Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Internet Pieniądze

Sesje przelewów Elixir w majówkę

przelewy elixir

Na jutro, tj 1 maja 2019 roku, przypada Święto Pracy. Oznacza to, że zgodnie z przepisami jest to dzień wolny od pracy. Podobnie 3 maja 2019 roku, w którym przypada Święto Narodowe. Oprócz zamkniętych sklepów, w tych dniach – jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa – nie będą funkcjonować sesje przelewów Elixir.

Co to jest system rozliczeniowy Elixir?

System rozliczeniowy Elixir umożliwia realizację zleceń przelewów między różnymi bankami. Warto zapoznać się z sesjami przelewów danego banku. Sesje przelewów poszczególnych banków znajdują się na naszej stronie. System rozliczeniowych Elixir ( nie mylić z Elixir Express ) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, które wykonywane są w dni robocze. Przelew tradycyjny do użytkownika innego banku wykonany w weekend, zostanie zrealizowany dopiero w najbliższy dzień roboczy.

Sesje przelewów w poszczególnych bankach:

Sesje przelewów w Banku PEKAO S.A.

Sesje przelewów w mBanku i Santander Banku

Sesje przelewów a Banku Millennium

Sesje przelewów w ING Bank Śląski

Księgowanie przelewów, a majówka

W środę 1 maja, oraz w piątek 3 maja, nie będą funkcjonować tradycyjne przelewy Elixir. Zaplanowane operacje musimy wykonać na tyle szybko, aby pieniądze jeszcze dzisiaj dotarły do odbiorcy. Istnieje możliwość skorzystania z przelewu natychmiastowego w systemie Express Elixir. System działa w trybie ciągłym, także w weekendy i święta. Wiąże się on natomiast z dodatkową opłatą w zależności od Banku.

Jeżeli nasz przelew zostanie zrealizowany 2 maja po godzinie 16, odbiorca innego banku otrzyma go dopiero 6 maja przy pierwszej sesji rozliczeniowej.

Co to jest KIR?

KIR, inaczej Krajowa Izba Rozliczeniowa, to podmiot infrastruktury polskiego systemu płatniczego, który obsługuje rozliczenia międzybankowe polskich złotych i euro. Dodatkowo dostarcza usługi wspierające płatności bezgotówkowe na przykład mobilne, za pomocą karty czy internetowe. Usługi oferowane przez KIR – Krajową Izbę Rozliczeniową są na najwyższym poziomie jeśli chodzi o bezpieczeństwo rozliczeń międzybankowych. Więcej informacji na temat tego pomiotu znajdziemy na oficjalnej stronie.

źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa –  https://www.kir.pl/

Powiązane artykuły

Bankowe aplikacje mobilne, Google Pay i płatność zbliżeniowa NFC

teoriabiznesu.pl

Millennium Bank – sesje przelewów wychodzących i przychodzących

teoriabiznesu.pl

Bank Pekao S.A. sesje przelewów – przychodzące i wychodzące

teoriabiznesu.pl