Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Internet

Pomysł na biznes – Blogowanie

założenie bloga

W celu uzyskania informacji, porad na różne dziedziny życia, ludzie czytają magazyny internetowe nazywane blogami. Jest to świetne hobby, które łatwo przerodzić w biznes. Każdego dnia jest publikowane ponad 4,4 miliona postów na blogach, a liczba ta ciągle rośnie, ponieważ rośnie liczba blogerów. Blogerzy to nie tylko branże firmowe, które przeszły w tryb online, ale też wielu amatorów z głową pełną pomysłów. Jest to przestrzeń niezwykle konkurencyjna, aczkolwiek jest świetnym pomysłem na biznes. Wystarczy posiadać umiejętność lekkiego pióra, orientować się w trendach i tematach, o których chcemy informować naszych odbiorców.

Przed założeniem strony internetowej, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • Jaką tematykę bloga wybrać?
  • Dlaczego warto założyć własny BLOG?
  • Wybieramy nazwę naszego bloga – domenę internetową
  • Miejsce dla naszego bloga- hosting
  • Skrypt dla Twojego BLOGA

Jak rozpocząć przygodę z Blogiem

Na początku należy zdecydować się, o czym chcemy pisać, czym chcemy dzielić się z innymi. Chodzi po prostu o wybranie niszy, w obrębie której będziemy relacjonować wpisy.  Najpopularniejsze obszary obejmują biznes, urodę, zdrowie, styl życia, finanse, ale każdy pomysł będzie dobry, pod warunkiem odpowiedniego zrealizowania. Ważne jest też rozumienie marketingu w wyszukiwarkach, projektowanie, marketing treści, pisanie, edytowanie i korzystanie z głównych mechanizmów marketingu cyfrowego. Po zakupieniu domeny, konieczne jest skonfigurowanie hostingu i stworzenie witryny w stylu bloga. Pomóc może narzędzie do tworzenia witryn lub WordPress, (zobacz także: Pozycjonowanie stron WordPress)  można też skorzystać z platform takich jak YouTube/Vimeo, jeśli blog ma być prowadzony w formie video. Zapewnij swojej witrynie dostęp do urządzeń mobilnych, ponieważ ponad połowa czytelników będzie wyświetlać twoje wpisy za pomocą urządzenia mobilnego. Aby wyświetlać statystyki czytelnictwa i być pewnym, że jesteś zgodny z RODO, skonfiguruj Google Analytics. Po spełnieniu powyższych warunków, możesz zacząć przygotowywać plan treści. Opracowanie solidnego planu treści zajmie ci około 2-3 tygodni, ale będzie kluczem do twojego sukcesu. W celu rozwinięcia biznesu utwórz profile społecznościowe i ułóż stały plan marketingowy, co pozwoli zatrzymać odbiorców. Przejdźmy do finansów. Blogi zarabiają głównie dzięki reklamom displayowym, dlatego najprostszym sposobem jest dołączenie do AdSense ( płaci za kliknięcie oraz za tysiąc wyświetleń) i umieszczanie reklam na najlepszych pozycjach na swoim blogu ( w treści, w nagłówku, na pasku bocznym). Dodatkowo blogi, które koncentrują się na dziedzinie, w której treść jest zgodna z określonymi usługami/ produktami, mogą zarabiać na marketingu afiliacyjnym, tj. marketing produktów różnych firm i pobieranie prowizji od dowolnej sprzedaży.

Jak założyć bloga

Założenie i rozwój biznesu, którym jest blogowanie nie jest drogie. Wymaga jednak dużej kreatywności i siły przebicia, ponieważ jest bardzo konkurencyjną dziedziną. Jeśli jednak posiadasz potrzebne cechy, przygoda z blogowaniem zakończy się dla Ciebie zyskiem i sukcesem.

Zobacz także Pomysły na biznes

Opracowała: Oliwia Kondradzka

Powiązane artykuły

Strona internetowa jako element budujący wizerunek marki

teoriabiznesu.pl

Jak założyć bloga

teoriabiznesu.pl

4 ciekawe pomysły na własny biznes

teoriabiznesu.pl