Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Pieniądze Wideo

Czym jest dochód pasywny? Przykłady

dochód pasywny

Czym jest dochód pasywny ? Jakie są najlepsze pomysły na dochód pasywny ?
Poniższy artykuł ma za zadanie przybliżyć czytelnikom, czym jest dochód pasywny oraz przedstawić praktyczne przykłady zarabiania.

Czym jest dochód pasywny

Dochód pasywny jest to generowanie regularnych przychodów przy minimalnym wkładzie własnym. W tym wypadku raz zainwestowany czas lub pieniądze, mają przynosić zyski przez określony okres. Nasza rola ogranicza się tylko do doglądania przedsięwzięcia i naniesienia ewentualnych poprawek lub koordynowania pracy innych osób. Stworzenie idealnego dochodu pasywnego wymaga nieraz poświęcenia dużej ilości czasu lub środków finansowych. Poniżej przyjrzymy się przykładom dochodów pasywnych. Ominęliśmy w tej liście wątpliwe interesy związane z inwestowanie w giełdy, kryptowaluty lub wątpliwe programy partnerskie.

Dochód pasywny – przykłady

Stworzenie Ebooka

Pierwszym przykładem na dochód pasywny jest napisanie Ebooka. Doskonale sprawdzą się w tym osoby lubiące pisać, Ebook – inaczej książka w formie elektronicznej musi zawierać interesujące treści, które zaciekawią czytelnika. Najłatwiej opisywać w niej temat na którym się znamy. Unikajmy słabej jakości treści, ponieważ informacja o jakości prezentowanej treści może zostać polecona dalej lub skrytykowana.

Jak sprzedać Ebooka ?

Jeżeli Twoja treść jest interesująca możesz promocję swojego produktu przeprowadzić na Facebooku podając promocyjną cenę. ( np. – Tylko dziś Ebook w cenie 10 zł zamiast np. 49 ). Jakie treści i forma reklamy przyciąga potencjalnego kupca możesz poczytać w innych artykułach.

Blog lub portal internetowy

Blogi i portale internetowe w obecnych czasach rosną jak grzyby po deszczu. Jednocześnie w tym samym czasie wiele portali upada ze względu na słabą promocję lub kiepskiej jakości treści. Uwzględnienie tego pomysły jako dochód pasywny wymaga znacznego nakładu czasu oraz finansów. Jeżeli publikujesz wartościowe artykuły, a czasem twoje treści zostaną zauważone. Wymaga to przede wszystkim wytrwałości. Swoje treści możesz udostępniać na portalach społecznościowych. Nie zapomnij także o pozycjonowaniu swojego serwisu. Jeżeli jest on oparty o skrypt WordPress zajrzyj pod ten link aby zapoznać się z wytycznymi jakie warto uwzględnić przy promowaniu bloga w Internecie. Dzięki wytrwałości i prezentowaniu wartościowych treści możesz uczynić swoją stronę internetową jako dobry pomysł na dochód pasywny.

Kursy – szkolenia – przewodniki

Kolejnym przykładem na dochód pasywny jest stworzenie kursów lub szkoleń w formie multimedialnej. Może to być zrobione za pomocą infografik, video, strony internetowej czy ebooka. Twoje szkolenie może zawierać wersję demo, zachęcającą do jego zakupu. Przedstaw w niej najważniejsze korzyści jakie wyniesie osoba zapisująca się taki kurs.

Branżowy katalog stron

Obecnie katalogi stron nie cieszą się już tak dużą popularnością jak to było kilka lat temu. Warto jednak pomyśleć nad branżowym katalogiem stron połączonym z praktyczną wiedzą. Może to być np. branża kosmetyczna, na której wraz z reklamą salonów, czytelnik otrzyma praktyczną wiedzę dotyczącą stosowania poszczególnych produktów. Wpisy możesz opierać na opłacie jednorazowej lub pobierać miesięczny abonament. W tym wypadku strona musi być dobrze wypromowana i widoczna w wyszukiwarce Google. Wiele osób umieści wpis ze względu na mocny link pozycjonujący z Twojego serwisu.

Stworzenie aplikacji lub programu

Kolejny przykład na dochód pasywny mogący generować duże zyski jest stworzenie aplikacji lub programu. Wymaga to dogłębnej wiedzy programistycznej lub zatrudnienia specjalisty.

Automaty do gier lub vending

Biznes jakim są maszyny do gier generuje bardzo duże zyski jeżeli są one postawione w sprawdzonych i rentownych miejscach. Doskonałą lokalizacją na tego typu interes są centra handlowe lub miejsca uczęszczane przez całe rodziny. W okresie letnim tego typu rozwiązanie najlepiej sprawdza się w ośrodkach wypoczynkowych i centrach rozrywki zlokalizowanych nad morzem.
Dochód pasywny mogą przynosić także automaty służące do sprzedaży kawy lub przekąsek. W takim wypadku musimy regularnie doglądać urządzenia w celu odpowiedniego serwisowani i uzupełniania produktów.

Nieruchomość na wynajem

Kolejnym przykładem na dochód pasywny jest zakup i wynajem nieruchomości. Chociaż stopa procentowa zwrotu z takiej inwestycji jest bardzo mała to i tak cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Możemy wynajmować taki obiekt zarówno na doby ( większe zaangażowanie ) lub na dłuższy okres czasu.

Kanał na Youtubie

Kanał na Youtubie wymaga zaangażowania i pewnych nakładów finansowych. Jeżeli chcemy, aby nasz program wyglądał profesjonalnie warto zainwestować w odpowiedni do tego sprzęt. Nie zapomnij jednak o ogromnej konkurencji. Pomysłów na tematykę jest jednak bardzo wiele. Możesz skupić się na branży rozrywkowej, testować lub porównywać produkty. Możliwości jest bardzo wiele. Skorzystaj z wywiadu zamieszczonego na naszej stronie, który przybliży Ci branżę filmową w tym promowanie kanału na YouTube.

Wypożyczalnia sprzętu

Uruchomienie wypożyczalni sprzętu to dobry pomysł na zarabianie pieniędzy bez wysiłku. Raz zakupiony sprzęt może służyć przez wiele lat. Możesz zastanowić się nad zakupem dobrej jakość sprzętu budowlanego, elektronarzędzi czy sprzętu fotograficznego.

Akcesoria reklamowe

Pomysł nie wymagający zbyt dużych nakładów to uruchomienie produkcji własnej marki lub nadruków na koszulki. Setki wzorów graficznych dostępnych w Internecie możesz przenieść na odzież i sprzedawać z dużym zyskiem.

Wtyczka WordPress

Podobnie jak we wcześniejszych wpisach, stworzenie wtyczki WordPress wymaga zatrudnienia specjalisty, lub wiedzy programistycznej. Po stworzeniu takiego produktu, możesz go udostępniać za darmo w zamian za darowiznę lub na płatnych platformach. Zadbaj o jej aktualizację.

Sprzedaż domen internetowych

W sieci znajdziemy miliony domen internetowych. Niektóre z nich mają wartościową nazwę, inne niekoniecznie. Chociaż większość z wartościowych nazw jest już zajęta, warto poświęcić czas na wyszukanie rentownych domen, np. takich których poprzedni właściciel zapomniał przedłużyć.

Rób biznes z głową

W sieci istnieje wiele „złotych środków” oferujących zbicie majątku na wejście w wątpliwą formę współpracy oferującą dochód pasywny. Warto unikać wszelkich form MLM piramid finansowych, grania na giełdzie czy inwestowania w kryptowaluty. Te formy szybkiego wzbogacenia się mogą okazać się złym pomysłem podobnie jak hazard.

Dochód pasywny – kiedy warto?

Omówiliśmy kilka przykładów na to jak wykorzystać poszczególne pomysły, aby czerpać z nich regularne zyski. Dochód pasywny to dobry pomysł na biznes, jeżeli do początkowej jego fazy podejdziemy z głową i poświęcimy odpowiednią ilość czasu i środków. Warto pomyśleć nad realizacją pomysłu w trakcie pracy na etacie lub prowadzeniu działalności, tak aby stanowił on dodatkowy a nie jedyny sposób na zarabianie pieniędzy.

Powiązane artykuły

Pomysł na biznes podczas epidemii koronowirusa

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes lub franczyza – otwieramy lokalną siłownię

teoriabiznesu.pl

4 ciekawe pomysły na własny biznes

teoriabiznesu.pl