Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Maski napędzają biznes – Gdzie kupić i jak zrobić maskę antybakteryjną?

jak zrobić maskę antybakteryjną na wypadek epidemi

Ostatnie doniesienia dotyczące rozprzestrzeniania się choroby wywołanej koronawirusem nie sprzyjają pozytywnym emocjom. Wiele firm i osób prywatnych postanowiło uczynić sobie z choroby, a raczej z paniki nią wywołanej, źródło dochodu. Jak się okazuje niemałego.

Maski ochronne napędzają biznes

Maski antybakteryjne rozchodzą się w sieci jak „ciepłe bułeczki”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ich cena jest nawet 10 krotnie większa od cen, jakie mieliśmy jeszcze 2 miesiące temu. Oliwy do ognia dolewa fakt, jakim jest ich prawdziwe przeznaczenie. Maseczki, które jeszcze do tej pory były maskami przeznaczonymi na budowę – przeciwpyłowe, przeciw smogowi lub chirurgiczne, dziś oznaczane są tagami „maski przeciw koronawirusowi” . Przesadna panika powoduje, że sprzedawcy bardzo dobrze zarabiają na produktach, które tak naprawdę mają zupełnie inne przeznaczenie.

Gdzie kupić maskę antybakteryjną?

Maski antybakteryjne zalecane jest, aby kupować w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak na przykład apteki. Ministerstwo Zdrowia odradza kupowanie takich masek przez osoby zdrowe.  Wskazuje także jaki powinna być oznaczona taka maska:

 Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości)

Dalej czytamy:

Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

Obecny brak tych przedmiotów w aptece sprawia, że osoby chore nie mają dostępu do podstawowego przedmiotu chroniącego ich bliskich przez zarażeniem.

Mycie rąk zamiast masek

Ochrona przed chorobą jest możliwa bez użycia wątpliwej jakości masek. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło infografikę, w jaki sposób myć ręce, tak aby robić to dokładnie i skutecznie:

Jak dorze myć ręce

Poniższy film ukazuje jak uchronić się przed chorobą.

Pełen wpis:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Jak zrobić maskę higieniczną

Portale internetowe przedstawiają filmy pokazujące, jak zrobić maskę higieniczną ( która z higieną ma niewiele wspólnego ),  lub antypyłową.  Stworzona w domowych warunkach maska, daleko odbiega od tej, jaką możemy kupić wraz z certyfikatem CE. Osoby chcące samemu wykonać maskę ochronną ( tylko przed czym? ) mogą skorzystać z poniższych filmów zamieszczonych na YouTubie:

Oraz bardziej artystyczna wersja :

Jak zrobić maskę?

  1. Stworzenie wzoru maski
  2. Wycięcie kształtu
  3. Przymierzenie i ewentualne docięcie
  4. Wzór nakładamy na miękką, grubą tkaninę
  5. Mocujemy elastyczne paski ( sznurki z gumki )

Samodzielne wykonanie maski w nieodpowiednich warunkach może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Produkcja masek higienicznych

Firmy produkujące maski przeżywają oblężenie, szczególnie w Chinach, gdzie skala choroby jest bardzo duża. Wskazuje na to poniższy film:

W jaki sposób producenci masek są w stanie zaopatrzyć rynek? Dzięki takim maszynom do produkcji masek jak te poniżej:

Jak zrobić maskę antybakteryjną?

1. Stworzenie wzoru maski 2. Wycięcie kształtu 3. Przymierzenie i ewentualne docięcie 4. Wzór nakładamy na miękką, grubą tkaninę 5. Mocujemy elastyczne paski ( sznurki z gumki )

Gdzie kupić maskę antybakteryjną?

Maskę antybakteryjną kupuj w specjalistycznych sklepach, takich jak na przykład apteki

Powiązane artykuły

Kiedy należy nosić maskę? Nowe wytyczne od 30 maja

teoriabiznesu.pl