Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Motoryzacja Startupy

Nowy polski startup umożliwia zarabianie na wynajmie aut. Każdemu

beep rent

Czy wiesz, że samochód może spłacać za Ciebie kredyt, odkładać na Twoją emeryturę, płacić czynsz lub współfinansować dziecku studia? Dzięki śmiałemu pomysłowi założyciela startupu BEEP.rent, każdy może zarabiać na wynajmie samochodów.

– Udostępniając auto w naszej wypożyczalni można zarabiać miesięcznie tyle, co na wynajmie kawalerki w większym mieście. Z tą różnicą, że nie trzeba inwestować na dzień dobry kilkuset tysięcy złotych a zwrot z inwestycji jest znacznie szybszy – przekonuje Kamil Put, założyciel startupu BEEP.rent, czyli niekonwencjonalnej internetowej wypożyczalni samochodów.

Nowy wymiar carsharingu

BEEP.rent to nowa internetowa wypożyczalnia umożliwiająca wyszukiwanie samochodów do wynajęcia. Osoby, które potrzebują auta mogą wybrać w niej typ samochodu, miejsce oraz datę odbioru i zwrotu a następnie dokonać i opłacić rezerwację. Co w tym wyjątkowego? – BEEP wyróżnia się spośród wypożyczalni i firm carsharingowych tym, że nie ma własnej floty. Samochody, które wypożyczają w BEEP Klienci należą do zwykłych ludzi i przedsiębiorców, którzy mogą udostępnić je w naszym systemie – wyjaśnia Kamil Put i podkreśla: – Dzięki temu, każda osoba może zarabiać razem z nami.

Jak wynająć swoje auto?

BEEP oferuje dwa modele współpracy: BEEP Inwestor i BEEP Partner. Pierwszy z nich jest typowo pasywny. Inwestor, który podpisuje umowę z BEEP, udostępnia auto w systemie a całą obsługę najmu i klienta, sprzedaż, marketing i opiekę nad samochodem oddaje w ręce BEEP.

– Zaplecze, które już zbudowaliśmy umożliwia nam pełne wsparcie Inwestorów. Nasza relacja sprowadza się jedynie do comiesięcznego rozliczenia i przelewu wynagrodzenia za wynajem auta – mówi pomysłodawca BEEP. – Nie trzeba znać się ani na samochodach, ani na wynajmie a mimo to współpraca z nami umożliwia Inwestorom comiesięczny dochód pasywny – dodaje.

Oferta dla branży moto

Drugi model współpracy – BEEP Partner jest dedykowany głównie przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w branży motoryzacyjnej.

– Jako Partnerzy dołączają do nas właściciele parkingów, myjni samochodowych, mechanicy czy właściciele stacji benzynowych. Zwykle to osoby, które są w posiadaniu więcej niż jednego samochodu i przejmują część naszych obowiązków: wydają i odbierają auta od Klientów oraz dbają o ich stan techniczny. Oczywiście zarabiają dzięki temu więcej – podkreśla Kamil Put.

Ile można zarobić na wynajmowaniu samochodu?

Partnerzy i Inwestorzy sami ustalają minimalną stawkę dobową za wypożyczenie ich samochodów. Miesięczne wynagrodzenie zależy także od tego, jak dużo i jak daleko jeździ auto. – Korzystamy z nowoczesnych narzędzi marketingowych, które pozwalają nam dbać o to, by auta w każdym mieście były użytkowane z podobną częstotliwością – mówi założyciel Beep.

„Wkrótce wszyscy będą jeździć BEEP-em”

Jest jeszcze jeden aspekt, który wyróżnia startup BEEP na tle innych innowacyjnych przedsięwzięć. Pomysł doczekał się bowiem realizacji. BEEP przez ostatnie dwa lata stworzył swoje struktury, zatrudnił pracowników, ma auta w 20 miastach w Polsce, Partnerów i Inwestorów oraz zaawansowany system online.

Pytany o plany wobec biznesu, właściciel odpowiada: – Mamy nietypową misję, jak na przedsiębiorców. Dążymy do tego, by w miastach było więcej drzew niż parkingów. Chcemy, by ludzie zaczęli dzielić się samochodami a przez to zmniejszali liczbę aut w użyciu – mówi i zdradza: – Oczywiście dynamiczna ekspansja międzynarodowa będzie konieczna dla realizacji tego celu. Zaplecze startupu budujemy tak, by być przygotowanym na rynek zagraniczny.

BEEP.rent to nowy na polskim rynku mechanizm dzielenia się samochodami. Platforma online umożliwia właścicielom dodawanie ich pojazdów do systemu, by później udostępniać je w wyszukiwarce Klientom. Pracownicy BEEP dbają o aspekty prawne, ubezpieczeniowe oraz realizują działania sprzedażowe, które ułatwiają właścicielom docieranie do Klientów.