Pomysł na biznes / Franczyza / Pomysł na firmę
Firma Startupy

Pomysł na biznes

pomysł na biznes

Powodzenie w biznesie uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Do najważniejszych z nich należy odpowiednie prowadzenie firmy, reklama i pomysł. Możliwości jest wiele. Od biznesu stacjonarnego który możemy wykonywać w domu, do takich które wymagają podróżowania po kraju lub świecie. Dziś skupimy się na kilku pomysłach zaczerpniętych ze strony www.entrepreneur.com. Strona, wraz z pomysłem na biznes przedstawia dodatkowe informacje na temat kosztów założenia działalności ale nie tylko. Zauważmy, że pomysły dostępne na wielu stronach to zwykła lista nic nie wnosząca – jedynie podsuwająca pewną ideę. Pomysł na biznes i jego realizacja może się wiązać ze zdobyciem licencji lub doświadczenia w danej branży, dlatego przykładowe „Tworzenie stron internetowych” to nie jest pomysł dla każdego.

Pomysł na własny biznes

Biuro rachunkowe.
W wypadku tego pomysłu potrzebujemy doświadczenia oraz przechodzić cykliczne szkolenia. Dodatkowo musimy zadbać o stworzenie dobrej jakościowo strony internetowej, którą będziemy promować lokalnie i w Internecie.

Złota rączka
Także tutaj potrzebujemy doświadczenia i zamiłowania do majsterkowania. Jeżeli chcemy świadczyć usługi musimy wiedzieć za co się zabrać. Nasze usługi możemy reklamować za pomocą porali ogłoszeniowych, lub lokalnie ( ulotki )

pomysł na biznes w domu
pomysł na biznes w domu

Usługi kominiarskie
Praktykę w tym zawodzie możemy zdobyć, pracując z wykwalifikowaną już osobą. Usługi takie możemy połączyć z okresowymi przeglądami wentylacji. W związku z tym, nasze usługi obejmować mogą naprawy, przegląd stanu technicznego czy czyszczenie komina.

Firma sprzątająca
Firma sprzątająca to dobry pomysł na biznes jeżeli posiadamy odpowiednią ilość zleceń. W takim wypadku musimy sprecyzować swoją ofertę i przedstawić ją osobiście firmom lub za pomocą strony internetowej, która musi być dobrze widoczna w Internecie. Usługi te możesz wykonywać zarówno u osób prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach.

Naprawa komputerów
Tutaj również potrzebujemy doświadczenia. Usługi takie cieszą się dużą popularnością i w połączeniu z serwisem urządzeń mobilnych mogą być dobrym pomysłem na własną firmę. Podobnie jak w wypadku usług sprzątających, tutaj także możesz obsługiwać zarówno osoby prywatne jak i klientów biznesowych.

Wyprowadzanie psów
Na wielu portalach z pomysłami na biznes znajdujemy takiego typu propozycje. Czy jest do dobry pomysł na biznes ? Jak go promować ? Jest to propozycja pochodząca z USA, myślę że w Polsce nie pozwoliłaby na utrzymanie się na poziomie.

Pomysł na biznes w domu

Obsługa stron i sklepów internetowych
Kolejny pomysł na biznes to obsługa stron i sklepów internetowych. W tym wypadku musimy posiadać doświadczenie w obsłudze panelów administracyjnych. Dodatkowo usługi takie mogą wymagać znajomości podstawowego kodu html, css czy php. Obsługa strony klienta może wymagać sprawdzenia treści pod kątem ortografii i interpunkcji. Pomysł skierowany do osób z doświadczeniem w tej branży.

Produkcja biżuterii
Produkcja biżuterii to zajęcie które wymaga zamiłowania, ale też doświadczenia w łączeniu półfabrykatów. Nie jest to trudne, a praktykę można nabyć samemu. Warto założyć stronę internetową lub profil na portalach społecznościowych, na których przedstawimy nasze prace innym.

Franczyza

Jeżeli obawiasz się otwierać własną działalność i zaczynać od zera, warto pomyśleć na franszyzą. Gotowe pomysły i wsparcie franczyzodawcy może pomóc w otwarciu własnego biznesu. Dla przykładu jeżeli chcemy spróbować swoich sił w handlu mamy do wyboru firmy z kategorii:

– moda
– artykuły spożywcze
– artykuły dla dzieci
– apteki
– stacje paliw

Oraz usługi:
– gastronomia
– bankowość
– ubezpieczenia
– obiekty sportowe
– nieruchomości

W związku z tym stworzyliśmy katalog franczyz, w którym zbieramy informacje od franczyzodawców na temat oferowanych przez nich ofert współpracy.

Pomysł na biznes w kodach PKD

Doskonałym sposobem na znalezienie pomysłu na biznes jest skorzystanie z obszernej listy kodów PKD. Jest to polska klasyfikacja działalności w której znajdziemy każdą działalność jaką można wykonywać na terenie naszego kraju. Jest to doskonała baza danych dla wszystkich szukających pomysłu na biznes.

Powiązane artykuły

Pomysł na firmę czy praca na etacie

teoriabiznesu.pl

Franczyza do 10 000 złotych. Zobacz katalog franczyz

teoriabiznesu.pl

Targi Franczyza Expo 2019 – międzynarodowe spotkanie przedsiębiorców

teoriabiznesu.pl