Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Motoryzacja Reklama

Uber oficjalnie dostępny na Dworcu Centralnym w Warszawie

uber

Uber, firma słynąca z najbardziej znanej aplikacji do zamawiania przejazdów, wygrał przetarg na wynajem miejsc postojowych na terenie największego dworca kolejowego w Warszawie. To druga – po Lotnisku Chopina – współpraca Uber ze strategicznym węzłem komunikacyjnym w stolicy Polski.

W lipcu ubiegłego roku Uber, najpopularniejsza aplikacja do zamawiania przejazdów, została partnerem największego portu lotniczego w Polsce – Lotniska Chopina. W tym celu uruchomiono specjalny produkt umożliwiający zamawianie przejazdu bezpośrednio z Hali Przylotów.

Od grudnia br. do obiektów użyteczności publicznej w Warszawie, z którymi oficjalnie współpracuje Uber, dołącza Dworzec Centralny. W ramach nowo podpisanej umowy z PKP kierowcy korzystający z aplikacji Uber będą mogli parkować w wyznaczonej strefie od strony Alei Jerozolimskich, dzięki czemu pasażerowie mogą liczyć na szybsze i bardziej komfortowe znalezienie kierowcy.

-Po kilkugodzinnej podróży pociągiem każdy z nas chciałby jak najszybciej znaleźć się w miejscu docelowym – niezależnie od tego czy zatrzymujemy się w hotelu, czy wracamy do domu. Naszym celem jest sprawienie, aby proces ten przebiegł jak najsprawniej i dlatego cieszymy się z podpisanej umowy z tak ważnym partnerem, jakim jest PKP, szczególnie tuż przed świętami, czyli czasem intensywnych powrotów i wyjazdów – powiedział Marcin Moczyróg, Dyrektor Generalny, Uber CEE.

Większa dostępność samochodów gotowych świadczyć usługi to nie jedyna korzyść dla pasażerów przyjeżdżających do stolicy. Wyznaczenie oficjalnej strefy Ubera sprawi również, że podróże na „ostatniej mili” będą wygodniejsze i bezpieczniejsze – zarówno strefa, jak i pojazdy zamawiane w aplikacji są odpowiednio oznakowane.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami taksówki jeżdżące po Warszawie, także te współpracujące z aplikacją Uber muszą mieć oznaczenie „Taxi”, numer boczny oraz tabliczkę informacyjną z cennikiem. W przypadku zamówienia przejazdu za pośrednictwem aplikacji Uber cena usługi znana jest z góry.

O Uber

Uber to aplikacja technologiczna łącząca pasażerów i kierowców. Od 2020 roku Uber ma licencję pośrednika przy przewozie osób i współpracuje wyłącznie z partnerami, posiadającymi licencję taksówkarską. Dodatkowo Uber to platforma multimodalna, która oferuje również możliwość zamówienia posiłków z dostawą, bądź transportu drobnych przesyłek. Uber działa w ponad 10 000 miast w ponad 70 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 19 lokacjach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Radomiu, Kielcach, Białymstoku, Częstochowie, Olsztynie, Płocku, Koszalinie i na Śląsku. Więcej informacji na temat firmy Uber oraz jej usług można znaleźć na: uber.pl

Powiązane artykuły

Zrób coś dla klimatu…i dla siebie – korzystaj z Ubera i oszczędzaj dziennie 9kg CO2 

teoriabiznesu.pl

Uber wzmacnia weryfikację kierowców i wprowadza ogólnokrajowy program zwiększania bezpieczeństwa na swojej platformie

teoriabiznesu.pl

Uber wjeżdża do Płocka i daje 100 zł w prezencie

teoriabiznesu.pl