Koalicja na Rzecz Obrotu Płatności Bezgotówkowych i Mikropłatności, która wychodzi z inicjatywą mającą na celu wspieranie i promowanie płatności bezgotówkowej zachęca do udziału w Tygodniu Mikropłatności, który odbędzie się w dniach 19-23 października. Do udziału w przedsięwzięciu Koalicja zaprasza osoby indywidualne, przedsiębiorców oraz instytucje państwowe.
„Celem Tygodnia Mikropłatności jest edukacja obywateli oraz zachęcanie do świadomego korzystania z bezgotówkowych instrumentów płatniczych.”
Rok 2020, a płatności bezgotówkowe
Prezes Fundacji Polski Bezgotówkowej uważa, że pandemia COVID-19 zmotywowała Polaków do częstszych płatności bezgotówkowych, zdecydowanie jest to opcja bardziej higieniczna i szybsza od standardowej, można zaryzykować stwierdzeniem – archaicznej płatności gotówką . Każdy klient pragnie czuć się bezpiecznie, a płatność kartą, telefonem, czy zegarkiem daje tę poczucie. Badania profesora Michała Polasika z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pokazują, iż 38 procent respondentów w trakcie epidemii koronawirusa częściej korzystało z płatności bezgotówkowych, 1/3 zapytanych zapewniła, że po pandemii będzie dalej korzystać z tego rozwiązania.
” Te zmiany nawyków wymagają odpowiedniego wsparcia, edukacji społecznej – bo płatności bezgotówkowe się zmieniają. Dlatego też cieszę się, że również i w tym roku Fundacja Polska Bezgotówkowa będzie aktywnie wspierać i promować Tydzień Płatności Bezgotówkowych” – dr.Mieczysław Groszek.
#ZdrowoBezgotówkowo oraz #ZdrowoBezWymówek
Fundacja Polski Bezgotówkowej przypomina klientom o rygorystycznym podejściu do higieny, przestrzeganiu wszelkich obostrzeń i zaleceń, namawia do dbania o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych również poprzez akcję #ZdrowoBezWymówek, mówiącą o trzech podstawowych zasadach:
- Płać bezgotówkowo i dbaj o wspólne bezpieczeństwo bez wymówek.
- Dezynfekuj ręce i dbaj o wspólne bezpieczeństwo bez wymówek.
- Noś maseczkę i dbaj o wspólne bezpieczeństwo bez wymówek.
Źródło:
Polska Bezgotówkowa
Opracował: Kacper Dubicki