Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

DRAGO entertainment i Duality łączą siły przy największym planowanym dodatku do Gas Station Simulator – DLC Shady Deals

DRAGO entertainment, twórca globalnego hitu Gas Station Simulator, realizując rozległy plan rozwoju swojego flagowego tytułu, zamierza w bieżącym roku, co kwartał, wydawać do niego nowe płatne dodatki. W między czasie pojawiać się będą bezpłatne aktualizacje i rozszerzenia. Największym płatnym dodatkiem będzie DLC Shady Deals. Jak podała spółka, jego produkcję wspierać będzie doświadczony developer Duality S.A. Projekt trafi na rynek już w III kwartale br.

W październiku ub. roku, z okazji 25-lecia istnienia firmy oraz uroczystości debiutu DRAGO Entertainment na rynku regulowanym GPW, spółka przedstawiła ambitną mapę rozwoju swojego światowego hitu Gas Station Simulator. W myśl tego, w bieżącym roku, co kwartał swoją premierę będą miały duże płatne dodatki. Dotychczas zapowiedziane to: Tidal Wave (premiera w I kwartale), Car Junkyard (premiera w II kwartale), oraz największe DLC: Shady Deals (premiera w III kwartale).

Zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z kompetentnym developerem – Duality S.A. Doświadczony partner wesprze nas produkcyjnie przy największym z zaplanowanych dodatków do Gas Station Simulator – DLC Shady Deals. Naszym przepisem na dalsze rozszerzanie grona fanów tytułu jest stałe i różnorodne zwiększanie zawartości gry. Dotyczy to zarówno wydawania płatnych dodatków, jak i bezpłatnych update’ów i rozszerzeń. Chcąc utrzymać intensywne tempo rozwoju tytułu, zawarliśmy umowę z ww. podwykonawcą. Duality S.A. cechuje się profesjonalnym i zaangażowanym podejściem do produkcji oraz, co również ma znaczenie przy tematyce GSS, podobnym do naszego poczuciem humoru. Liczymy na udaną współpracę – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

DLC Shady Deals, pod względem poziomu wishlisty, to najbardziej oczekiwany dodatek do Gas Station Simulator. Jednocześnie to największy z dotychczas wydanych i zaplanowanych dodatków.

DRAGO Entertainment, które osiągnęło tak duży sukces na Gas Station Simulator, zdecydowało się na współpracę z nami przy tak ważnym i dużym dodatku jak Shady Deals. To dla nas komplement i wyróżnienie. Jesteśmy fanami gry podstawowej i z przyjemnością zrobimy jej „ciemniejszą stronę” pozostając jednak w klimacie wypracowanym przez DRAGO, który tak pokochali gracze. Przed nami duże wyzwanie, bo to trochę Gas Station Simulator 2, tylko w wersji „szemranej” – mówi Tomasz Strzałkowski, Prezes Zarządu Duality S.A.

***

DRAGO entertainment S.A. to notowany na GPW producent i deweloper gier wideo o ponad 25-letnim doświadczeniu. Spółka opiera swój rozwój na produkcji symulatorów premium oraz grach typu survival.

Duality Games powstało w 2017 r. W swoim portfolio ma takie tytuły jak Barn Finders, Unholy czy Accident. Studio specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów. Akcje spółki są przedmiotem obrotu na NewConnect.