Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Mate academy, startup z sektora edtech, debiutuje w Polsce

Wywodzący się z Ukrainy, międzynarodowy startup edtech Mate academy, uczący programowania za darmo do momentu zdobycia pracy w IT, debiutuje właśnie w Polsce. Na początek akademia oferuje naukę technologii frontend, obejmującą języki HTML/CSS, JavaScript, Reach/Redux oraz Algorithms. Materiały są dostępne po polsku i po angielsku, a ponadto: na platformie znajdziemy całkowicie bezpłatny kurs z podstaw JavaScript.

Mate kształci studentów z Wielkiej Brytanii, Azji oraz Europy. Pracę zdobyło w sumie już ponad 2 000 absolwentów akademii, zasilając szeregi 700+ firm z sektora IT na całym świecie. W tym: Google, Amazonu czy Microsoftu.

Polish marketModel biznesowy platformy opiera się na umowie o udziale w dochodach, zawieranej z użytkownikami Mate. Dzięki temu studenci nie tylko rozpoczynają naukę za darmo, ale i otrzymują pomoc w zdobyciu zatrudnienia. W zamian: akademia zyskuje 12% udziału w pensji absolwenta przez 36 miesięcy, po zdobyciu przez niego zatrudnienia w IT.

Za rozwój platformy w Polsce odpowiadać będzie Michał Tucki, country manager Mate academy i były menadżer operacyjny Bolt. Firma do końca tego roku planuje stworzyć zespół 20 osób, włącznie z lokalnie działającymi koordynatorami, mentorami oraz menadżerami wsparcia.

“Mate academy to przyjaciel studenta na drodze do znalezienia pracy w IT. Mamy misję – chcemy uczyć programowania miliona osób na całym świecie, a także pomagać im w zdobywaniu zatrudnienia. Globalne doświadczenie zdobywamy już teraz, dzięki naszym grupom międzynarodowym, niemniej: nasza uwaga skupia się obecnie na Polsce. Widzimy, że to niezwykle perspektywiczny rynek  i – ze strategicznego punku widzenia – zamierzamy stać się jednym z jego liderów. Już niedługo, bo w 2023 roku, stawiamy sobie za cel wykształcenie i zatrudnianie 1 000 lokalnych użytkowników” – mówi Roman Apostoł, CEO i współzałożyciel Mate academy.