Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Założenia Polaków a trwanie pandemii – Raport BIG

raport bik pandemia

Co trzeci Polak przewidział, że pandemia potrwa dłużej

Według badań BIG – Co piaty Polak, który rok temu założył, że w 2021 r. skończą się problemy z pandemią – pomylił się. W zeszłorocznym badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, 31 proc. ankietowanych nie widziało szans na powrót do przedpandemicznej rzeczywistości z końcem tego roku i jak pokazało życie to oni mieli rację.

Wątpliwe jednak, czy mają z tego tytułu satysfakcję. Na pewno dumni są z siebie Ci, którzy w niecodziennych okolicznościach wszechobecnego koronawirusa zrealizowali chociaż część planów na 2021, wśród których było m.in. uporządkowanie sytuacji finansowej.

Polacy pytani o powrót do normalności

Polacy pytani w połowie grudnia zeszłego roku, o to czy spodziewają się powrotu do życia sprzed pandemii do końca 2021 r. w większości nie chcieli prognozować (48 proc.). 21 proc. było optymistami wierząc, że sytuacja wróci do dawnej normy, a 31 proc. – jak się okazuje po 12 miesiącach – słusznie przewidziało, że koniec 2021 r. nie stanie się końcem kłopotów z COVID-19. Znajdujemy się w środku czwartej fali pandemii, zwiększane są epidemiczne obostrzenia i ograniczenia, znów jak przed rokiem pojawiły się obawy w jakim gronie spotkać się przy świątecznym stole.

Więcej w raporcie opublikowanym na stronie BIG: https://media.big.pl/informacje-prasowe/716654/co-trzeci-polak-przewidzial-ze-pandemia-potrwa-dluzej

Powiązane artykuły

Bezpłatne porady dla firm – Program Wsparcia Przedsiębiorców

teoriabiznesu.pl