Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BNP Paribas

Bank BNP Paribas

50 tegorocznych ósmoklasistów z mniejszych miejscowości już po raz dziewiętnasty będzie miało szansę na rozpoczęcie nauki w najlepszych liceach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina i Gdyni. Rekrutacja trwa do 15 kwietnia 2021 roku.

Wzięcie udziału w rekrutacji wymaga spełnienia kilku warunków: dobrych wyników w nauce (ze średnią minimum 4,5 i/lub tytułem laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej), pochodzenia z miejscowości mniejszej niż 100 tys. mieszkańców oraz dochodu na osobę w rodzinie nieprzekraczającego 1200 zł. Oprócz tego istotne są osiągnięcia artystyczne i naukowe, chęć rozwoju oraz wysoka motywacja do dalszej nauki.

Stypendyści otrzymają pokrycie kosztów wyżywienia i zakwaterowania przez okres nauki w liceum, zakupu podręczników, wycieczek szkolnych, a oprócz tego kieszonkowe, wakacyjny obóz językowy i stypendium na pierwszym roku studiów.

Joanna Gajda-Wróblewska, menedżerka ds. projektów społecznych w Banku BNP Paribas mówi, że dzieci z mniej zamożnych rodzin w małych miastach, często mają problem z podjęciem nauki w dobrych szkołach pomimo talentu i chęci. Spowodowane jest to wysokimi kosztami życia w dużym mieście. Celem programu jest wyrównanie szans młodzieży niezależnie od pochodzenia.

Marioli, jednej z stypendystek „Klasy” i maturzystce z 2007 roku, program umożliwił ukończenie dobrego liceum, a następnie rozpoczęcie studiów na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Do tej pory z programu skorzystało prawie 800 osób z 350 miejscowości. Pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Od tamtego czasu Fundacja BNP Paribas przekazała na jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.

Stowarzyszenie Absolwentów Programu Klasa zrzesza 150 członków. Jego celem jest integracja, rozwój społeczny i edukacyjny oraz organizacja działań społecznych takich jak program „Seniorzy z Klasą”, który polega na aktywizacji starszego pokolenia. Uczestnicy mają możliwość spotkania się z licealistami oraz studentami, wyjścia do placówek kulturalnych oraz wzajemnie prowadzone kursy, w tym szydełkowania czy obsługi komputera.

Szkoły uczestniczące w 19. Edycji programu:

  • VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
  • XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
  • I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
  • III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  • XIII LO w Szczecinie

Formularz rekrutacyjny można znaleźć na oficjalnej stronie Fundacji https://www.bnpparibas.pl/fundacja.

Opracowała: Ewelina Czarniecka

Powiązane artykuły

Nowość w mBanku- zagraniczne fundusze inwestycyjne

teoriabiznesu.pl

Inicjatywa Fundacji CoderDojo oraz ING Banku Śląskiego, dzięki której rozwijają się technologiczne talenty

teoriabiznesu.pl

“Klik gotówka” – Nowa oferta kredytu konsolidacyjnego Banku Pekao

teoriabiznesu.pl