Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Międzynarodowy deweloper SOFTSWISS przejmuje Turfsport i wschodzi na rynek RPA

SOFTSWISS

Działający na całym świecie producent oprogramowania, firma SOFTSWISS, posiadająca duże centra rozwoju w Poznaniu i Warszawie, nabyła pakiet kontrolny w afrykańskiej spółce Turfsport. To ważne ze strategicznego punktu widzenia posunięcie pozwoliło głównemu graczowi w polskim sektorze IT wejść na rynek RPA, rozszerzyć swoją obecność na świecie i uzyskać dostęp do technologii oraz rozwoju wiodącego afrykańskiego dostawcy rozwiązań technicznych w branży iGaming. Rynek afrykański stał się dla SOFTSWISS kolejnym, po Ameryce Łacińskiej, priorytetem rozwoju i strefą międzynarodowych wpływów. Firma jest przekonana, że wiedza techniczna Turfsport oraz 15-letnie doświadczenie jej własnego zespołu staną się dobrze skoordynowanym profesjonalnym tandemem, dzięki któremu możliwe będzie poszerzenie portfolio o nowe innowacyjne produkty.

Turfsport to wiodący twórca oprogramowania z ponad 35-letnim bagażem doświadczeń. Firma dostarcza podlegające całkowitemu zarządzaniu rozwiązania dla operatorów internetowych, mobilnych i detalicznych punktów sprzedaży. Turfsport współpracuje z ponad 40 południowoafrykańskimi operatorami.

Andrey Starovoitov, Co-CEO w SOFTSWISS, komentuje: „Przejęcie odnoszącej sukcesy lokalnej firmy jest jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów wejścia na nowy rynek. Z przyjemnością ogłaszam zakończenie tej długo oczekiwanej transakcji. Dzięki tej umowie SOFTSWISS robi znaczący krok naprzód w swojej ekspansji w RPA i na kontynencie afrykańskim. Uważam, że region ten staje się kolejnym, po Ameryce Łacińskiej, centralnym punktem na świecie.”

Polska pozostaje priorytetowym rynkiem dla międzynarodowego producenta oprogramowania w zakresie rozwoju biur i rekrutacji. Liczba specjalistów w stacjonarnych centrach rozwoju w Poznaniu i Warszawie wzrosła w ubiegłym roku o 98% i osiągnęła pułap 450 osób. Jednocześnie zasięg geograficzny zespołu SOFTSWISS, który pracuje zdalnie na całym świecie (ponad 2000 pracowników), wykracza daleko poza Europę. Mowa o takich krajach, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Indonezja, Portugalia i dziesiątki innych państw.

O FIRMIE

SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, która w 2024 roku obchodzi 15 urodziny. Centra rozwoju (5 placówek.) działają w Polsce, na Malcie i w Gruzji. Liczba pracowników zatrudnionych stacjonarnie i zdalnie na całym świecie wynosi ponad 2000 osób. SOFTSWISS jako pierwszy na świecie stworzył rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w rozrywce online.

W 2024 roku firma otrzymała certyfikat Great Place to Work® w Polsce oraz nagrodę Crypto Company of the Year. W 2023 roku zespół SOFTSWISS otrzymał 11 różnych nagród iGaming, w tym między innymi tytuł Platform Provider of the Year oraz Customer Service Support