Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jakiej marki laptop wybrać? Która jest najlepsza?

Jakiej marki laptop wybrać

Zastanawiasz się, jaki laptop wybrać? Który producent ma dziś w ofercie najlepsze modele? Na rynku jest dziś kilkadziesiąt, a może nawet setki marek zajmujących się produkcją laptopów. Jeśli szukamy jednak urządzenia wysokiej klasy, wybór zwykle ogranicza się do kilku producentów. Lenovo, HP, ASUS, Dell i Apple to synonimy wysokiej jakości. Nazwanie sprzętu każdej z tych marek “Mercedesem wśród laptopów” z pewnością nie jest przesadą!

Najlepsze marki laptopów

Co wpływa na to, że niektóre marki laptopów uznajemy za lepsze od innych? Zwykle klienci doceniają spory wybór sprzętu także należącego do wyższej klasy. Taki sprzęt musi być wyposażony w najnowsze podzespoły i szereg przydatnych funkcjonalności. Nie powinniśmy zapominać również o obudowie wykonanej z dobrych materiałów i niezłej stylistyce.

Poza laptopami z górnej półki, sporo osób interesuje się natomiast sprzętem do pracy, nauki lub komputerami do domu. Z tego względu najlepsze marki laptopów mają rozbudowane portfolio. Wiele różnych serii kierowane jest do użytkowników o zróżnicowanych potrzebach. Niektóre notebooki są przy tym bardzo uniwersalne, inne koncentrują się na konkretnym zadaniu. Przykładami mogą być serie laptopów gamingowych (nastawione na wydajność) lub ultrabooki (laptopy biznesowe łączące szybkość działania ze smukłą obudową i dobrą baterią). Warto zatem przyjrzeć się kilku producentom notebooków, których produkty uznawane są za światową czołówkę.

Laptopy marki Lenovo

Laptopy marki Lenovo

Patrząc tylko na podstawowe laptopy Lenovo, ciężko uznać tę markę za jedną z najlepszych. Niedrogie notebooki (np. jeden z modeli Lenovo Ideapad) są jednak tylko jedną z wielu serii w ofercie tej marki. Wystarczy zastanowić się natomiast, jaki notebook jest najczęściej wykorzystywany w dużych firmach i przez biznesmenów. Często wybór pada na Lenovo ThinkPad. Kultowa już seria laptopów od lat ma charakterystyczne, proste i zarazem estetyczne wzornictwo. Wewnątrz co rok możemy jednak liczyć na obecność najnowszych technologii i wydajnych podzespołów.

Laptopy Lenovo to także zaawansowane i świetnie wyposażone dla graczy urządzenia z serii Legion i Legion Pro. Znajdziemy tam najnowsze procesory i najlepsze karty graficzne. Są gwarancją, że każda najnowsza gra sprawi użytkownikowi masę radości – uruchomimy ją na najwyższych detalach. Przez lata istnienia na rynku notebooki Lenovo stały się też synonimem trwałości i wytrzymałości.

Laptopy marki ASUS

Laptopy marki Asus

Jedną z najlepszych marek laptopów na świecie jest ASUS. Producent z siedzibą na Tajwanie ma aż dwie zaawansowane technologicznie serie. Laptopy ASUS ROG i ASUS TUF Gaming cieszą się niesłabnącym powodzeniem od wielu lat. Gracze chętnie je wybierają, mając pewność, że będą zadowoleni z wybranego sprzętu. Nic dziwnego – ASUS od dawna jest producentem sprzętu komputerowego oraz podzespołów – kart graficznych, płyt głównych, a także innej elektroniki. Zebrane przez ten czas doświadczenie sprawia, że laptopy ASUS są bardzo dopracowane, wydajne i mają udany design. Fani marki mogą doposażyć swój komputer w liczne peryferia tego producenta – monitory, klawiatury, myszki, czy nawet smartfony.

Laptopy HP

Laptopy HP

Hewlett-Packard to amerykańska firma komputerowa z historią sięgającą 1939 roku. Dziś sprzęt tej marki oznaczony jest po prostu jako HP. Producent słynie z wykorzystywania wysokiej klasy podzespołów, które zamyka w wytrzymałych i dopracowanych obudowach. Dotyczy to także laptopów HP. Warto docenić tę renomowaną markę za sporą różnorodność i dużą funkcjonalność. Klienci mogą wybierać spośród wielu serii notebooków. Niektóre modele mają dotykowe ekrany lub są przeznaczone dla graczy. Niemal wszystkie laptopy HP są dość uniwersalne, mają stonowaną stylistykę i są gwarancją wieloletniej, bezproblemowej pracy. Z tego powodu są też często wybierane przez firmy.

Laptopy Dell

Laptopy Dell

Poza Lenovo ThinkPad, laptopy Dell również jednoznacznie kojarzą się z komputerami biznesowymi. Dell to jedna z najlepszych marek laptopów na świecie, stan ten utrzymuje się od naprawdę wielu lat. Amerykańska firma z siedzibą w Teksasie działa nieprzerwanie od niemal 40 lat, a jej produkty wciąż oznaczają najwyższą jakość. Najczęściej laptopy Dell nie ścigają się z konkurencją pod względem wydajności. W zamian możemy liczyć na najwyższy poziom bezpieczeństwa, bardzo dobrą trwałość i długi czas pracy na jednym ładowaniu. Niejednokrotnie komputery Dell funkcjonują bezproblemowo przez kilkanaście lat. Przykładem cenionego komputera są niezawodne laptopy Dell XPS.

Laptopy Apple

Laptopy Apple

Zdaniem wielu użytkowników laptopów Apple to właśnie te urządzenia są najlepsze. Ciężko jednak porównać komputery Apple do konkurencji – pracują pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego MacOS Są jednymi z najsprawniej i najszybciej działających laptopów na świecie. Apple jest również synonimem świetnej jakości wykonania, doskonałych ekranów i dużej wydajności. Laptopy Apple MacBook sprawdzają się m.in. do montowania filmów, czy obróbki grafiki. Świetnie współpracują też z innym sprzętem tego producenta (np. iPhone, słuchawki AirPods). Mimo dość wysokiej ceny, laptopy Apple często są wybierane jako uniwersalny laptop do domu, nauki i pracy. Nic dziwnego – to nowoczesny sprzęt, który w każdym modelu gwarantuje co najmniej bardzo sprawną pracę we wszystkich najważniejszych funkcjach. Na plus możemy zaliczyć również doskonałe ekrany Retina. Wszystko to sprawia, że notebooki Apple są jednymi z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych urządzeń tego typu na rynku.