Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama Technologie

PANASONIC WE WSPÓŁPRACY Z RODA COMPUTER OPRACOWAŁA ROZWIĄZANIE DLA POJAZDÓW WOJSKOWYCH

TOUGHBOOK 40 Defence

TOUGHBOOK 40 Military to najnowsze rozwiązanie dla sektora obronnego, które jest owocem długotrwałej współpracy firm Panasonic i roda computer

 Panasonic, lider w produkcji wzmocnionego sprzętu mobilnego, zaprezentował nowy wariant swojego flagowego laptopa TOUGHBOOK 40. Wersja Military to specjalnie opracowany do użytku w pojazdach wojskowych sprzęt, który jest owocem długotrwałej współpracy Panasonic z roda computer GmbH, firmy zajmującej się konfigurowaniem i dostosowywaniem urządzeń TOUGHBOOK do różnych zastosowań wojskowych.

Zaprojektowany z myślą o obronności

 TOUGHBOOK 40 jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP66 oraz przetestowany zgodnie z wojskowymi standardami MIL-STD810H. Wytrzyma upadek z wysokości 180 cm i jest odporny na wstrząsy, wibracje, a także może działać w ekstremalnych temperaturach – od -29°C do 63°C. Dzięki funkcji wymiany baterii w trakcie pracy, można wydłużyć jej żywotność do 36 godzin. W razie potrzeby, wszystkie funkcje radia i wyświetlacza można natychmiast przełączyć w “tryb ukryty”.

TOUGHBOOK 40 Military o przekątnej ekranu 14 cali, został specjalnie zaprojektowany z myślą o użytku w pojazdach wojskowych, aby w pełni spełniał normy sektora obronnego. Bazuje na najlepszym na świecie laptopie o wysokiej wytrzymałości, dedykowanym przemysłowi obronnemu. Urządzenie jest skonfigurowane do pracy z systemem Windows 11 Pro i oferuje maksymalną elastyczność dzięki czterem gniazdom rozszerzeń i interfejsom klasy wojskowej. Posiada MIL-LAN do łączności Ethernet w celu komunikacji z innymi systemami, MIL-DVI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz dwa interfejsy USB 2.0 do urządzeń peryferyjnych. W zależności od potrzeb klienta, istnieje możliwość dodatkowej implementacji interfejsów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA lub USB 3.0. Ponadto firma roda computer może również sprawdzić możliwości integracji rozwiązań światłowodowych.

TOUGHBOOK 40 może również być wyposażony w szyfrowany wewnętrzny dysk półprzewodnikowy (SSD) Eclypt® Core, dostarczany przez Viasat. Dysk SSD Viasat posiada certyfikaty umożliwiające jego użycie do zabezpieczania informacji o najwyższym stopniu tajności oraz na wszystkich niższych poziomach bezpieczeństwa. Ponadto jest on certyfikowany do użytku przez NATO i inne kraje europejskie.

Złącza wojskowej klasy zmniejszają ryzyko awarii

 Urządzenia peryferyjne są podłączane do TOUGHBOOK 40 Military za pomocą złączy klasy obronnej, które w razie potrzeby można połączyć w jedno. Dodatkowo dostępne jest zoptymalizowane połączenie EMC. Charakteryzują się odpornością na silne wibracje w pojeździe, a także na krople cieczy, kurz i wilgoć. Wtyki bagnetowe i śrubowe są łatwe do podłączenia, nawet w rękawicach.

W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi, solidność połączeń klasy wojskowej przekłada się na mniejszą liczbę awarii komponentów. Dzięki temu urządzenie może pracować przez dłuższy czas i zapewniać łączność nawet w najtrudniejszych warunkach.

Era cyfryzacji spowodowała wzrost zapotrzebowania na mobilne rozwiązania IT w wojsku oraz na sprzęt o zwiększonej wytrzymałości. Użytkownicy i decydenci oczekują urządzeń, które oferują doskonałą wydajność, przy zachowaniu możliwie niewielkich rozmiarów, a także posiadają bezpieczne interfejsy i połączenia klasy wojskowej, z myślą o różnorodnych zastosowaniach. W rezultacie, urządzenia modułowe, które można łatwo dostosować, stanowią najbardziej opłacalne rozwiązanie dla wojska, wyjaśnia Florian Aschmoneit, CTO w firmie roda computer.

Partnerstwo, które przynosi rezultaty

 Panasonic i roda computer od dawna współpracują przy wielu dużych projektach. W ostatnim czasie obie firmy skoncentrowały się na dostosowywaniu urządzeń TOUGHBOOK do potrzeb w różnych klientów wojskowych. Trzydziestoletnie doświadczenie roda computer w dziedzinie obronności, w połączeniu z szeroką gamą urządzeń TOUGHBOOK klasy wojskowej sprawia, że Panasonic oferuje niezrównane rozwiązania. Te urządzenia nie tylko charakteryzują się wytrzymałością, ale także gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność w sektorze obronnym.

TOUGHBOOK 40 Military jest owocem naszej długotrwałej i wzajemnie korzystnej współpracy z firmą roda computer. Odzwierciedla nasze nieustające zaangażowanie w tworzenie nowoczesnych, elastycznych i przyszłościowych rozwiązań dla sektorów bezpieczeństwa i obrony w całej Europie, mówi Jon Tucker, General Manager, Solutions and Engineering w Panasonic TOUGHBOOK.

Więcej informacji o TOUGHBOOK 40 Military, znajdziecie na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/blog/tough-companion-every-mission-toughbook-40-military