Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Mlekovita ponownie liderem! Znamy najlepsze spółdzielnie mleczarskie w Polsce

zakład produkcyjny Mlekovita

Grupa Mlekovita kolejny rok z rzędu zwyciężyła w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich. Bezapelacyjny triumf w zestawieniu za rok 2020 potwierdza, że spółdzielnia mleczarska z Wysokiego Mazowieckiego konsekwentnie i skutecznie rozwija się na rynku. Wytwarzane przez nią produkty mleczarskie już od ponad 90 lat zdobywają zaufanie klientów i wyznaczają trendy na rynku.

Celem rankingu przygotowanego przez redakcję „Strefy Gospodarki”, dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”, jest wskazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości oraz propagowanie wzorców spółdzielczych. Niewielu konsumentów sięgając po produkty, zdaje sobie bowiem sprawę, iż są one wytworem pracy dziesiątków tysięcy spółdzielców, rolników zrzeszonych w strukturach mleczarni.

Mlekovita liderem polskiej branży mleczarskiej

W tegorocznym opracowaniu rankingu kapituła zwróciła szczególną uwagę na zwiększające się rok do roku przychody ze sprzedaży oraz rosnący wynik finansowy, dane dot. produkcji mleka i wprowadzenie całej gamy nowości asortymentowych na rynki: krajowy i europejski. Doceniła także realizację nowych inwestycji, politykę jakości oraz politykę personalną i działania prowadzone na rzecz lokalnych społeczności. Nie bez znaczenia były również prestiżowe nagrody i certyfikaty dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Na tej podstawie wybrane zostały najlepsze spółdzielnie mleczarskie, na czele których w tym roku znalazła się Mlekovita.

Grupa Mlekovita jest nie tylko liderem polskiej branży mleczarskiej, ale także największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. To także największy eksporter przemysłu mleczarskiej – jej produkty cieszą podniebienia nie tylko polskich, ale i zagranicznych konsumentów w 167 krajach świata.

Firma nieustannie bije też własne rekordy sprzedaży. Dzięki najwyższej jakości oferowanych produktów, skutecznemu zarządzaniu i codziennej ciężkiej pracy rolników – dostawców mleka oraz 5000 wykwalifikowanych pracowników całej firmy, przychody Mlekovity za pierwsze półrocze 2020 r. osiągnęły niemal 3 mld zł. W 20 zakładach produkcyjnych skupionych pod jej szyldem każdego dnia przetwarzanych jest w sumie 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. Na ponad 180 liniach produkcyjnych Mlekovita wytwarza ponad 1000 mlecznych smakowitości.