Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

StartSmart CEE ogłasza nabór do nowej edycji programu akceleracyjnego

StartSmart CEE ogłasza nabór do nowej edycji programu akceleracyjnego

Fot. Startsmartcee.org

StartSmart CEE, do niedawna MIT Enterprise Forum CEE, rusza z nową edycją programu akceleracyjnego. To szansa dla start-upów technologicznych z Polski i regionu na rozwój i sukces na arenie międzynarodowej, mentoring i pozyskanie renomowanych partnerów. Rejestracja właśnie się rozpoczęła!

Celem StartSmart CEE jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej i budowanie ekosystemu innowacji, w którym będą powstawać i rozwijać się start-upy. Jedną z metod wsparcia jest właśnie program akceleracyjny, który odbędzie się już po raz piętnasty. Dla start-upów to unikalna szansa na dostęp do wiedzy specjalistów, szkoleń, mentoringu oraz globalnej sieci kontaktów. Zdobędą oni nie tylko wiedzę o tym, jak pozyskać finansowanie, ale też dostęp do technologii oraz wsparcie w budowaniu biznesu.

StartSmart CEE. Szansa dla start-upów na międzynarodowy rozwój pod skrzydłami MIT

Najlepszy ze start-upów zostanie nagrodzony bezpłatnym udziałem w Berlin Bootcamp organizowanym przez StartSmart CEE. To trwające tydzień wydarzenie, którego celem jest pomoc w wejściu na rynek niemiecki poprzez zdobycie wiedzy, połączenie z lokalnymi instytucjami przedsiębiorcami i inwestorami. – Mając rosnące przychody, nie trzeba szukać finansowania. Nasza misja to pomoc w przyspieszeniu wzrostu i umożliwienie innowacyjnym firmom osiągnięcia globalnego sukcesu – mówi Head of Growth StartSmart CEE Łukasz Owczarek.

Wraz ze zmianą nazwy, organizacja dołączyła do sieci MIT Open Learning i MIT Jameel World Education Lab (J-WEL). To rozszerzenie dotychczasowej współpracy polskiego oddziału w strukturach uczelni uchodzącej za kolebkę amerykańskiej innowacyjnej przedsiębiorczości. – Partnerstwo z renomowanym podmiotem jakim jest MIT poprzez J-WEL, otwiera drzwi do globalnych sieci ekspertów, najnowszych badań oraz innowacyjnych metod edukacji. To unikalna okazja dla polskich przedsiębiorstw, by stać się częścią globalnej społeczności innowatorów – dodaje Owczarek.

Najnowsza edycja akceleratora StartSmart CEE skierowana jest do start-upów technologicznych, działających w obszarach BioTech, Enterprise Software, Food & Agritech, Energy Efficiency & Environmental Sustainability, Customer Engagement, Retail Tech oraz New Recyclable Materials. Rejestracji można dokonać do 9 października poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.startsmartcee.org. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych do 25 start-upów, które wejdą do finałowego etapu.

StartSmart CEE: #ReThink Cohort oraz #PilotReady Cohort – dwie ścieżki akceleracji

Od poprzedniej edycji program jest realizowany w dwóch niezależnych ścieżkach #ReThink Cohort oraz #PilotReady Cohort, które będą odpowiednio adresowane do poziomu rozwoju start-upów. Pierwsza z nich zapewnia odpowiednią edukację biznesową i kompleksowy mentoring dla startupów na wcześniejszej fazie rozwoju (MVP) tak by przygotować produkt do szybszego wejścia na rynek, uzupełnić braki kompetencji biznesowych w zespole oraz przygotować start-up do pracy z klientami (korporacjami).

Ścieżka #PilotReady Cohort jest z kolei przygotowana z myślą o start-upach na tzw. growth stage, które poszukują klientów i chcą się skalować na nowych rynkach. W jej ramach młodzi przedsiębiorcy otrzymują dedykowany mentoring i udział w wybranych warsztatach oraz pracują bezpośrednio z partnerami korporacyjnymi programu nad Proof of Concept, który ma doprowadzić do komercyjnej współpracy.

StartSmart CEE wsparło już ponad 300 start-upów z Polski i regionu

Akcelerator StartSmart CEE to jedna z największych tego typu inicjatyw w tej części Europy. Do tej pory zgłosiło się do niego ponad 3000 start-upów z 50 państw, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych start-upów, które wzięły udział we wcześniejszych edycjach są m. in.: Telemedico, Hashiona, Genomtec, Zowie, StethoMe, Lerta, Plantalux, WorkAI, PlanetHeroes, Symmetrical AI.

W inicjatywę zaangażowało się ponad 220 mentorów i ekspertów, a także 300 funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu oraz ponad 50 partnerów korporacyjnych. W tej edycji start-upy otrzymają szansę na pilotażowe i komercyjne wdrożenia w takich firmach partnerskich jak Novartis i Piątnica, a partnerami merytorycznymi są Kancelaria EU Patent, Hasik Rheims i Partnerzy, HR Hints, Kingmakers oraz TaxLab.