Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Reklama

Pomysł na biznes podczas epidemii koronowirusa

pomysł na biznes

Setki pomysłów które nasunęły się na początku roku 2020, a dotyczące pomysłu na biznes i możliwości zarobienia pieniędzy, w obecnym czasie są nieaktualne.

Nasze pomysły na 2020 rok znajdują się w artykule: Pomysł na biznes w 2020 roku

W związku z epidemią koronowirusa zamknięte zostały zakłady fryzjerskie, siłownie, baseny i centra rozrywki. Sytuacja ta odbiła się także na trenerach personalnych, osobach dbających o czystość obiektów i  na innych pracownikach. Branże eventowe, turystyczne, motoryzacyjne i deweloperskie swoje straty liczą w milionach. Jakie jednak pomysły na biznes są aktualne podczas epidemii koronowirusa?

Zarabianie podczas pandemii koronowirusa

Szycie maseczek

Pierwszy i najbardziej w tej chwili rozchwytywany trend to szycie maseczek. Cena pojedynczej materiałowej sztuki to około 8 zł. Niestety wielu sprzedawców wykorzystując epidemię zawyżało cenę, co spowodowało całkowity zakaz sprzedaży tego typu wyrobów. Nie zmienia to jednak faktu, że pojedyncze sztuki jesteśmy w stanie sprzedać osobom z naszego otoczenia. Jeżeli nasza dotychczasowa działalność nie zawierała tego typu usług, należałoby ja rozszerzyć o dodatkowe kody PKD.

jak zrobić maskę antybakteryjną na wypadek epidemi

Zobacz także: Maski napędzają biznes – Gdzie kupić i jak zrobić maskę antybakteryjną?

Posiłki na wynos

Ogromnym zainteresowanie cieszą się dania na wynos. Pizzerie i inne restauracje liczą zyski z klientów, którzy zamawiają jedzenie bezpośrednio do domu. Chociaż ten pomysł na biznes wymaga odpowiedniego kapitału i przede wszystkim dobrego biznesplanu, to jednak warto zwrócić uwagę, że tego typu przedsięwzięcia mogą być kontynuowane nawet po ustaniu obecnie trwającej epidemii koronowirusa.

Sklep spożywczy online i dowóz jedzenia

Podobnie jak w poprzednim punkcie, tak samo tutaj kluczowym elementem naszej działalności jest dowóz jedzenia na wynos. Tym razem dotyczy ono, nie gotowych posiłków, a produktów z naszego sklepu internetowego. Do realizacji tego pomysłu jest potrzebna działalność gospodarcza oraz kasa fiskalna. Do tego wszystkiego musimy wybrać odpowiednie oprogramowanie sklepu oraz odpowiednio skonfigurować i rozreklamować naszą stronę internetową. Niestety wymaga to czasu i umiejętności, jednak podobnie jak w poprzednim przypadku, biznes ten może zostać z nami na dłużej.

sklep internetowy

Jaki sklep online wybrać? Zapraszamy do prześledzenia artykułu: Oprogramowanie sklepu internetowego

Szkolenia online

Punkt ten dotyczy zarówno branży sportowej, technicznej,  informatycznej itd. itd.. Ze szkoleń online mogą skorzystać nasi podopieczni, którzy do tej pory korzystali z naszej pomocy osobiście. Niestety forma szkoleń online w wypadku trenerów personalnych jest nieporównywalna do tych, które odbywały się osobiście z klientem. Klienci z reguły nie są zainteresowani opłatami za szkolenie w formie video, a początkowy zapał do ich oglądania nawet za darmo, szybko mija. Inaczej ma się rzecz ze szkoleniami w branży informatycznej, dotyczącej rozwoju osobistego lub firmy. Takie szkolenia cieszą się dużą popularnością, jednak zainteresowanie nimi, jest uzależnione od poziomu wiedzy jaką posiada prezenter. W tym wypadku osoba, która oferuje pełną prezentację online, dobrze aby miała zaplecze w formie podobnych szkoleń, rekomendacji klientów i odpowiednio długą historię swojej działalności.

Wszelkie szkolenia online muszą być przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Problemem może być próba przebicia się przez konkurujące kanały o tym samym temacie.

Firma sprzątająca

Branża zawsze na czasie. Pomysłem na biznes w dobie koronowirusa może być założenie firmy sprzątającej wraz z odpowiednimi narzędziami do dezynfekcji. Niestety w obecnych czasach nie wszyscy chcą wykonywać taką pracę. Związane jest to z dużym ryzykiem zachorowania. Biura, sklepy, klatki schodowe i inne obiekty są odwiedzane przez osoby z różnych środowisk i miejsc.

sprzątanie pomysłem na biznes

Sklep spożywczy

Kolejnym topowym pomysłem na biznes w obecnych czasach jest sklep spożywczy. Mały osiedlowy punkt, który może także świadczyć usługi na wynos, wydaje się być strzałem w 10 podczas obecnej epidemii koronowirusa. Podobnie jak firma sprzątająca, ta branża również narażona jest na bezpośredni kontakt z klientem. W wypadku realizacji tego pomysłu, przyszły przedsiębiorca musi zaopatrzyć się w podstawowe produkty przemysłowe, spożywcze oraz … w alkohol.

sklepy

Przyszły trudne czasy dla przedsiębiorców, a realizacje pomysłów w obecnych czasach są bardzo trudne. Podczas gdy jedni zamykają firmy, drudzy rozmyślają jaki w obecnych czasach biznes przyniesie dodatkowe dochody.

A jak wygląda to za granicą?

Powiązane artykuły

4 maja – Otwarte centra handlowe, hotele i biblioteki

teoriabiznesu.pl

4 ciekawe pomysły na własny biznes

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes w nowym roku

teoriabiznesu.pl