz prawa pobytu. Pracownik punktu obsługi kierowców będzie również sprawdzał odpowiednie oznakowanie samochodu, którym wykonywana jest usługa przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt.

– Bezpieczeństwo i komfort naszych użytkowniczek i użytkowników od zawsze były głównymi priorytetami Bolt. Uruchamiając pierwsze w Polsce Punkty Obsługi Kierowców, Bolt wyznacza nowe standardy w tym zakresie. Uzupełnienie obowiązującej do tej pory weryfikacji elektronicznej dokumentów kierowców weryfikacją fizyczną to kolejny krok, który zapewni, że każda kierowczyni i kierowca przewożący osoby za pośrednictwem naszej platformy będą świadczyć usługę na najwyższym poziomie – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Otwarcie punktu obsługi kierowców w Warszawie to pierwszy element wdrażania zapowiedzianego wcześniej przez Bolt kompleksowego planu mającego na celu poprawę standardów bezpieczeństwa. Bolt zainwestuje łącznie 10 milionów złotych w poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu osób korzystających z przejazdów za pośrednictwem swojej platformy.

Dotychczas Bolt wdrożył już wiele zmian i dodatkowych funkcji na platformie, które podnoszą jakość przejazdów. Wśród nich są również ogłoszone w marcu tego roku Standardy bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką, które wskazują dobre praktyki dla całego sektora taxi. Platforma zadeklarowała również podjęcie prac nad wprowadzeniem jednolitej, cyfrowej licencji na przewóz osób taksówką, tzw. E-licencji, ponieważ scyfryzowane procedury uszczelnią proces weryfikacji kierowców i pojazdów, co w efekcie doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa.

Kierowcy oraz floty mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

Kwestie bezpieczeństwa konsultowane były z polską Policją.

Powiązane artykuły

BOLT i E-licencja na usługi taxi Kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa?

teoriabiznesu.pl

628 mln euro od inwestorów dla Bolta

teoriabiznesu.pl

Bolt otwiera sezon i  zapowiada więcej działań na rzecz bezpieczeństwa na rynku mikromobilności 

teoriabiznesu.pl