Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Program Edukacyjny „Warto Bezgotówkowo” wspierany przez Fundację Polski Bezgotówkowej

płatność bezgotówkowa

Koalicja na Rzecz Obrotu Płatności Bezgotówkowych i Mikropłatności, która wychodzi z inicjatywą mającą na celu wspieranie i promowanie płatności bezgotówkowej zachęca do udziału w Tygodniu Mikropłatności, który odbędzie się w dniach 19-23 października.  Do udziału w przedsięwzięciu Koalicja zaprasza osoby indywidualne, przedsiębiorców oraz instytucje państwowe.

„Celem Tygodnia Mikropłatności jest edukacja obywateli oraz zachęcanie do świadomego korzystania z bezgotówkowych instrumentów płatniczych.”

Rok 2020, a płatności bezgotówkowe

Prezes Fundacji Polski Bezgotówkowej uważa, że pandemia COVID-19 zmotywowała Polaków do częstszych płatności bezgotówkowych, zdecydowanie jest to opcja bardziej higieniczna i szybsza od standardowej, można zaryzykować stwierdzeniem – archaicznej płatności gotówką . Każdy klient pragnie czuć się bezpiecznie, a płatność kartą, telefonem, czy zegarkiem daje tę poczucie. Badania profesora Michała Polasika z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pokazują, iż 38 procent respondentów w trakcie epidemii koronawirusa częściej korzystało z płatności bezgotówkowych, 1/3 zapytanych zapewniła, że po pandemii będzie dalej korzystać z tego rozwiązania.

polska bezgotówkowa

Te zmiany nawyków wymagają odpowiedniego wsparcia, edukacji społecznej – bo płatności bezgotówkowe się zmieniają. Dlatego też cieszę się, że również i w tym roku Fundacja Polska Bezgotówkowa będzie aktywnie wspierać i promować Tydzień Płatności Bezgotówkowych” – dr.Mieczysław Groszek.

#ZdrowoBezgotówkowo oraz #ZdrowoBezWymówek

Fundacja Polski Bezgotówkowej przypomina klientom o rygorystycznym podejściu do higieny, przestrzeganiu wszelkich obostrzeń i zaleceń, namawia do dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych również poprzez akcję #ZdrowoBezWymówek, mówiącą o trzech podstawowych zasadach:

3 zasady bezpieczeństwa

  1. Płać bezgotówkowo i dbaj o wspólne bezpieczeństwo bez wymówek.
  2. Dezynfekuj ręce i dbaj o wspólne bezpieczeństwo bez wymówek.
  3. Noś maseczkę i dbaj o wspólne bezpieczeństwo bez wymówek.

Źródło:

Polska Bezgotówkowa

Opracował: Kacper Dubicki

 

Powiązane artykuły

Karta bankomatowa – do czego służy i jakie usługi obsługuje?

teoriabiznesu.pl

Prognozy finansów konsumenckich na 30-lecie karty płatniczej

teoriabiznesu.pl

Świat bezgotówkowy – czy to możliwe?

teoriabiznesu.pl