Biznes informacje – wywiady biznesowe, pomysły na biznes
Image default
Firma Startupy

Pomysł na biznes

Powodzenie w biznesie uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Do najważniejszych z nich należy odpowiednie prowadzenie firmy, reklama i pomysł. Możliwości jest wiele. Od biznesu stacjonarnego który możemy wykonywać w domu, do takich które wymagają podróżowania po kraju lub świecie. Dziś skupimy się na kilku pomysłach zaczerpniętych ze strony www.entrepreneur.com. Strona, wraz z pomysłem na biznes przedstawia dodatkowe informacje na temat kosztów założenia działalności ale nie tylko. Zauważmy, że pomysły dostępne na wielu stronach to zwykła lista nic nie wnosząca – jedynie podsuwająca pewną ideę. Pomysł na biznes i jego realizacja może się wiązać ze zdobyciem licencji lub doświadczenia w danej branży, dlatego przykładowe „Tworzenie stron internetowych” to nie jest pomysł dla każdego.

Pomysł na własny biznes

Biuro rachunkowe.
W wypadku tego pomysłu potrzebujemy doświadczenia oraz przechodzić cykliczne szkolenia. Dodatkowo musimy zadbać o stworzenie dobrej jakościowo strony internetowej, którą będziemy promować lokalnie i w Internecie.

Złota rączka
Także tutaj potrzebujemy doświadczenia i zamiłowania do majsterkowania. Jeżeli chcemy świadczyć usługi musimy wiedzieć za co się zabrać. Nasze usługi możemy reklamować za pomocą porali ogłoszeniowych, lub lokalnie ( ulotki )

pomysł na biznes w domu
pomysł na biznes w domu

Usługi kominiarskie
Praktykę w tym zawodzie możemy zdobyć, pracując z wykwalifikowaną już osobą. Usługi takie możemy połączyć z okresowymi przeglądami wentylacji. W związku z tym, nasze usługi obejmować mogą naprawy, przegląd stanu technicznego czy czyszczenie komina.

Firma sprzątająca
Firma sprzątająca to dobry pomysł na biznes jeżeli posiadamy odpowiednią ilość zleceń. W takim wypadku musimy sprecyzować swoją ofertę i przedstawić ją osobiście firmom lub za pomocą strony internetowej, która musi być dobrze widoczna w Internecie. Usługi te możesz wykonywać zarówno u osób prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach.

Naprawa komputerów
Tutaj również potrzebujemy doświadczenia. Usługi takie cieszą się dużą popularnością i w połączeniu z serwisem urządzeń mobilnych mogą być dobrym pomysłem na własną firmę. Podobnie jak w wypadku usług sprzątających, tutaj także możesz obsługiwać zarówno osoby prywatne jak i klientów biznesowych.

Wyprowadzanie psów
Na wielu portalach z pomysłami na biznes znajdujemy takiego typu propozycje. Czy jest do dobry pomysł na biznes ? Jak go promować ? Jest to propozycja pochodząca z USA, myślę że w Polsce nie pozwoliłaby na utrzymanie się na poziomie.

Pomysł na biznes w domu

Obsługa stron i sklepów internetowych
Kolejny pomysł na biznes to obsługa stron i sklepów internetowych. W tym wypadku musimy posiadać doświadczenie w obsłudze panelów administracyjnych. Dodatkowo usługi takie mogą wymagać znajomości podstawowego kodu html, css czy php. Obsługa strony klienta może wymagać sprawdzenia treści pod kątem ortografii i interpunkcji. Pomysł skierowany do osób z doświadczeniem w tej branży.

Produkcja biżuterii
Produkcja biżuterii to zajęcie które wymaga zamiłowania, ale też doświadczenia w łączeniu półfabrykatów. Nie jest to trudne, a praktykę można nabyć samemu. Warto założyć stronę internetową lub profil na portalach społecznościowych, na których przedstawimy nasze prace innym.

Franczyza

Jeżeli obawiasz się otwierać własną działalność i zaczynać od zera, warto pomyśleć na franszyzą. Gotowe pomysły i wsparcie franczyzodawcy może pomóc w otwarciu własnego biznesu. Dla przykładu jeżeli chcemy spróbować swoich sił w handlu mamy do wyboru firmy z kategorii:

– moda
– artykuły spożywcze
– artykuły dla dzieci
– apteki
– stacje paliw

Oraz usługi:
– gastronomia
– bankowość
– ubezpieczenia
– obiekty sportowe
– nieruchomości

W związku z tym stworzyliśmy katalog franczyz, w którym zbieramy informacje od franczyzodawców na temat oferowanych przez nich ofert współpracy.

Pomysł na biznes w kodach PKD

Doskonałym sposobem na znalezienie pomysłu na biznes jest skorzystanie z obszernej listy kodów PKD. Jest to polska klasyfikacja działalności w której znajdziemy każdą działalność jaką można wykonywać na terenie naszego kraju. Jest to doskonała baza danych dla wszystkich szukających pomysłu na biznes.

Powiązane artykuły

Wsparcie informatyczne dla Twojej firmy – zatrudnić specjalistę ?

teoriabiznesu.pl

Poprawiamy jakość obsługi klienta – wykwalifikowany personel

teoriabiznesu.pl

Poprawiamy jakość obsługi klienta cz 2

teoriabiznesu.pl