Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Blisko ludzi

Marka Slodkie posadzi 1000 m2 lasu! 

Marka Slodkie posadzi 1000 m2 lasu!

Proekologiczne aktywności na rzecz środowiska naturalnego to już standard w firmie Slodkie. W efekcie współpracy z Fundacją Las na Zawsze za każde złożone zamówienie producent słodyczy reklamowych sadzi 1 m2 lasu. Dzięki działaniom firmy w niespełna pół roku zebrano środki na zalesienie powierzchni wielkości 1000 m2! To kolejna akcja o charakterze CSR w jubileuszowym roku 25-lecia istnienia firmy.

Współpraca Slodkie, producenta brandowanych słodyczy reklamowych, z Fundacją Las na Zawsze, zajmującą się sadzeniem i ochroną terenów leśnych w Polsce, trwa od stycznia 2022 roku. W ramach wsparcia działań Fundacji firma zadeklarowała, że przez cały rok za każde złożone zamówienie posadzi 1 m2 lasu. W ciągu niespełna sześciu miesięcy Slodkie pozyskało środki na zalesienie 1000 m2 terenu, dokładając tym samym cegiełkę do odbudowy bioróżnorodności w Polsce. 

Działania na rzecz Fundacji Las na Zawsze to nie jedyna inicjatywa, w którą zaangażowała się marka w 2022 roku. W jubileuszowym roku firma Slodkie podjęła się realizacji 25 akcji o charakterze CSR-owym. Producent zaangażował się we współpracę m.in. z WOŚP-em, Szlachetną Paczką czy Towarzystwem Przyjaciół Zwierząt Otwocki Zwierzyniec. Nie zabrakło także akcji zainicjowanych przez samą markę Slodkie. Od Dnia Pszczoły (20 maja) do końca czerwca do każdego zamówienia firma dołącza nasiona łąki kwietnej, której kwiaty zapewniają pracowitym owadom pokarm. 

Idea biznesu odpowiedzialnego społecznie jest mocno zakorzeniona w misji naszej marki. Od początku istnienia firmy chętnie angażujemy się w akcje pomocowe oraz proekologiczne. W tym roku, z okazji 25 lat działalności, postanowiliśmy położyć szczególny akcent na ten obszar naszej pracy, stawiając przed sobą wyzwanie przeprowadzenia 25 akcji CSR. Współpraca z Fundacją Las na Zawsze to jeden z tych projektów, który już dziś przynosi wspaniałe owoce. Szczególnie budujące jest to, że udało nam się w akcję zaangażować nie tylko pracowników naszej firmy, ale także naszych Klientów – komentuje Anna Garmada, Prezes Zarządu marki Slodkie. 

Jak podkreśla Fundacja Las na Zawsze, drzewa posadzone w ramach współpracy marki Slodkie z Fundacją są zabezpieczone formalnie oraz finansowo. Oznacza to, że powstałego lasu nie będzie można poddać wycince ani sprzedać. 

Powiązane artykuły

Noworoczna promocja dla fanów brandowanych słodyczy

teoriabiznesu.pl

Slodka ekspansja polskich gadżetów reklamowych postępuje

teoriabiznesu.pl

Trendy w przekąskach eventowych – lato 2022

teoriabiznesu.pl