Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Wesela i inne zgromadzenia do 150 osób

wesele

Od 30 maja 2020 roku w przestrzeni otwartej dozwolona jest organizacja zgromadzeń, koncertów i innych wydarzeń, w których bierze udział do 150 osób.

Od 6 czerwca możliwe będzie także organizowanie wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. To ważna decyzja dla organizatorów i firm związanych z obsługą uroczystości.

Wesele a koronawirus

W związku z łagodzeniem obostrzeń od 6 czerwca możliwe jest organizowanie wesel i innych uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Zaznaczono także, że weselnicy nie muszą nosić maseczek.

4 etap odmrażania gospodarki umożliwi organizowanie uroczystości, które do tej pory były zabronione, lub przewidziane dla mniejszej liczby uczestników.

Nie tylko wesela

Podobnie z wydarzeniami na świeżym powietrzu – od 30 maja dopuszcza się organizację zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą zasłaniać usta i nos, lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Więcej informacji dotyczących znoszenia obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa dostępnych jest na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

Inne uroczystości

Oprócz wesel, zniesione zostają zakazy dotyczące zgromadzania się w miejscach sprawowania kultu religijnego. Od 30 maja przestaje obowiązywać limit osób. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi. W obiektach zamkniętych należy nadal zakrywać usta i nos.

 

 

 

Powiązane artykuły

Strefa czerwona w całej Polsce

teoriabiznesu.pl

Kampania Społeczna Biała Lilia – gwarancja bezpieczeństwa w lokalu gastronomicznym

teoriabiznesu.pl

Następna edycja Akademii Santander Universidades – przełomowy program edukacyjny dla studentów i absolwentów.

teoriabiznesu.pl