Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Specjaliści z Grupa iCEA w gronie mentorów programu WSB

Grupa iCEA w gronie mentorów programu WSB

Nowy rok akademicki w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu rozpoczął się bardzo intensywnie. W tegorocznym planie ponownie pojawiły się zajęcia z ekspertami z firm. Uczelnia do współpracy zaprosiła specjalistów z Grupa iCEA, którzy zasiądą w gronie mentorów programu dla studentów WSB.

 Program mentoringowy zakłada spotkania studenta z mentorem, czyli osobą z kilkuletnim doświadczeniem w danej branży. Spotkania mają na celu wsparcie studentów w rozwoju potencjału i kompetencji, a także w świadomym kształtowaniu ścieżki rozwoju zawodowego.

 Kto może skorzystać z programu?

Warunkiem przystąpienia do programu, jest przesłanie przez zainteresowanych studentów CV wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego chcą dołączyć do projektu. Po zakończeniu rekrutacji i wybraniu kandydatów, rozpoczną się spotkania studentów i ich mentorów. Zaproszeni do projektu eksperci podzielą się ze studentami, swoją wiedzą i doświadczeniem. W rolę mentorów, z ramienia Grupa iCEA, wcielą się: Jacek Dziura, który na co dzień pełni funkcję Chief Marketing Officer oraz Michał Ziach – SEO Operations Manager.

Mentorzy z Grupy iCEA

Wyższa Szkoła Bankowa współpracuje z wieloma firmami, dzięki czemu program nauczania jest na bieżąco dostosowywany do wymagań danej branży. W tym roku do współpracy przy projekcie mentorskim WSB zaprosiła jedną z największych w Polsce agencji SEO, której osiągnięcia doceniane są zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Ponadto Grupa iCEA posiada bardzo rozbudowany zespół ekspertów z ogromną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi co sprawia, że firma od lat jest liderem na rynku i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem ze studentami.

“Nie ukrywam, że bardzo cieszy mnie ta współpraca i obecność w gronie mentorów programu dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Jestem przekonany, że ten projekt przyniesie same pozytywne doświadczenia. Wielu absolwentów WSB pracuje obecnie w Grupa iCEA oraz innych spółkach holdingu Digital Now! to dowodzi, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne i warto się w nie angażować” – współpracę komentuje Jacek Dziura – CMO w Grupa iCEA.

Program mentoringowy WSB to kilkuletni projekt, który rokrocznie pomaga studentom skonfrontować swoje wyobrażenie o biznesie poprzez rozmowy z praktykami.

 “Propozycja udziału w programie jako mentor była dla mnie dużym wyróżnieniem. Studenci mogą być fantastycznym źródłem inspiracji i nie mogę doczekać się zakończenia procesu rekrutacji i rozpoczęcia spotkań” – mówi Michał Ziach, SEO Operations Manager w Grupa iCEA.

Ścieżki rozwoju zawodowego

Bliska współpraca z biznesem — pracodawcami oraz organizacjami zrzeszającymi pracodawców to duży atut tego programu. Wynikiem tej współpracy są m.in. programy studiów uwzględniające ich oczekiwania, szkolenia organizowane z udziałem zewnętrznych ekspertów, a także wykłady otwarte dla studentów. Dzięki temu, uczestnicy programu, jeszcze na etapie studiów mają okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z firm i poznać daną branżę od strony zawodowej.

 Jest nam niezmiernie miło powitać Grupę iCEA w gronie firm współpracujących z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu. Biuro Karier i Praktyk WSB od kilku lat organizuje dla swoich studentów programy mentoringowe, dzięki którym uczestnicy korzystają z wiedzy i doświadczenia zawodowego pracowników firm z otoczenia biznesowego. W przypadku Grupa iCEA opiekę mentorską zapewnią panowie Jacek Dziura oraz Michał Ziach. Taki rodzaj działań przynosi korzyści, zarówno studentom jak i mentorom. Mamy nadzieję, że to początek owocnej współpracy i że będzie się ona rozszerzała o kolejne obszary – komentuje Magdalena Skitek z Biura Karier Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

Trendy nowoczesnego rynku pracy

Prestiż i wysoki poziom kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej potwierdzają nie tylko wysokie pozycje w rankingach, ale także nowoczesne podejście do wykształcenia i znajomość rynku pracy. Współpraca z firmami pozwala także na zdobywanie przez studentów WSB doświadczenia zawodowego i otwiera przed nimi szerokie możliwości rozwoju. Spotkania ze specjalistami w ramach projektu rozpoczną się w połowie listopada i potrwają do maja 2022 r. Udział w programie mentoringowym to dopiero początek szerszej współpracy Grupa iCEA z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu.

Powiązane artykuły

Grupa iCEA rozpoczyna współpracę z UAM

teoriabiznesu.pl

Grupa iCEA gra z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej

teoriabiznesu.pl

Jacek Dziura nagrodzony w Konkursie Dyrektor Marketingu Roku podczas Executive Summit

teoriabiznesu.pl