Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi Firma Wideo

Czy koronawirus pokonał branżę fitness? Wywiad

Obecnie siłownie, kluby sportów walk, baseny i inne obiekty służące kreowaniu sportu przeżywają kryzys. Epidemia koronowirusa spowodowała dosłownie zamarcie branży fitness. Pozamykane kluby to nie tylko problem osób które tam uczęszczały. Ćwiczyć możemy w domu, lub na świeżym powietrzu. Sprzęt możemy zastąpić innymi odpowiednikami, lub zakupić taki na portalach aukcyjnych. Wielu właścicieli obiektów wynajmuje kilkudziesięciu metrowe powierzchnie, spłaca leasing za maszyny i utrzymuje etatowych pracowników.

Branża fitness w obliczu epidemii koronawirusa

O tym jak wygląda sytuacja w całej branży fitness opowiedział nam  Jakub Żuk – ekspert branży fitness, zajmujący się głównie kadrą trenerską i managerską, wspomagający też swoją wiedza placówki fitness i inne podmioty w branży, w kontekście sprzedaży.

Zadaliśmy mu poniższe pytania:

  • Jak w obecnej sytuacji radzą sobie właściciele wielu klubów z którymi współpracujesz? Większość z nich zwróciła się z prośba o obniżenie czynszów. Czy jednak w każdym wypadku spotkali się oni z pozytywnym rozpatrzeniem wniosków?
  • Jak trenerzy personalni starają się utrzymywać kontakt ze swoimi podopiecznymi. Wiemy że wielu z nich organizuje treningi online, jednak nie ukrywajmy, nie jest to sposób na zarabianie, podobnie jak to miało miejsce przy bezpośrednim kontakcie z klientem
  • Czy po zakończeniu epidemii, kluby fitness, siłownie i inne tego typu instytucje, mogą liczyć na jeszcze większe zainteresowanie klientów? Chodzi tu głównie o powrót do formy i polepszenie sylwetki przed wakacjami.  Nie możemy tez zapomnieć, że wiele osób będzie w najbliższym czasie bało się powrotu do publicznie uczęszczanych miejsc, z obawy przed zarażeniem.
  • Otwarcie klubów fitness i innych tego typu obiektów to 4 etap odmrażania gospodarki. Czy na wcześniejszych etapach trenerzy myślą o zajęciach grupowych, lub indywidualnych, na świeżym powietrzu?
  • Najgorsza jest niepewność i oczekiwanie na obluzowanie obostrzeń. Kiedy według Ciebie branża fitness wróci do normalności?
  • Czy znasz właścicieli klubów którzy zmuszeni byli zwolnić pracowników etatowych, zamknąć swoje kluby na stałe i wyprzedać sprzęt?
  • Jak obecnie kluby starają się łatać dziurę budżetową spowodowaną epidemią oraz jak obecnie wygląda współpraca z Multiportem i innymi tego typu programami partnerskimi?

Powiązane artykuły

Czym jest czarny łabędź?

teoriabiznesu.pl

IC Events – organizator targów i konferencji – wywiad

teoriabiznesu.pl

Franczyzodawca Dom Finansowy QS – wywiad

teoriabiznesu.pl