Pomysł na biznes – Franczyza – Sale konferencyjne
Firma Franczyza

Pomysł na biznes / Franczyza / Praca zdalna

pomysł na biznes

Pomysł na biznes zapewni nam powodzenie w biznesie, które uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Do najważniejszych z nich należy odpowiednie prowadzenie firmy, reklama i pomysł. Możliwości jest wiele. Od biznesu stacjonarnego który możemy wykonywać w domu, do takich które wymagają podróżowania po kraju lub świecie.

Dzisiaj skupimy się na kilku pomysłach zaczerpniętych ze strony www.entrepreneur.com. Strona, wraz z pomysłem na biznes przedstawia dodatkowe informacje na temat kosztów założenia działalności ale nie tylko. Zauważmy, że pomysły dostępne na wielu stronach to zwykła lista nic nie wnosząca – jedynie podsuwająca pewną ideę. Pomysł na biznes i jego realizacja może się wiązać ze zdobyciem licencji lub doświadczenia w danej branży, dlatego przykładowe „Tworzenie stron internetowych” to nie jest pomysł dla każdego.

Pomysł na własny biznes

Poniżej prezentujemy pomysły na biznes znalezione w sieci. Wiele z nich jest słabej jakości ponieważ wymaga przejścia szeregu szkoleń, które mogą być czasochłonne lub zbyt drogie.

Biuro rachunkowe.
W wypadku tego pomysłu potrzebujemy doświadczenia oraz przechodzić cykliczne szkolenia. Dodatkowo musimy zadbać o stworzenie dobrej jakościowo strony internetowej, którą będziemy promować lokalnie i w Internecie.

Złota rączka
Także tutaj potrzebujemy doświadczenia i zamiłowania do majsterkowania. Jeżeli chcemy świadczyć usługi musimy wiedzieć za co się zabrać. Nasze usługi możemy reklamować za pomocą porali ogłoszeniowych, lub lokalnie ( ulotki )

Usługi kominiarskie
Praktykę w tym zawodzie możemy zdobyć, pracując z wykwalifikowaną już osobą. Usługi takie możemy połączyć z okresowymi przeglądami wentylacji. W związku z tym, nasze usługi obejmować mogą naprawy, przegląd stanu technicznego czy czyszczenie komina.

Firma sprzątająca
Firma sprzątająca to dobry pomysł na biznes jeżeli posiadamy odpowiednią ilość zleceń. W takim wypadku musimy sprecyzować swoją ofertę i przedstawić ją osobiście firmom lub za pomocą strony internetowej, która musi być dobrze widoczna w Internecie. Usługi te możesz wykonywać zarówno u osób prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach.

Naprawa komputerów
Tutaj również potrzebujemy doświadczenia. Usługi takie cieszą się dużą popularnością i w połączeniu z serwisem urządzeń mobilnych mogą być dobrym pomysłem na własną firmę. Podobnie jak w wypadku usług sprzątających, tutaj także możesz obsługiwać zarówno osoby prywatne jak i klientów biznesowych.

Wyprowadzanie psów
Na wielu portalach z pomysłami na biznes znajdujemy takiego typu propozycje. Czy jest do dobry pomysł na biznes ? Jak go promować ? Jest to propozycja pochodząca z USA, myślę że w Polsce nie pozwoliłaby na utrzymanie się na poziomie.

Pomysł na biznes w domu

Obsługa stron i sklepów internetowych
Kolejny pomysł na biznes to obsługa stron i sklepów internetowych. W tym wypadku musimy posiadać doświadczenie w obsłudze panelów administracyjnych. Dodatkowo usługi takie mogą wymagać znajomości podstawowego kodu html, css czy php. Obsługa strony klienta może wymagać sprawdzenia treści pod kątem ortografii i interpunkcji. Pomysł skierowany do osób z doświadczeniem w tej branży.

Produkcja biżuterii
Produkcja biżuterii to zajęcie które wymaga zamiłowania, ale też doświadczenia w łączeniu półfabrykatów. Nie jest to trudne, a praktykę można nabyć samemu. Warto założyć stronę internetową lub profil na portalach społecznościowych, na których przedstawimy nasze prace innym.

Zapraszamy do artykułu: Praca zdalna jako pomysł na biznes, w którym prezentujemy praktyczne przykłady sprawdzonych rozwiązań, które możesz wykonywać w zaciszu domowym.

Praca zdalna

Ta forma pracy w obecnym czasie zyskuje na popularności, a to dzięki zmieniających się trendach w sposobie wykonywania swoich zadań związanych zarówno z zarządzaniem kadrą czy obsługą stron internetowych klientów.

Praca zdalna to najwygodniejszy sposób wykonywania swoich obowiązków. Z takiej formy chętnie korzystają osoby wychowujące dzieci, osoby które często podróżują, czy nawet studenci chcący pogodzić naukę z pracą. Pomysły na prace zdalną mogą być doskonałą inspiracją na pomysł na biznes.

Przykłady pracy zdalnej

Poniżej prezentujemy przykłady pracy zdalnej:

Księgowość

Obecnie większość faktur jest wysyłana w formie elektronicznej. Jeżeli nasza firma lub placówka w której pracujemy opiera swoją księgowość na zasobach Internetu, bez problemu możemy taką pracę wykonywać z domu.

Sprzedaż produktów w firmie elektronicznej

Jeżeli w naszej ofercie posiadamy produkty w formie elektronicznej, np. ebooki lub poradniki możemy bez problemu taką pracę wykonywać zdalnie na przykład podczas podróży.

Grafika komputerowa

Jeżeli wykonujemy usługi graficzne – nie ważne czy dla przedsiębiorstw czy prywatnie – możemy traktować taką pracę jako pracę zdalną, dodatkowo z możliwością wykonywania jej w terenie.

Artykuły na zlecenie

Jeżeli piszemy artykuły na zlecenie, lub tworzymy treści dla sklepów internetowych możemy wykonywać to także zdalnie i na dodatek w terenie.

Obsługa stron internetowych

Kolejny przykładem pracy zdalnej jest obsługa stron internetowych w tym pozycjonowanie. Możemy takie usługi wykonywać tylko za pomocą komputera bez konieczności przebywania w biurze.

Projektowanie obiektów / tworzenie stron

Tworzenie stron internetowych i projektowanie obiektów to kolejny przykład jakim jest praca zdalna. Wystarczy posiadać odpowiednie narzędzia pracy jaki jest odpowiedni komputer oraz program komputerowy.

Praca zdalna – oferty pracy

W Internecie znajdujemy wysyp ofert pracy zdalnej. Kuszą one zyskiem prowizyjnym i możliwością wykonywania jej w domu. Większość z nich polega jednak na oferowaniu usług i wysyłania spamu przypadkowym użytkownikom. Niema to nic wspólnego z normalnym trybem pracy. Uwaga na oferty które zapewniają szybkie wzbogacenie się, lub wykorzystujące nasze dane i dane naszych znajomych do promowania produktów zleceniodawców.

Pomysł na firmę, czy praca na etacie

Przychodzi czas, że stajesz przed poważnym dylematem w jaki sposób zarobić na życie. Do wyboru masz kilka rozwiązań. W tym artykule skupimy się na zdobywaniu pieniędzy dzięki:
własnej działalności gospodarczej – pomysł na firmę
pracy na etacie w Polsce

Własna działalność gospodarcza.

Poznajcie Arka. Arek jest osobą, która musi utrzymać swoją rodzinę i wychować trójkę dzieci. Postanowił otworzyć własną działalność gospodarczą. Jego pomysł na firmę to usługi instalacyjne. Niestety nie miał odpowiedniej wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu, dlatego zatrudnił księgowego. Zlecił także stworzenie firmowej strony internetowej oraz jej pozycjonowanie. Dodatkowo zaopatrzył się w niezbędny sprzęt, który przyda mu się w pracy. Na początku wykupił także płatne pakiety reklamowe w wyszukiwarce Google oraz w mniejszych serwisach ogłoszeniowych. Początkowe opłaty jakie musiał ponieść to 4 tys. złotych.

Minął pierwszy miesiąc. Przedsiębiorca niestety nie była w stanie uzbierać pieniędzy na pierwszy ZUS. W ciągu pierwszego miesiąca zleceń miał tylko trzy. Przez ten czas strona internetowa nie zdążyła znaleźć się na pierwszych stronach wyszukiwań dlatego poniósł on tylko koszty płatnej reklamy. Uzupełnienie środków na reklamę w wyszukiwarce oraz serwisach branżowych nie pozwoliły na stabilizację finansową. W kolejny miesiąc Arek wchodzi ze stratą, a swój pomysł na firmę uznaje za zły.
Opłaty gonią, a kolejny miesiąc także nie jest kolorowy dla Arka. Mijają trzy miesiące. W ciągu tego czasu sporo środków pochłonęły reklamy, agencja SEO, księgowy oraz ZUS. Dodatkowo po drodze zdarzyło się dwóch nierzetelnych klientów, którzy nie zapłacili za wykonaną pracę. Arek postanawia zamknąć działalność.

W tym wypadku zabrakło mu konsekwencji oraz dokładnego zaplanowania swojego biznesu. Przedsiębiorca nie zorientował się, jak działa agencja SEO, a płatne reklamy nie zostały dostosowane do trendów wyszukiwania.
Niestety takich osób jest wiele. Źle przemyślany biznes może się przyczynić do znacznej straty pieniędzy, które taka osoba musi odrobić na etacie.

Praca na etacie

Wspomniany wcześniej Arek postanowił poszukać pracy w popularnych serwisach ogłoszeniowych oferujących zatrudnienie. Udało mu się trafić w okres zwiększonego zapotrzebowania na osoby z jego fachem. Nie mija tydzień i nasz bohater znajduje zatrudnienie. Okazuje się, że pracodawca nie oferuje oferty o pracę. W związku z nieciekawą sytuacją finansową spowodowana nieumiejętnym podejściem do otwarcia działalności. Arek przystaje na warunki pracy oferowane przez prezesa firmy. Chociaż wyrabia pełną ilość godzin, postanawia poszukać pracy na pełen etat. Udaje się. Otrzymuje zatrudnienie, umowę o pracę i pełen pakiet dodatkowych świadczeń.

Poznajcie Aleksandrę. Pracuje ona w zakładzie fryzjerskim. Przez 10 lat udało się jej zdobyć praktykę i wyrobić odpowiednią renomę wśród klientów. Postanawia to wykorzystać. Pomimo pracy na etacie postanawia założyć własną dzielność gospodarczą. W godzinach rannych świadczy usługi na rzecz firmy w której jest zatrudniona na etat, a popołudniu poświęca czas na organizacje spraw związanych z otwarciem działalność. Jej pomysł na firmę i realizacja go, szła w parze z rozsądnym i ostrożnym podejściem do tematu.

Aleksandra zna się na prowadzeniu księgowości, a jednym z jej stałych klientów jest informatyk. Udaje jej się zaoszczędzić na usłudze założenia i prowadzenia strony firmowej oraz na księgowości. W wyniku pracy na etacie opłaty związane z działalnością są mniejsze. Strona staje coraz bardziej rozpoznawalna w Internecie co przekłada się na większą ilość klientów. Przychodzi czas, że nasza bohaterka całkowicie może pożegnać się z pracodawcą.

Franczyza

Wśród setek pomysłów na firmę trudno stwierdzić który pomysł na biznes jest dla nas najlepszy. Wiele stron internetowych opisując pomysły na własny biznes wspomina pobieżnie który z nich można wykorzystać na etapie rozmyślania o własnej firmie. Na naszej stronie opisywaliśmy już jak możemy wykorzystać kody PKD do znalezienia odpowiedniej dla nas branży, którą chcemy się zajmować. Dziś zastanowimy się, czy franczyza będzie odpowiednim dla nas rozwiązaniem, a jeśli nie to w jaki sposób może nam podsunąć pomysł na biznes.

Co to jest franczyza

Franczyza to nic innego jak prowadzenie własnego biznesu pod cudzą marką. Osoba udzielająca franczyzy to franczyzodawca, natomiast osoba prowadząca działalność pod jej szyldem to franczyzobiorca. Może ona używać znaku towarowego firmy pod określonymi warunkami, które ustala franczyzodawca. Franczyzobiorca uzyskuje licencję dzięki której może wykorzystywać loga, znaki towarowe, oprogramowania czy inne systemy zgodnie z wytycznymi zawartymi w umowie.

Firmy udzielające franczyzy z reguły posiadają jednostki własne i jednostki partnerskie. Jeżeli chcemy nawiązać współpracę z jednostką franczyzową musimy posiadać określonej wielkości lokal oraz uregulować opłatę wstępną ( opłatę licencyjną ). Jej wysokość jest uzależniona od rodzaju franczyzy z którą chcemy nawiązać współpracę.

Korzyści jakie daje franczyza

Promocja naszej firmy

Franczyza to dobry pomysł na biznes tylko wtedy gdy obliczymy koszty inwestycji i zastanowimy się, czy stać nas na poświęcenia związane z jej prowadzeniem. Współpraca biznesowa z franczyzodawcą ma dużo plusów. Prowadzi nas on krok po kroku udzielając szczegółowych wytycznych i zasad na skuteczne prowadzenie działalności. Wskazówki te są poparte praktyką, szczególnie jeśli franczyzodawca posiada kilkadziesiąt sieci partnerskich działających wiele lat. Model biznesowy jaki zapewnia firma ma szansę sprawdzić się także w naszym wypadku. Może on zawierać skuteczne wskazówki jak znaleźć i utrzymać klienta oraz jakich błędów unikać aby firma nie przynosiła strat. Dodatkowo promocja naszego oddziału może być wspierana przez gotową już stronę internetową i gotowymi rozwiązaniami graficznym jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju artykuły i hasła reklamowe.

Wyłączność terytorialna

W niektórych ofertach franczyzy, franczyzodawca zapewnia wyłączność terytorialną dla oddziału firmy. Może to być dużą korzyścią, jeśli marka jest rozpoznawalna w innych miejscach w Polsce. Warto jednak przemyśleć czy jest to doby pomysł na biznes skoro tego typu franczyza nie jest jeszcze prowadzona w Twoim mieście. Warto samemu śledzić trendy panujące w mieście w którym zamierzamy otworzyć franszyzę, ponieważ nie zawsze to co jest na topie w Warszawie będzie na topie w Poznaniu.

Szkolenia pracowników i dostawcy

Franczyzodawca dba także o zapewnienie odpowiedniego szkolenia pracownikom i nam samym. W tym celu wraz z dostarczeniem sprzętu przeprowadza szkolenie na którym dowiadujemy się jak działa dane urządzenie, a jeśli jest to franczyza usługowa, jak w skuteczny sposób obsłużyć klienta korzystającego z naszych usług. Dodatkowo możemy skorzystać ze wsparcia mającego na celu przekazać nam kontakty do jednostek zaopatrujących nasze placówki w odpowiednie materiały pomocne przy prowadzeniu placówki.

Czy franczyza to pomysł na biznes dla Ciebie ?

Wiele osób uważa, że znalazło dobry pomysł na biznes, ale przed otwarciem firmy zastanawia się czy prowadzenie działalności gospodarczej jest w ogóle dla nich. Właściciel, który chce prowadzić franczyzę musi mieć pasję do zarządzania i ambicję do rozwijania swojej działalności. Dodatkowo warto zastanowić się czy pomysł jaki chcesz zrealizować jest odpowiedni w Twoim mieście i czy będzie cieszył się zainteresowaniem. Są przecież franczyzy o których nikt nie słyszał, a działanie pod ich szyldem i wiązanie się umowami może być bardziej szkodliwe niż rozwinięcie działalności pod własną marką.

Pomysł na biznes pod cudzą marką w USA.

Ciekawostką jest raport opublikowany przez (International Franchise Association), który wskazuje na ogrom franczyzy. Od 2005 roku do 2017 roku w samych Stanach Zjednoczonych było 253 sklepów franczyzowych. Zapewniły one pracę aż 11 milionom osób co stanowiło 8 procent krajowej siły roboczej w sektorze prywatnym.

Zapraszamy do skorzystania z katalogu franczyz zamieszczonego na naszej stronie.

Jeżeli obawiasz się otwierać własną działalność i zaczynać od zera, warto pomyśleć na franczyzą. Gotowe pomysły i wsparcie franczyzodawcy może pomóc w otwarciu własnego biznesu. Dla przykładu jeżeli chcemy spróbować swoich sił w handlu mamy do wyboru firmy z kategorii:

– moda
– artykuły spożywcze
– artykuły dla dzieci
– apteki
– stacje paliw

Oraz usługi:
– gastronomia
– bankowość
– ubezpieczenia
– obiekty sportowe
– nieruchomości

Pomysł na biznes w kodach PKD

Czym są kody PKD

PKD inaczej Polska Klasyfikacja Działalności to kod działalności jaką chcemy prowadzić. Każdy przedsiębiorca zaczynający swój biznes zobowiązany jest do wpisu w ewidencję numeru PKD. W przypadku rejestracji w CEIDG podaje się jeden kod główny, który wskazuje na przeważającą działalność i kody działalności dodatkowej. W związku z tym, nie ma zdefiniowanej ilości skrótów jakie powinniśmy użyć podczas wypełniania wniosku. Wyszukiwarka listy kodów znajduje się na stronie biznes.gov.pl. Jak zatem wykorzystać kody PKD jako pomysł na własny biznes ?

Pomysł na własny biznes a kody PKD

W sieci istnieją strony podsuwające pomysł na własny biznes w formie listy, bez szczegółowych opisów, i wymagań wobec przedsiębiorcy . W związku z tym treści nie różnią się za wiele od listy przedstawionej w katalogu kodów PKD. Dlatego warto także skorzystać z wyszukiwarki, którą znajdujemy na stronie https://www.biznes.gov.pl/pl/tabela-pkd.
Dodatkowo na stronie https://www.biznes.gov.pl/pl/klasyfikacja-pkd znajdziemy klasyfikację kodów PKD podzielonych na sekcje. Jak zatem skorzystanie z obszernej listy pomoże nam zaleźć pomysł na własny biznes.

Klasyfikacja kodów PKD

klasyfikacja kodów pkd – pomysł na własny biznes – kody PKD

– Sekcja A – ROLNICTWO, LEŚNICTWO, A TAKŻE ŁOWIECTWO I RYBACTWO
– Sekcja B – GÓRNICTWO I WYDOBYWANIE
– Sekcja C – PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE
– Sekcja D – WYTWARZANIE A TAKŻE ZAOPATRYWANIE W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ, GAZ, PARĘ WODNĄ, GORĄCĄ WODĘ I POWIETRZE DO UKŁADÓW KLIMATYZACYJNYCH
– Sekcja E – DOSTAWA WODY ORAZ GOSPODAROWANIE ŚCIEKAMI I ODPADAMI ORAZ DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z REKULTYWACJĄ
– Sekcja F – BUDOWNICTWO
– Sekcja G – HANDEL HURTOWY I DETALICZNY; NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, WŁĄCZAJĄC MOTOCYKLE
– Sekcja H – TRANSPORT A TAKŻE GOSPODARKA MAGAZYNOWA
– Sekcja I – DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZAKWATEROWANIEM I USŁUGAMI GASTRONOMICZNYMI
– Sekcja J – INFORMACJA I KOMUNIKACJA
– Sekcja K – DZIAŁALNOŚĆ FINANSOWA A TAKŻE UBEZPIECZENIOWA
– Sekcja L – DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OBSŁUGĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI
– Sekcja M – DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA, NAUKOWA I TECHNICZNA
– Sekcja N – DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE USŁUG ADMINISTROWANIA I DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄCA
– Sekcja O – ADMINISTRACJA PUBLICZNA I OBRONA NARODOWA; OBOWIĄZKOWE ZABEZPIECZENIA SPOŁECZNE
– Sekcja P – EDUKACJA
– Sekcja Q – OPIEKA ZDROWOTNA A TAKŻE POMOC SPOŁECZNA
– Sekcja R – DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z KULTURĄ, ROZRYWKĄ I REKREACJĄ
– Sekcja S – POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA
– Sekcja T – GOSPODARSTWA DOMOWE ZATRUDNIAJĄCE PRACOWNIKÓW; GOSPODARSTWA DOMOWE PRODUKUJĄCE WYROBY I ŚWIADCZĄCE USŁUGI NA WŁASNE POTRZEBY
– Sekcja U – ORGANIZACJE A TAKŻE ZESPOŁY EKSTERYTORIALNE

Klasyfikacja kodów PKD możemy znaleźć w formie papierowej w każdym wydziale działalności gospodarczej, czyli miejscu w którym możemy założyć działalność gospodarczą.

Podsumowanie

Znalezienie pomysłu na biznes nie należy do najłatwiejszych zadań. Mamy wiele możliwości – tu przykrzyliśmy się:

– pomysł na biznes dzięki kodom PKD

– pomysł na biznes jaki daje franczyza

Wiele pomysłów na biznes jednak może nie być dla nas. Odpowiednie podejście, może zastąpić nam pracę na etacie. Warto przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Powiązane artykuły

Franczyza z myślą o dzieciach

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes dla studenta

teoriabiznesu.pl

O co franczyzobiorca powinien zapytać franczyzodawcę ?

teoriabiznesu.pl