Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Rachunki dla młodych klientów w banku Millennium

konto osobiste w banku Millennium

Cyfrowe kieszonkowe na nowy rok szkolny

Wrzesień to dobry moment na założenie dziecku konta osobistego. Rachunki dla młodych klientów stają się coraz popularniejsze. W 2021 roku Bank Millennium odnotował wzrost ich liczby o ponad 40% r/r. Posiadacze Konta 360°Junior aktywnie korzystają ze swoich rachunków, kart i bankowej aplikacji mobilnej, a średnia kwota transakcji, które zrealizowali w terminalach płatniczych i bankomatach w czerwcu i lipcu br. to aż 300 zł miesięcznie.

W Banku Millennium juniorzy mogą skorzystać z propozycji, skierowanych do trzech grup wiekowych – dla młodzieży w wieku 13-17 lat, dla trochę młodszych osób w wieku 7-12 oraz dla najmłodszych dzieci 0-6 lat. Klienci w pierwszych dwóch grupach wiekowych, oprócz dostępu do Konta 360°Junior, mogą korzystać z karty płatniczej i aplikacji mobilnej, dzięki którym mają dostęp do swojego kieszonkowego.

– Coraz więcej rodziców przekazuje dziecku kieszonkowe w formie cyfrowej, traktując jednocześnie otwarcie konta jako ważny element edukacji finansowej. W maju zmodyfikowaliśmy ofertę i aplikację mobilną dla dzieci, przystosowując ją do grupy wiekowej 7-12 lat. Włożyliśmy w przygotowania dużo pracy, współpracując z rodzicami i dziećmi, by nasza propozycja była maksymalnie dostosowana do potrzeb i możliwości najmłodszych. Dzięki wprowadzonym zmianom dzieci już od 7 roku życia mogą mieć kartę płatniczą, korzystać ze specjalnej wersji aplikacji mobilnej oraz płacić zbliżeniowo telefonem. Posiadając własne konto z takimi funkcjonalnościami w sposób naturalny uczą się zarządzać swoim budżetem, nabierają wiedzy o wartości pieniądza i jego znaczeniu w codziennym życiu. – mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Powiązane artykuły

Przedsiębiorco, odbierz nawet 1700 zł premii od Credit Agricole

teoriabiznesu.pl

Bank Millennium oferuje płatność zbliżeniową kodem BLIK

teoriabiznesu.pl

Inicjatywa Fundacji CoderDojo oraz ING Banku Śląskiego, dzięki której rozwijają się technologiczne talenty

teoriabiznesu.pl